Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-05-02

Ar įpročiai būna tik blogi?

  
Ar įpročiai būna tik blogi? Jei norite laimingų santykių, būtina kalbėtis tarpusavyje apie viską.
Nors sakoma, kad tyla – gera byla, poros tarpusavio santykiams tai netaikoma..

Žodį „įprotis“ kažkodėl dažniau siejame su blogais dalykais: pvz., įprotis rūkyti, įprotis keiktis, kritikuoti, skųstis... Kaip žinome, blogų įpročių atsikratyti labai sunku. Bet ar susimąstome, kad jei nuo mažens ar bent jau sąmoningos jaunystės metų išsiugdytume kuo daugiau gerų įpročių, tai gyventume tik geriau ir sveikiau. Kaip sakoma: įpratimas – antras prigimimas! Šįkart norime priminti, kokie galėtų būti tie gerieji įpročiai, kuriais džiaugtumėtės iki gyvenimo pabaigos.

Puikūs porų gyvenimo įpročiai
 
Kalbėkitės, kalbėkitės, kalbėkitės... Nors sakoma, kad tyla – gera byla, poros tarpusavio santykiams tai netaikoma.. Jei norite laimingų santykių, būtina kalbėtis tarpusavyje apie viską: savo darbo dieną, bendrus pomėgius, vienas kito šeimas ir draugus, ir, žinoma, savo jausmus. Kalbėjimasis abiems suteiks pasitikėjimo ir saugumo jausmus ir tobulą tarpusavio ryšį.
 
Bučiuokitės ir dažnai mylėkitės! Pasak psichologų, nesibučiuojančios poros ilgainiui virsta tik draugais ar verslo partneriais... Paprasčiausias būdas parodyti savo antrajai pusei, kaip daug jis tau reiškia – bučiuotis. Pasibučiuokite išeidami iš namų, grįžę namo, atsibudę, prieš eidami miegoti... Ir dažnai mylėkitės – ne vien dėl malonumo. Seksas teigiamai veikia sveikatą, mažina įtampą ir pan.
 
Kuo daugiau laiko praleiskite kartu. Jei pora kartu tik miega ir valgo arba dirba, anksčiau ar vėliau tokie santykiai tikrai nebeatneš laimės. Stenkitės visose situacijose priimti „savo žmogų“ tokį, koks jis yra, nesistenkite jo keisti. Be to, visada, net sunkiausiose situacijose, mėginkite rasti kompromisą.
Tiesa, jei išbandėte viską ir esate tikri, kad jūsų santykiai nevykę ir teikia vien neigiamų emocijų, nesikankinkite ir ryžtingai juos nutraukite. Pasak tyrimų, nenusisekusios santuokos jungą velkanti moteris vidutiniškai 2,9 karto dažniau suserga nepagydomomis ligomis, nei tos, kurių šeiminis gyvenimas nusisekė.
 
Sveiki kasdienio gyvenimo įpročiai
 
Vienas iš svarbiausių visų žmonių gerųjų įpročių – nenaktinėti be reikalo ir visuomet gerai išsimiegoti. Tyrimai rodo, kad žymiai mažiau nei septynias valandas per naktį miegantys žmonės miršta jaunesni. Beje, miegoti ilgiau nei devynias valandas taip pat nesveika.
Labai svarbus įprotis yra neužsisėdėti patalpose, o esant galimybei kuo ilgiau būti lauke, gamtoje.
Gamtoje dažnai lankytis mėgstantys, o juo labiau jos apsupty gyvenantys žmonės rečiau susiduria su nerimo sutrikimais, mažiau serga virškinimo sistemos infekcinėmis ligomis.
 
Daug laiko praleisti su tais žmonėmis, kurie brangiausi ir mylimiausi, taip pat labai svarbu. Daugybė atliktų tyrimų rodo, kad stiprius socialinius ryšius (šeimoje, su giminėmis, draugais) turintys žmonės yra kur kas sveikesni.
 
Sveikas maistas, kuo daugiau vaisių ir daržovių dienos racione ir kuo mažiau saldumynų ir pusfabrikačių iš parduotuvės – tai jau net ne įprotis, o sveiko gyvenimo norma. Didžiąją dalį maisto gaminkite namuose, ir gyvensite ilgiau už tuos, kurie to nedaro. Paslaptis čia labai paprasta: kai maistą ruošiame patys, galime kontroliuoti jo sudėtį. Ir jokių gazuotų gėrimų, jei nenorite problemų dėl kraujospūdžio, metabolizmo sindromo ar nutukimo!
 
Įpraskite gerti daugiau gryno vandens – vanduo saugo kepenis, teigiamai veikia odos būklę, prisideda prie reguliaraus tuštinimosi.
 
Stovėkite, judėkite – tik nesėdėkite valandų valandas! Sėdėjimas dar nei vienam sveikatos nepridėjo. Jeigu darbe sėdite aštuonias valandas, raskite būdą, kaip kiekvieną valandą bent dešimt minučių pajudėti ar bent pastovėti. Pavyzdžiui, kai kalbate telefonu.
 
Kasdien pusvalandį judėkite aktyviau nei įprastai, taip, kad širdies ritmas kiek sutankėtų. Ypač rekomenduotinas spartus ėjimas – 3–4 kilometrai nenuvargins, o skruostus nudažys sveiku raudoniu.
Reguliariai rūpinkitės savo sveikata, atlikite kasmetinius sveikatos patikrinimus, jau nekalbant apie tai, kad neatidėliokite vizito pas gydytoją, jei pasijutote prastai ar įtarimų kelia tam tikri organizmo pokyčiai. Ir jokiu būdu neskubėkite patys sau „skirti“ antibiotikų ¢ jie gydo tik bakterinės kilmės ligas, o dažnai vartojant organizmas darosi jiems atsparus.
 
 
  

Žymos: Santykiai, Jausmai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbas ne vilkas, nes vilkai nenervina.