Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-03-13

Ką akcentuoji, kai tari: „Aš tave myliu“?

  
Ką akcentuoji, kai tari: „Aš tave myliu“? Gilios meilės esmė – gebėjimas pasiūlyti laimę.
Mylėti – tai pirmiausia suprasti kitą žmogų

Kas yra meilė? Vienas žinomiausių dzenbudizmo mokytojų Thich Nhat Hanh sako, kad mylėti – tai pirmiausia suprasti kitą žmogų. Sertifikuota koučerė Ilona Tamošiūnienė pateikia keletą jo gilių įžvalgų meilės tema. Gal taikydami jas savo gyvenime labiau jausime meilės pilnatvę?

Priimk kito netobulumą
Jeigu saują druskos ištirpinsime stiklinėje vandens, jo negalėsime gerti. Bet jeigu tą druską subersime į upę, iš jos ir toliau galėsime semti vandenį, jame gaminti maistą, juo praustis ir malšinti troškulį. Upė neaprėpiama, ir ji turi savybę priimti, apkabinti ir transformuoti. Jeigu širdis maža, tai gebėjimas suprasti ir atjausti labai ribotas. Ir tuomet mes kenčiame. Mes negalime priimti kitų netobulumo ir reikalaujame, kad jie pasikeistų. Bet kai mūsų širdys tampa didesnės, tie patys dalykai jau nebekelia kančios. Mumyse daug supratingumo ir atjautos, ir mes galime atverti savo glėbį kitiems. Mes priimame juos tokius, kokie jie yra, ir tuomet jie gauna šansą pasikeisti.
 
Ištirpink ribą tarp savęs ir mylimo žmogaus
 
Iš tikrųjų giliuose santykiuose ištirpsta riba tarp jūsų ir kito žmogaus. Jis – tai jūs, o jūs – tai jis. Jūsų kančia – jo kančia, jo laimė – tai jūsų laimė. Kančia ir laimė daugiau jums nebeatrodo vienpusiškom sąvokom. Tai, kas vyksta su mylimu žmogumi, tai vyksta ir su jumis, ir atvirkščiai. Tikrojoje meilėje nebėra atskyrimų ar diskriminacijos. Jūs nebegalite sakyti „Tai tavo problema.“
 
Tikėk ir pasitikėk
Kai ką nors mylite, turi būti pasitikėjimas ir tikėjimas. Meilė be pasitikėjimo – dar ne meilė. Žinoma, pirmiausia jūs turite gerbti, tikėti ir pasitikėti savimi. Tikėkite, kad jūsų prigimtis – gera ir atjaučianti. Jūs esate visatos dalis, jūs sukurti iš žvaigždžių. Kai žiūrite į mylimą žmogų, matote, kad ir jis sukurtas iš žvaigždžių ir viduje saugo amžinybę. Tikra meilė negali būti be tikėjimo ir pagarbos sau, be pasitikėjimo ir pagarbos kitam.
 
Įvaldyk laimės kūrimo meną
 
Gilios meilės esmė – gebėjimas pasiūlyti laimę. Jūs galite kitam žmogui tapti šviesos spinduliu. Bet negalite pasiūlyti laimės kitam, jeigu patys jos nejaučiate. Todėl sukurkite savyje jaukius namus, priimdami ir gydydami savo sielos žaizdas. Praktikuokite sąmoningumą, kad galėtumėte kurti džiaugsmo ir laimės akimirkas ir jomis maitintis. Tuomet turėsite ką pasiūlyti kitam žmogui. Kai mes kuriame savo laimę, rūpinamės savo mokėjimu mylėti. Štai todėl mylėti – reiškia įvaldyti laimės kūrimo meną. Jeigu jumyse yra pakankamai supratimo ir meilės, tuomet kiekviena minutė – ar ją leidžiate gamindami maistą, vairuodami, laistydami sodą, ar darydami bet kokius kitus darbus – geriausia dovana, kurią galite įteikti kitam.
 
Gebėk klausytis ir suprasti
 
Supratimas – dar vienas meilės vardas. Jeigu jūs nesuprantate kito, negalite jo mylėti. Dažnai mes įsimylime ne todėl, kad iš tikrųjų mylime ir suprantame savo aistros objektą, o todėl, kad norime atsitraukti nuo savo kančios – gyvenimiškų sunkumų, nemalonių emocijų. Kai mokomės mylėti ir suprasti save, mes galime iš tikrųjų mylėti ir suprasti ir kitą žmogų. Jeigu norime žinoti, kaip mylėti, mums būtina suprasti kitą žmogų. Jeigu norime suprasti kitą, mums būtina klausytis. Jeigu jūs mylite, turite mokėti sumažinti kito žmogaus kančią. O tai – menas. Jeigu jūs nesuprantate jo kančios priežasties, negalite padėti. Kaip ir gydytojas negali išgydyti jūsų ligos, jeigu nežino priežasties. Kuo daugiau suprantate, tuo labiau mylite. Kuo labiau mylite, tuo daugiau suprantate. Tai dvi vienos realybės pusės. Gebėjimo mylėti ir gebėjimo suprasti esmė yra ta pati.
 
Išsilaisvink iš savojo ego
 
Dažnai, sakydami „Aš tave myliu“, mes akcentuojame „Aš“ – tą, kuris myli, ir nesusimąstome apie pačią meilę, kurią siūlome, – kokio ji gylio. Taip elgiamės todėl, kad esame įkalinti savo pačių ego. Mes galvojame, kad esame atskiri, bet pasaulyje neegzistuoja toks dalykas kaip atskiras „Aš“. Pavyzdžiui, gėlė sudaryta iš chlorofilo, saulės šviesos, vandens, o ne iš kažkokio gėliško elemento. Jeigu iš gėlės visa tai pašalinsime, iš jos nieko nebeliks. Taip ir žmogus. Mes negalime egzistuoti patys savaime. Mes galime gyventi tik tarpusavyje susijusioje būtyje. Mus sudaro daug elementų: žemė, saulė, tėvai, protėviai... Santykiuose, kai galite įžvelgti būties sąsajas tarp savęs ir mylimo žmogaus, jūs jaučiate, kad jo kančia – tai jūsų kančia, o jūsų laimė – tai jo laimė. Meilę suvokdami tokiu būdu, jūs kalbate ir elgiatės kitaip. Tai savaime sumažina daugybę kančių.
 
Parengta pagal www.108 studija.lt
  

Žymos: Santykiai, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mažylis prieina prie policininko ir klausia:
– Dėde, sakykite, kam jūsų kepurei reikalingas dirželis?
Policininkas:
– Na, jei pučia labai stiprus vėjas, kad kepurės nenupūstų.
Mažylis:
– O man tėtė sakė, jis reikalingas, kai švilpiate, kad jums žandai neplyštų...