Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   108studija.lt   |   2016-03-06

Dar 5 žingsniai į meilę sau

  
Dar 5 žingsniai į meilę sau
Mylėkite save dabar. Nuolatinis nepasitenkinimas savimi – tai tiesiog įprotis.

Žmonės, kurie nejaučia meilės sau, paprastai nemoka atleisti, o neatleidę negali atverti širdies meilei. Kaip iššokti iš šio užburto rato? Savęs pažinimo ir ugdomojo vadovavimo specialistė Ilona Tamošiūnienė dalijasi mintimis, rastomis Louise Hay knygoje „Pamilk save ir būk laimingas“

(Tęsinys. Pradžia 345-ajame numeryje)
1. Prašykite pagalbos. Prašymas padėti sunkią akimirką – tai ne silpnumas, o stiprybė. Dauguma iš mūsų įpratę pasikliauti tik savo jėgomis. Jūs neprašote pagalbos, nes to daryti jums neleidžia jūsų ego. Bet užuot bandę išsikapanoti patys ir po to pykę dėl savo bejėgiškumo, prašykite pagalbos.
 
2. Pamilkite savo sunkumus. Bet kuris negatyvus reiškinys jūsų gyvenime – tai tik maža grandiozinio plano dalis. Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau suklysta ir padaro netinkamą sprendimą. Tačiau, jeigu mes nuolat bausime save už klaidas, toks elgesio modelis taps įpročiu, ir kiekvieną kartą bus vis sunkiau priimti teisingą sprendimą. Jeigu jūs nuolat kartojate: „Aš nekenčiu savo darbo, nekenčiu savo ligos, nekenčiu savo santykių“, vargu ar verta tikėtis geresnio gyvenimo. Kiekviena problema yra susijusi su mūsų požiūriu į gyvenimą. Nemažai sunkiomis ligomis sergančių žmonių būdingas nemokėjimas pasakyti „ne“ autoritetams. Sakydami „ne“ jie išgyvena tokias kančias, kad pasąmonėje gali gimti griaunamoji programa, sakanti „ne“ už juos. Kokie bebūtų mąstymo ir elgesio stereotipai, mes visada galime laiku surasti išeitį. Todėl labai svarbu savęs paklausti: “Kur mane nuves ši situacija? Ką aš iš jos išmoksiu? Mums nepatinka užduoti sau tokius klausimus. Tačiau, jeigu mes iš tikrųjų norėsime rasti atsakymus į juos ir pažvelgsime į savo vidų, rasime tiesą. Pavyzdžiui, atsakymas gali skambėti taip: „Tik tokiu būdu aš sulaukiu savo sutuoktinio dėmesio.“ Suvokę tai, jūs galite ieškoti variantų, kaip gauti tą patį rezultatą kitais būdais, mažiau kenksmingais. Juokas – vienas iš galimų būdų pasveikti. Jis padeda paleisti skausmą ir įtampą, ir todėl lengviau išgyventi stresinę situaciją. Dažniau žiūrėkite komedijas ir pasijuokite iš visos širdies.
 
3. Rūpinkitės savo kūnu. Žiūrėkite į savo kūną kaip į nuostabius namus, kuriuose jums lemta gyventi. Juk mylėtumėte šiuos namus ir rūpintumėtės jais? Atkreipkite dėmesį į tai, kas pakliūva į jūsų organizmą. Jeigu vartojate alkoholį ar preparatus, tai dar nereiškia, kad esate niekam tikęs žmogus. Tai tik reiškia, kad kol kas jūs neradote kito būdo susitvarkyti su problemomis. Taip mes bandome atsikratyti niekingumo jausmo, kurį atsinešėme iš vaikystės. Tačiau kai baigiasi alkoholio ar preparatų poveikis, mes jaučiamės dar blogiau, nei prieš tai. Be to, papildomai dar užsikrauname ir kaltės jausmą.
Kita nemeilės sau išraiška – nesveika mityba. Net ir žinodami sveikos mitybos pagrindus, mes kišame į save tokius produktus, kurie kenkia mūsų sveikatai. Ir priešingai, dėmesys maistui ir savo fizinei savijautai – tai dar viena meilės sau išraiška.
 
4. Žiūrėkite į veidrodį. Tai labai geras būdas išsiaiškinti, kas mums neleidžia mylėti savęs. Su veidrodžiu galima dirbti keliais būdais. Pavyzdžiui, iš ryto prieiname prie veidrodžio ir žiūrėdami sau į akis sakome: „Ką aš galiu padaryti dėl tavęs šiandien?” Ir tuomet įsiklausykite į savo vidinio balso atsakymą. Jeigu dienos metu vyksta nemalonūs dalykai, prieikite prie veidrodžio ir pasakykite: „Aš vis tiek tave myliu.“ Visi įvykiai turi pradžią ir pabaigą, tik jūsų meilė yra begalinė, ir tai – svarbiausia. O jeigu įvyksta kažkas gero, vėl pažvelkite į savo atspindį veidrodyje ir padėkokite sau už tai, kad jaučiatės laimingi.
 
Prieš veidrodį galite mokytis atleisti sau ir kitiems. Žiūrėdami į veidrodį galite pasikalbėti su tais, su kuriais nesiryžtate pasikalbėti akis į akį. Ir prisiminkite, kad pabaigoje visada reikia paprašyti savo „pašnekovo“ meilės ir pritarimo, nes būtent to jums ir reikia. Žmonės, kurie nejaučia meilės sau, paprastai nemoka ir atleisti. Čia egzistuoja tiesioginis ryšys: neatleidęs nepamilsi. Kai mes atleidžiame ir paleidžiame nuoskaudas, nusimetam nuo savo pečių nepakeliamą naštą ir atveriam širdį meilei. Žmonės juk sako „Net ant širdies palengvėjo!“
 
5. Mylėkite save dabar. Nuolatinis nepasitenkinimas savimi – tai tiesiog įprotis. Išmokę mylėti save jūs pamilsite ir priimsite kitus. Mes negalime pakeisti kitų, todėl palikite juos ramybėje. Mėgindami ką nors pakeisti, mes prarandame daugybę energijos. Jeigu bent pusę jos mes skirtumėm sau, šiandien būtumėm visiškai kiti. Jūs negalite išmokyti kitų gyventi. Kiekvienas turi atrasti savo kelią. Viskas, ką jūs galite – pažinti save. O meilė sau – pirmasis žingsnis šiuo keliu.
 
  

Žymos: Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.