Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-05-28

Kaip atsigauti po skyrybų?

  
Kaip atsigauti po skyrybų?
© Flickr.com
Daugeliui atrodo, kad skyrybų laikas – vien juodos dienos.
Sunkiausia skiriantis – suprasti ir pajusti, kad gyvenimas tęsiasi.

Skyrybos visada yra sukrėtimas. Netgi jei pati nutarėte nutraukti beviltišką santuoką ir džiaugiatės atsikračiusi „šeimos jungo“, turėtumėte suprasti, kad tokia didelė gyvenimo permaina nepraėjo be pėdsakų jūsų psichinei ir fizinei sveikatai. Taigi, bent jau kurį laiką turėtumėte skirti daugiau dėmesio sau. Štai keletas psichologų rekomendacijų ką tik skyrybas išgyvenusioms moterims, kaip lengviau ir greičiau atsigauti po skyrybų, kad jų šmėkla nelydėtų ilgus metus.

1. Pasirūpinkite savo kūnu
Dėl skyrybų kenčia ne tik siela – kenčia ir kūnas, tai juk neatskiriama. Ir ne tik dėl sekso, bučinių ar glamonių trūkumo. Skyrybos – tai stresas, kuris atima jėgas, dažną priverčia pasijusti bejėgę ir apatišką. Nusvyra rankos, linksta kojos ir perkeltine, ir tiesiogine šio žodžio prasme. Pasirodo, pirmoji pagalba psichikai – tai rūpinimasis savo kūnu.
 
Kad sustabdytumėt ar bent jau sumažintumėt alinamą streso poveikį kūnui, pamėginkite pradėti praktikuoti sveikesnį gyvenimo būdą: daugiau laiko skirkite miegui ir poilsiui, užsiimkite fitnesu, laikykitės dienos režimo, maitinkitės teisingai ir reguliariai, nepamirškite pasivaikščiojimų gryname ore. Jei tiesiog fiziškai jaučiate kūno glamonių „badą“, kaip pakaitą seksui rinkitės masažus, jogą, šokius ar pan. Kitaip tariant, palepinkite save, nes žinote, kad išgyvenate stresą, bet taip pat žinote, kad jis ne amžinas ir netrukus praeis.
 
2. Žvilgtelėkite į ateitį
 
Sunkiausia skiriantis – suprasti ir pajusti, kad gyvenimas tęsiasi. Jis niekada nebebus toks pat, kaip anksčiau, bet aišku viena: jis bus. Ir tai įsisąmoninti padės „maži žingsneliai“: po truputį pradėkite planuoti ateitį – keletą artimiausių dienų, paskui savaičių, kol galiausiai vaizduotėje susidėliosite metus, o gal ir visą penkmetį.
 
Planuoti gali būti nelengva, ypač jei šeimoje visas gyvenimas sukosi pagal vyro „grafiką“. Be to, dažnai moteris lieka ne viena, o su vaikais: problemų padaugėja, ir jas dažniausiai tenka spręsti vienai. Kaip tik planavimas padės įveikti ir šias problemas, ir natūraliai atsiradusį nerimą, neužtikrintumo jausmą. Kai žinai, ką tau reikės atlikti rytoj ir poryt, ateitis tampa nebe tokia miglota ir bauginanti. Savo planelius geriausia užsirašyti – taip jie bus labiau akivaizdūs, be to, ir pats užrašymo procesas – savotiškai raminanti procedūra.
3. Duokite sau laiko
 
Besiskiriančios moterys dažnai nori skubių „nuskausminamųjų priemonių“, kurios vienu ypu panaikintų visą liūdesį ir skausmą, ištrintų prisiminimus. Deja, stebuklingos tabletės nėra, o viskas, kas pradžioje apgaulingai atrodo kaip greito išsigelbėjimo priemonė, ilgainiui pasirodo besą tikrų tikriausias gyvenimo nuodas. Skyrybos ir jų pasekmių išgyvenimas – ilgalaikis procesas, kurį galėtume palyginti, pavyzdžiui, su nėštumu. Kaip kūdikiui išnešioti prireikia devynių mėnesių, taip ir „išnešioti ir pagimdyti“ naują save prireiks nemažai laiko. Nemėginkite „užpilti“ skausmo alkoholiu, prikąskite lūpą, kai norėsite svaidytis piktais žodžiais buvusiojo adresu, kad paskui netektų gailėtis.
 
