Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-01-14

Kembridžo kunigaikštienės portretas sulaukė ir kritikos

  
Kembridžo kunigaikštienės portretas sulaukė ir kritikos Portrete buvo siekiama perteikti kunigaikštienės natūralumą.

Pirmasis oficialus Kembridžo kunigaikštienės portretas, kurį kūrė menininkas Paulas Emsley net kelis mėnesius, sulaukė ypač įvairių kritikų vertinimų. Kūrinys, publikai pristatytas Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, sulaukė didelio susidomėjimo, tačiau ne maža dalis lankytojų pripažino, kad kunigaikštienė Catherine jame vaizduojama per daug pasendinta.

Dailininkas P. Emsley kurdamas portretą su pačia kunigaikštiene buvo susitikęs du kartus, praėjųsiųjų metų gegužį ir birželį. Taip pat portretą jis kūrė remdamasis specialiai darytomis nuotraukomis. Ypač atsakingui darbui menininką išrinko Londono nacionalinės portretų galerijos vadovė Sandy Nairne ir pati Catherine, kuri yra baigusi meno istorijos studijas Šv. Andriejaus universitete, Škotijoje.
Pats portretą kūręs menininkas savo darbą apibūdino kaip paprastą ir džiaugėsi, kad kunigaikštienė išreiškė norą save portrete matyti kaip įmanoma natūralesnę. Tai menininkui labiausiai padėjo atskleisti kukli Catherine šypsena. „Mane domina veido detalės, kaip jį veikia šviesa ir šešėliai, todėl veido fone nepamatysite daugiau smulkių detalių, nes visas dėmesys skiriamas tik veidui“, – sakė daugiau nei tris mėnesius portretą kūręs dailininkas.
 
Visgi dauguma meno kritikų linkę manyti, kad portrete nebuvo išnaudotas visas kunigaikštienės turimas potencialas, todėl buvo sukurtas dar vienas eilinis karališkosios šeimos portretas.
 
 
  

Žymos: Menas, Kate Middleton, Karališkoji šeima

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikelia vyras po gero vakarėlio, pasižiūri į veidrodį ir sako:
–Na va, vėl nėra kam eiti į darbą.