Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   Tiesa.com   |   2012-09-29

Ar laukti Jo Didenybės Atsitiktinumo?

  
Ar laukti Jo Didenybės Atsitiktinumo? Būti laimingai įsimylėjusiems ne taip lengva

„Mano antrasis darbas“, – pusiau juokais, pusiau rimtai savo paieškas interneto pažinčių portaluose apibūdina ne viena moteris, norinti sutikti „tą vienintelį“, kurti šeimą ir auginti vaikus.

 Vienos jų socialiniuose tinkluose praleidžia kasdien po pusvalandį, kitos gal valandą, o yra ir tokių, kurioms „antrasis darbas“ užima visą laisvalaikį.
Pavydėtinas atkaklumas
 
Beje, ne paslaptis, kad vienišų moterų ypač daug tarp sėkmingų vadovių ir verslininkių, tad to laisvalaikio jos ir šiaip pernelyg daug neturi, viską atiduoda darbui. Bet, pasak vienos tokios atkaklios 34 metų moters, į socialinį tinklą „Facebook“ užsukančios kone kas valandą, „pažintys – kaip užsienio kalbos mokymasis. Čia reikalinga nuolatinė praktika, antraip prarasi įgūdžius. O juk meilėje, kaip ir kare, visos priemonės tinkamos“. Tačiau, nors ji ir jos artima draugė šeimyninės laimės ieško su pavydėtinu atkaklumu ir optimizmu (ir per mėnesį eina vidutiniškai į 2–3 pasimatymus), rimtų ilgalaikių santykių abiem nepavyksta užmegzti jau keletą metų.
 
Filosofinis nusiteikimas
 
Taigi, tokių moterų kantrybės galima tik pavydėti, kaip ir filosofinio nusiteikimo: „Ir Europos, ir JAV didmiesčiuose moterims, o ypač sėkmingoms karjeristėms, susirasti tinkamą vyrą labai nelengva – bet juk įmanoma!“ Tiesa, Niujorke ar Londone bent jau sėkmingai išplėtota vadinamoji pažinčių industrija, vienišiems žmonėms siūloma originaliai ir įdomiai praleisti laisvalaikį ir turėti galimybių susipažinti. Pavyzdžiui, netekėjusios kilmingų šunų savininkės ir tokie pat vienišiai šunų savininkai kartą per savaitę susitinka miesto centriniame parke pavedžioti savo augintinių. Tokia abipusiškai maloni ir naudinga promenada turi net specialų anglišką pavadinimą – singles dog walk; Harvardo, Prinstono ir kitų prestižinių aukštųjų mokyklų absolventai gali įsiregistruoti kuriame nors iš tik jiems skirtų pažinčių puslapių; ekstremalaus poilsio mėgėjai gali vykti į temines keliones, kurias agentūros specialistai organizuoja būtent netekėjusioms ir nevedusiems (kopimas į Kilimandžarą, paukščių stebėjimas Galapagų salose, vyno turas Toskanoje ir pan.). Galiausiai, tos, kurios svajoja ištekėti už stambaus magnato, gali kreiptis į gausybę „elitinių piršlių“...
 
 
Situacijų įvairovė
Pažinčių industrija pamažu plečiasi. Vienas gyvenimo būdo vadybininkas, išbandęs greito susipažinimo vakarėlių verslą ir parašęs šia tema keletą psichologinių knygų, įsitikinęs: „Svarbiausia pažinčių srityje – paties žmogaus karštas troškimas. Moterys, kurios pasiekė aukštų vadovių postus ar yra sėkmingai plėtojamo verslo savininkės, paprastai puikiai moka siekti rezultatų. Tad kodėl gi joms neišsikėlus dar vieno uždavinio – susirasti savo antrąją pusę ir sukurti tobulus santykius. Kodėl šio tikslo nepadarius prioritetiniu?“ Jo patarimas: dažniau užsiimti tuo, kas kiekvienai arčiausiai širdies, kas iš tiesų teikia pasitenkinimo – ir, pageidautina, be draugių kompanijos. Pavyzdžiui, išsiruoškite į ekstremalią kelionę, kad ir pasiplaukiojimą jachta. Ten tai jau tikrai bus daug vyrų, o jei jie ir bus vedę, tai tikriausiai turės vienišų savo rato draugų. Užsirašykite į kulinarijos kursus, someljė pamokas ar šokių mokyklą; dažniau išsprukite iš savo biuro pietauti ir lankykitės vis skirtingose vietose, o ne ten pat, kur ir pernai. Ir nebūtina laikytis įsikibus vis tos pačios kompanijos.
 