Viskam savas laikas. Pirmiausia reikia patikėti tuo, kad iš tikrųjų skiriatės, paskui netgi būtina šiek tiek papykti ir paverkti. Kitaip tariant, išgyventi savo netektį, skausmą ir nusivylimą. Visus šiuos etapus pereiti būtina, kad galėtum „pasveikti“ nuo skyrybų, ir visiems jiems reikia ne tik emocinių jėgų, bet ir laiko.
 
4. Planuokite malonumus
 
Daugeliui atrodo, kad skyrybų laikas – vien juodos dienos. Kad jas greičiau pakeistų šviesus metas reikia pamažu susigrąžinti į savo gyvenimą malonumus ir džiaugsmus. Svarbu prisiminti, kas, be santuokos, jūsų gyvenime buvo, yra ir bus svarbaus. Gal tai draugai, vaikai, profesija, naminiai gyvūnai – viskam, kas džiugina, kasdien skirkite vis daugiau dėmesio. Išbandykite „antitvarkaraščio“ metodą: iš pradžių savaitei į priekį susirašykite malonius užsiėmimus ir reikalus, o paskui tarp jų įterpkite tai, ką privalote atlikti, nors ir nelabai norėtumėte.
 
Dažnai besiskiriančios moterys stengiasi atsiriboti nuo gyvenimo malonumų, ypač jei skyrybos vyksta vyro iniciatyva. Vyro paliktos moters širdies gilumoje tebegyvena iliuzija: „gal jis pastebės, kaip  sielvartauju, įvertins mano atsidavimą ir grįš“. Tokia logika ir įvaro moterį į depresijos aklavietę: viltys neišsipildo, nes juk žmones dažniausiai traukia ne sielvartaujantys, bet laimę spinduliuojantys ir gyvenimu besidžiaugiantys žmonės.
 
5. Įžvelkite teigiamų pusių 
 
Jei besiskiriančios moters kas paklaustų, ką gero suteikia skyrybos, ji veikiausiai pagalvotų, kad iš jos norima pasityčioti. Tuo metu atrodo, kad gyvenimas keičiasi vien į blogąją pusę. Bet vėliau paaiškėja, kad gali būti netgi labai priešingai.
 
Pamėginkite susirašyti visus naujosios savo padėties pliusus. Kokų galimybių atsivėrė? Kas blogo nuėjo praeitin kartu su vyru? Kaip geriausiai gali išnaudoti laisvą laiką, erdvę, pinigus, jėgas? Gal, pavyzdžiui, visada norėjai trumpų plaukų šukuosenos, bet vyras labai vertino tavo ilgas garbanas. Gal svajojai auginti kačiuką, bet antroji pusė buvo alergiška. Norėjai išmokti tango, bet vyras nemėgo šokti ir nenorėjo išleisti tavęs vienos. Dabar pats laikas daryti viską, apie ką svajojai!
 
6. Prašykite
 
Skyrybas aplinkiniai vis dar neretai vertina kaip šiek tiek gėdingą nesėkmę, kuri ištinka netobulas moteris... „Neišsaugojo šeimos, nesulaikė vyro“, – vos ne džiaugsmingai komentuoja kolegos ir kaimynai, kartais tiesiai į akis, kartais užuominomis. Tokių žmonių šalinkitės, bet nebijokite prašyti pagalbos tų, kuriuos pažįstate ir branginate. Tikri draugai gali suteikti emocinę pagalbą – jie jus išklausys, apkabins, nušluostys ašaras. Be abejo, prireikus suteiks ir apčiuopiamą paramą – pabus su vaikais, paskolins pinigų ir pan. Juk ir sudėtingiausioje situacijoje mus gelbsti jausmas, kad nesi vienas su savo bėdomis.
 
  

Žymos: Skyrybos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai kalbasi:
– Vakar iš manęs pavogė piniginę.
– Ar kreipeisi į policiją?
– Taip. Sakė, kad ne jie.