Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-07-05

Flirtavimo psichologija: kaip žinoti, kad kažkas susidomėjęs

  
Flirtavimo psichologija: kaip žinoti, kad kažkas susidomėjęs
© Flikcr.com
Susidomėjusi moteris dažnai būna palenkusi galvą, daug gestikuliuoja rankomis, įtaigiai šypsosi.
Kalbant apie moterų flirtą, pradiniai žvilgsniai neįrodo, kad ji yra tikrai susidomėjusi, tačiau, jei ji laikui bėgant kartoja tuos pačius signalus ar žvilgsnius, peršasi išvada, jog žuvelė jau sukiojasi apie kabliuką.

Kada nors susimąstėte „Ar tas žmogus ką tik su manim flirtavo“? Tai gali atsitikti ne tik bare ar vakarėlyje. Tai gali įvykti po malonaus prasilenkimo prekybos centre, žvilgsnių susitikimo kavinėje. Variantų – aibė, tačiau svarbu juos „perskaityti“ teisingai, nes neretai ribas tarp draugiškumo ir „daugiau nei draugai“ yra pakankamai sunku įžiūrėti.

Pirmiausia, svarbu suvokti, kad kai moteris ir vyras flirtuoja, stipriosios lyties elgesys būna labiau viliojantis, palaidūniškas, o flirtas – „lipšnesnis“. Gerai tai ar blogai, vyrai sunkiai identifikuoja užuominas ir retas, kuris jaučia skirtumą, kada moteris flirtuoja iš tikrųjų, o kada tik draugiškumo sumetimais.
Daug kas vyksta, kai žmonių flirtas yra apgalvotai subtilus ir stipriai „užkoduotas“. Nors tai gali atrodyti lyg neigiamų santykių formavimasis, iš tiesų dažniausia tai yra strateginis ėjimas. Dažnai flirtuojantysis nėra užtikrintas, ar jo taikinys turi tokių pačių interesų. Tačiau savo intencijų užmaskavimas dviprasmiškame flirte padeda medžiotojui ištirti situaciją, nepasirodant pažeidžiamu.
 
Nenuostabu, kad suprasti, jog kažkas su jumis flirtuoja taip pat nėra lengva. Neseniai atliktas tyrimas bandė išsiaiškinti, kaip žmonės suvokia flirtą. Daugiau nei 100 vienas kito nepažįstančių bandė užvesti pokalbį su kitu dalyviu. Po to, mokslininkai paprašė kiekvieno asmens atsakytu, ar jie flirtavo bendravimo su kitu asmeniu metu ir ar partneris flirtavo su jais. Apskaičiuota, kad dalyviai flirtavo tik 28 proc. laiko.
 
Jeigu norite būti geresniais už tuos 28 proc., aptikusius flirtą, tyrimai atskleidė keletą dalykų, kurie galėtų jums padėti. Norėdami nustatyti, ar žmonės rodo savo romantišką susidomėjimą kitu, mokslininkai suorganizavo priešingų lyčių susitikimą ir 10 min. juos filmavo. Po to, mokslininkai apklausė kiekvieną asmenį apie jo romantišką susidomėjimą kitu asmeniu ir suderino atsakymus su jo elgesio ženklais susitikimo metu. Pats juokas neparodė romantiško susidomėjimo. Tačiau vyrai, kurie buvo labiau suinteresuoti, skleidė dominavimo signalus (pvz., erdvės užėmimas, palinkimas į priekį) juoko metu. Tuo tarpu didesnis moterų susidomėjimas buvo matomas jos kūno padėtyje ir jo pristatyme, pavyzdžiui, sėdint tokia poza, kuri paryškina fizines savybes.
 
Kalbant apie moterų flirtą, pradiniai žvilgsniai neįrodo, kad ji yra tikrai susidomėjusi, tačiau, jei ji laikui bėgant kartoja tuos pačius signalus ar žvilgsnius, peršasi išvada, jog žuvelė jau sukiojasi apie 
kabliuką. Panašus tyrimas parodė, kad susidomėjusi moteris dažnai būna palenkusi galvą, daug gestikuliuoja rankomis, įtaigiai šypsosi ir žaidžia su savo apranga.
Savo ruožtu vyrai, kurie yra labiau suinteresuoti moterimi, dažniausiai yra linkę praleisti daugiau laiko kalbėdami viso susitikimo meru. Moterų ne žodiniai signalai (pvz., galvos linksėjimas) tarnavo kaip indikatoriai, skatinantys arba slopinantys vyrų kalbėjimą. Tyrimas taip pat nustatė, kad moterys reagavo neigiamai, jei vyrai kalbėjo per daug.
 
Aptikti flirtą būtų žymiai greičiau, jeigu jis tiesiog būtų labiau tiesioginis ir akivaizdus. Tyrimai rodo, kad tiesioginis flirtavimas yra tai, ko dauguma žmonių ir nori. Tačiau akivaizdu, kad bandymas aptikti potencialų flirtą neretai tampa iššūkiu. Taip, labai svarbu viską suprasti teisingai.
 
Jūs greičiausiai nenorite susilaukti gėdos už netinkamai suprastus signalus, o dar svarbiau – prarasti potencialios draugystės, jeigu net nesuprasite, kad kitas asmuo yra jumis susidomėjęs. Tad skaitykite ženklus!
 
  

Žymos: Flirtas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
- Tu niekada nerastum antro tokio kaip aš!
Žmona nusišypso:
- O kas tau sakė, kad aš norėčiau tokio antro?