Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Lana Povilaikienė   |   2015-11-29

Ką reikia žinoti apie meilę

  
Ką reikia žinoti apie meilę
© Pixabay.com
Aišku, kad meilė tai didelė priklausomybė.
Meilę gali išgelbėti nauji potyriai. Daugelis porų, persikėlusių į naują vietovę, ar kitais būdais pakliuvusių į jiems neįprastas situacijas, elgiasi nenuspėjamai ir spontaniškai.

Medicinos profesorė L. Braun tyrimais nustatė, kad įsimylėjėlių, kurie tuo metu galvoja apie savo aistros objektą, ypač aktyvios tampa tos smegenų sritys, kaip ir pavartojus kokaino. Kitais žodžiais tariant, mintys apie mylimąjį suteikia tokį patį malonumą kaip ir narkotikai. Įdomu tai, kad panšų malonumo pojūtį sukelia būtent tik kokainas.


Meilė trunka nuo 1,5 iki 3 metų. Jei manysime, kad meilė pakeičia žmogaus organizme chemines reakcijas, tai šis procesas negalėtų tęstis ilgiau nei nurodytasis laikotarpis. Tai optimaliausias laikas, kurio metu žmogaus organizme vykę procesai grįžta į savo normas, turėtas iki jausmų proveržio. Todėl, jei porą sieja tik lytinis potraukis ir chemija, tai tokie santykiai savaime pasmerkti, nes aistra vėsta, o bendrų interesų ir vertybių sistema nesusidėliojo.
Tomografo pagalba vokiečių mokslininkai nustatė, kad tos smegenų sritys, kurios dirba labai aktyviai, kai žmogus neišgyvena romantiškų jausmų antplūdžio, vykdo visiškai kitokią veiklą- miega- vos tik meilė aplanko. Be to ši smegenų dalis valdo neigiamas emocijas ir yra atsakinga už racionalių sprendimų priėmimą.
 
Kas paneigs, kad depresija kyla iš meilės? Tyrinėtojai teigia, kad žmogus, patyręs nelaimingą meilę, išgyvena du skirtingus emocijų etapus: iš pradžių dopamino kiekis organizme pakyla gerokai virš įprastos ribos, tai skatina žmogų jausti didelį nepasitenkinimą, įsiūtį ir meilės jausmą labai nuvertinti. Antrojo emocinio etapo metu dopamino lygis smarkiai sumažėja, o tada pasibeldžia depresija.
 
Aišku, kad meilė tai didelė priklausomybė. Jau minėjom, kad ji lyginama su narkotikais, todėl nuo nelaimingos meilės patariama gydytis lygiai taip, kaip ir nuo kitų priklausomybių. Reikia atsiriboti nuo prisiminimų, susilaikyti nuo skambučių, vengti pernelyg gilių nepavykusių santykių analizavimo ir susirasti kitą prasmingą veiklą.
 
Kai negelbėja sveikas protas, tai verta susimąstyti apie rimtesnį gydymą. Sunku patikėti, tačiau įsimylėjusio žmogaus kraujyje , taip kaip ir maniako, kuris nesugeba kontroliuoti savo veiksmų, vyksta cheminiai pakitimai, ir , reikia pastebėti, gana rimti. Stipriai sumažėja pagrindinio hormono serotonino lygis. Dėl to kaltas tas pats dopaminas, kuris verčia žmogų elgtis beprotiškai, neapgalvotai ir visai „išjungia“ mūsų savikontrolę.Remiantis seksualinių nusikaltimų statistikos duomenimis, Amerikoje visai rimtai svarstoma galimybė nelaimingą meilę gydyti medikamentais.
 
Atliktas eksperimentas: laboratorijos pelei buvo padidintas serotonino kiekis kraujyje. Ji nusigręžė nuo savo partnerio ir ėmė poruotis su kitais savo rūšies patinėliais.Mokslininkai aiškina, kad serotoninas pastebimai sumažina dopomino kiekį, o kartu sumažėja ir meilės jausmas. Reikia prisiminti, kad antidepresantų vartojimas smarkiai pakelia serotonino kiekį kraujyje.
 
Seniai žinoma tiesa, kad vyrai myli akimis. Ir tai visai ne mitas. Gamta taip surėdė, kad įsimylėjusio vyriškio aktyvus tampa tas smegenų pusrutulis, kuris atsakingas už regėjimą. O kai meilė aplanko dailiosios lyties atstoves, viskas atvirkščiai – suaktyvėja toji smegenų dalis, kuri atsakinga už atmintį.
Meilę gali išgelbėti nauji potyriai. Daugelis porų, persikėlusių į naują vietovę, ar kitais būdais pakliuvusių į jiems neįprastas situacijas, elgiasi nenuspėjamai ir spontaniškai. Tuo metu kraujyje vėl padidėja dopomino kiekis – tai reakcija į naujoves.
 
Psichologai primygtinai rekomenduoja poroms bent vieną vakarą per savaitę pakviesti savo partnerį į romantišką pasimatymą. Tačiau kiekvieną kartą reikia pasirinkti vis kitą vietą ir nuoširdžiai pagalvoti, kaip maloniai nustebinti mylimąjį.
 
 
  

Žymos: Priklausomybė, Jausmai, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atvažiuoja klounas į degalinę ir sako:


– Įpilkit man 10 lašų benzino ir 3 lašus tepalo.


Degalinės darbuotojas:


– Tai jums gal dar ir į padangas pirstelėti?