Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   mnn.com   |   2015-06-07

8 mitai apie santykius, kurie gali nustebinti

  
8 mitai apie santykius, kurie gali nustebinti
© Flickr nuotr.
8 mitai apie santykius, kurie gali nustebinti

Ekspertai atskleidžia 8 klaidinančius mitus apie santykius, tarp kurių klaidingas manymas, kad pavydas reiškia, jog rūpi ir kad seksas neturi reikšmės, jei tikrai mylit vienas kitą, paskelbė portalas mnn.com.

Pasak Mičigano universiteto profesorės Terrs Orbuch, yra šimtai mitų apie santykius ir baisiausia tai, jog jie iš tiesų gali sugriauti žmonių santykius. Psichologės pateikia šiuos dažniausius santykių mitus, kurie klaidina žmones:
 
1 Mitas: geri santykiai reiškia, kad dėl jų nereikia stengtis
Faktas: „Stipriausi, ilgiausi trunkantys santykiai reikalauja daug darbo“, - sakė psichologė Lisa Blum. Ji teigė, kad nei išsilavinimas, nei tėvų auklėjimas,neparuošia mūsų tam, jog santykiai reikalauja daug pastangų. Ji palygino gerus santykius su geru sodu: „Tai gražus dalykas, bet būtų naivu tikėtis, kad jis bus geras, jei bus neprižiūrėtas ir į jį nebus įdėta pastangų.“
 
2 Mitas: Jei partneriai tikrai myli vienas kitą, jie žino kito poreikius ir jausmus.
Faktas: L. Blum sakė: „Nuostata, kad tavo partneris gebės skaityti mintis yra atsinešama iš vaikystės. Jei tu galvoji, kad tavo partneris žinos, ko tu nori, tu stengsies būtent taip ir elgtis. Bet būdami suaugę, mes esame atsakingi už tai, kad sugebėtume garsiai ir aiškiai pasakyti apie savo jausmus ir apie tai, ko mums reikia.“
 
3 Mitas: Jei tikrai myli, aistra niekada neišblės.
Faktas: Galime padėkoti filmams ir romanams, kurie sukūrė įvaizdį, kad jei tikrai mylime kitą žmogų, aistra niekada nedings. O jei ji dingsta, dažniausiai išsigąstame, kad tai nėra tinkami santykiai arba, kad santykiai pavojuje, sakė psichologė T. Orbuch. Tačiau, aistra visuose santykiuose natūraliai mažėja.
Rutina yra viena iš kaltininkių. Kai auga atsakomybė ir pareigos, poros turi vis mažiau ir mažiau laiko ir
energijos vienas kitam. Bet tai nereiškia, kad aistra dingsta visam laikui. Truputį planuojant ir būnant žaismingiems, aistrą galima pakurstyti. Siekiant atgaivinti santykiams, poroms siūloma išbandyti naujus dalykus kartu.
 
4 Mitas: Susilaukus vaiko, jūsų santykiai sutvirtės.
Faktas: T. Orbuch sakė, kad tyrimai parodė, jog su kiekvienu vaiku džiaugsmas santykiais mažėja. Tai nereiškia, kad pradedate mažiau vienas kitą mylėti ar, kad nerandate ryšio su vaiku. Tačiau iškylantis nauji sunkumai auginant vaikus gali komplikuoti santykius. Realus mąstymas ir pasiruošimas tam, kad gimus vaikui viskas keisis, padeda poroms pasiruošti naujam – tėvų vaidmeniui. Poros raginamos kalbėtis apie tai kas keisis susilaukus vaikų. Kai galvoji, kad vaikas išgelbės ar padės jūsų santykiams, tai tik dar labiau pablogins situaciją: negalima galvoti, kad kitas žmogus gali išgelbėti ar sutvirtinti jūsų santykius.
 
5 Mitas: Pavydas yra tikros meilės ir rūpesčio ženklas.
Faktas: Psichologės sakė, kad pavydo lygys yra saugumo ir pasitikėjimo savimi ir savo santykiais ženklas. Pavyzdys: jei turi pavydų partnerį, gali stengtis kiek tik nori įrodinėti, kad jis tau rūpi, kad tik nebūtų pagrindo pavydėti. Tačiau netrukus pamatysite, kad rūpesčiu pavydo nenuslopinsi. Nesvarbu, ką bedarytum, kito žmogaus nepriversi jaustis saugiu ir pasitikinčiu savimi ir santykiais.
6 Mitas: Pykčiai griauna santykius.
Faktas: Kas iš tikrųjų griauna santykius – tai yra pykčių nesprendimas. Pykčiai gali būti labai sveikas ir naudingas dalykas bendraujant, kuris leis žmonėms daug ką išsiaiškinti. Žinoma, tai priklauso ir nuo konflikto tipo. Nenuostabu, kad šlykštūs, žeminantys pykčiai priveda poras prie nekalbadienių ir žaloja santykius. Produktyvūs, naudingi konfliktai padeda poroms surasti vieningą nuomonę, kaip spręsti vieną ar kitą dalyką.
 
7 Mitas: tam, kad santykiai būtų sėkmingi, kitas turi keistis.
Faktas: Dažnai mes matome kitų klaidas ir nepastebime, kaip mes galėtume tapti geresniais partneriais. Vietoj to, mes reikalaujame, kad mūsų partneriai keistųsi. Poroje abu esate lygūs ir subrendę žmonės, tad turite kalbėtis apie tai, kas vienas kitame nepatinka ir bendromis jėgomis pabandyti tai išspręsti.
 
8 Mitas: porų terapija reiškia, kad jūsų santykiai pavojuje.
Faktas: Dažniausiai tai gali būti tiesa, tačiau tokį požiūrį reikia keisti. Dauguma porų išbando terapiją tik tuomet, kada jau būna per ilgai kentėta ir santykius tikrai sudėtinga išgelbėti. Psichologės siūlo į terapiją žiūrėti kaip į prevencinį dalyką, kuris turi padėti žmonėms. Tokiu atveju poros kreipsis dėl konfliktų, kurie tęsiasi kelis mėnesius ir viską dar galima išgelbėti, o ne kentės dešimtmečiais, kai santykiai dažniausiai jau būna žlugę.
 
 
  

Žymos: Santykiai, Meilė, Jis ir Jis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujausia dieta: „Visą savaitę reikia valgyti tik raugintus kopūstus, pupeles ir gerti rūgpienį. Ir kaip kris svoris, girdės jūsų kaimynai!“