Bet svarbiausia – apsispręsti: ko gi pati nori. Ir, pasak pažinčių specialistų, labai galimas daiktas, kad ėmusi viską giliau analizuoti moteris, kuriai vis lyg ir nesiseka meilės fronte, iš tiesų supras, jog šiuo metu ilgalaikiai santykiai ir šeimyninė laimė jai dar (arba jau) nelabai reikalingos vertybės... O padarius tokį „atradimą“ bus kur kas lengviau rasti ir tai, ko iš tiesų jai gyvenime trūksta ir ko taip atkakliai ieško, kad ir ne visai ta kryptimi...
 
Kas trukdo?
 
Beje, tarp kitų priežasčių, kodėl moterims nesiseka susirasti „to vienintelio“, psichologai išskiria ne tik sėkmingų savarankiškų moterų akcentuojamą „chronišką laiko stoką“, bet ir tai, jog tokias moteris dažnai persekioja baimė, kad ir neįsisąmoninta: netekti įprasto ir patogaus gyvenimo būdo, netekti laisvės, galiausiai baimė dėl būtinybės prisiimti atsakomybę už kitą žmogų, dalytis su juo gyvenimu ir interesais.
 
Pažinčių ir vedybų agentūrų skaičius kasmet auga, ir kai kurios iš jų orientuojasi tik į verslo, vadovų pasaulio aplinką, į „sėkmės“ žmones. Pasak tokių agentūrų vadovų, daugeliui jų klientų sėdėti internete ar užmegzti tarnybinius romanus neleidžia statusas, o galiausiai jie tam ir laiko neturi. Tokios agentūros už nemenką mokestį potencialaus jaunikio ar nuotakos duomenis įtraukia į duomenų bazę, rengia su jais individualius pokalbius ir konsultacijas, bent kartą per savaitę organizuoja jiems pasimatymus. Ir, tų pačių agentūrų teigimu, apie 50 proc. klientų per metus ar pusantrų metų taip „subrandinami“ naujam gyvenimo tarpsniui, kurio jie taip troško.
 
Pirmenybė – bendraminčių susitikimams
 
Bet toks „formatas“, be abejo, toli gražu ne visiems priimtinas. Kai kuriems vienišiams tokios pažinčių kontoros atrodo kaip didieji prekybos centrai, esą labai jau žemiška ir buitiška... Be to, ne viena moteris įsitikinusi, kad toks vyras, kuris jai patiktų, pats tikrai nesiregistruotų tokioje pažinčių agentūroje. Užtat ne viena iš tiesų mieliau rinktųsi susitikimus pagal pomėgius, pagal profesijas ar interesus. Tai esą galėtų būti teminiai renginiai, kur pasibendrauti rinktųsi „inteligentiški įdomūs žmonės“. Gal šitai ne vienam padėtų sutikti bendramintį, pasirengusį kartu žygiuoti gyvenimo keliu?
 
Deja, kol kas siekti karjeros stiprioms moterims, atrodo, sekasi kur kas geriau, nei kurti asmeninį gyvenimą. O metams bėgant, senstant susipažinti darosi dar sunkiau. Internetas atima pernelyg daug laiko, o ir pažintys ten daugiausia tuščiažiedės. Naktiniai klubai ne kiekvieną, kad ir jaunesnę, traukia. Tiesa, galima eiti į verslo kursus – ten daugumą vis dar sudaro vyrai. Bet, pasak vienos tokių kursų dalyvės, aplink čia patekusias moteris jie vaikšto, vaikšto ratais, bet taip, dažniausia, ir neprieina, nepakalbina. Na, juk ir jiems tai nėra taip paprasta.
 
Tai gal vis dėlto geriausia, kaip kadaise, pasikliauti Jo Didenybe Atsitiktinumu?
 
  

Žymos: Santykiai,, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambina anyta marčiai:
- Na, kaip ten mano sūnelis?
- Kaip, kaip?! Geria ištisai, namo negrįžta ir mane nuolat muša!
- Vadinasi, viskas gerai. Svarbu, kad neserga!