Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2018-11-19

Kodėl žmonės poruojasi? 3 priežastys

  
Kodėl žmonės poruojasi? 3 priežastys
© pixabay.com

Kiekviena pora – unikali sąjunga. Visada įdomu sužinoti, dėl kokių priežasčių žmonės jungiasi į porą. Panagrinėkime tris mūsų visuomenėje dažniausiai pasitaikančių porų santykių tipus.

1. Pasimetusios antrosios pusės paieškos
Šios kategorijos žmonės ieško sau partnerio, kuris papildytų juos tuo, ko jiems labiausiai trūksta. Prisiminkite mitą apie perskeltą žmogų iš Platono „Puotos“. Žmonių protėviai – androginai, mitinės būtybės – turėjo ir vyriškų, ir moteriškų savybių. Jie buvo tokie išbaigti ir savimi patenkinti, kad jiems nereikėjo nieko. Jie didžiavosi savo jėga ir grožiu. Už tai, kad androginai mėgino užpulti dievus, pastarieji juos perskėlė per pusę ir išsklaidė po pasaulį. Nuo to laiko žmonės ieško savo antrųjų pusių. Dažniausiai tokių porų suartėjimas įvyksta labai ryžtingai.
 
Paprastai neįmanoma žodžiais paaiškinti, kas juos taip traukia vieną prie kito. Santykių pradžioje partneriai būna labai smarkiai susižavėję vienas kitu, paskui prasideda nusivylimas. Realybė visada išsklaido iliuzijas, po to jie gali išsiskirti arba pereiti į kitą santykių lygį. Šis santykių tipas vadinamas komplementarine patologija. Partneriai pasirenkami pagal kiekvieno asmeninių trūkumų principą. Pavyzdžiui, jeigu moteris visą gyvenimą svajojo patekti į meno pasaulį, bet pati nieko dėl to nedarė, tai ją trauks kūrybingi bohemiški vyrai. Toks ryšys būna svarbus stimulas abiejų partnerių vystymuisi ir santykių pradžioje jie išgyvena labai malonių emocijų.
 
2. Dalykiniai santykiai
 
Šios grupės žmonės sąmoningai renkasi partnerį, nejausdami ypatingos aistros vienas kitam. Jie susivienija dėl bendro tikslo, pavyzdžiui, gimdyti ir auginti vaikus, tvarkyti bendrą ūkį, kurti verslą drauge ar padėti vienas kitam. Šis santykių tipas dabar labai paplitęs Europoje. Paprastai tai būna žmonės nuo 35 metų ir vyresni. Dažniausiai jie tvirtai stovi ant kojų ir materialine, ir psichologine prasme. Kad galėtų vykdyti kokį nors projektą, jie susiporuoja. Į šeimą jie taip pat žiūri kaip į projektą. Net per pirmąjį pasimatymą partneriai gali kaip verslininkai kalbėtis apie reikalus. T. y. iškart aptarti vaikų skaičių, aprūpinimo ir išlaidų, gyvenimo vietos, poilsio formų, bendro ir asmeninio laiko klausimus, nubrėžti aiškias taisykles ir normas. Čia nėra ypatingos romantikos, bet šiems žmonėms jos ir nereikia.
3. Kūrybinis džiaugsmas
 
Brandūs žmonės, pažįstantys save ir mokantys gyventi savarankiškai, susijungia į porą todėl, kad kartu jiems gyventi dar geriau. Drauge jie patiria daugiau džiaugsmo nei atskirai. Dėl to jie jaučiasi laimingesni. Kartu jie gali kurti kažką, ko neįmanoma sukurti be partnerio. Tokioje sąjungoje antras žmogus padidina vidinę jėgą ir atskleidžia kūrybinį potencialą. Tokiuose santykiuose abu partneriai klesti ir vystosi. Vieno kitam interesas – tai viena meilės formų, kai nesiliaujama stebinti savęs ir kito. Tokiuose santykiuose kitas yra tarsi veidrodis savojo „aš“ augimui skatinti. Tokio tipo santykiuose dėl aukšto pasitikėjimo ir atvirumo lygio galima rizikuoti, leistis į savo gelmes ir pažinti pasaulį.
 
Epilogas
 
Tarp aukščiau išvardytų variantų nėra teisingesnių ar brandesnių už kitus santykių. Visi jie svarbūs ir turi teisę egzistuoti. Jie gali pereiti iš vienos rūšies į kitą arba užsibaigti. Santykiams vystytis gali padėti partnerių supratimas, kokiame gyvenimo taške ar etape jie yra. Reikia būti kūrybiškiems ir dėmesingiems situacijos pokyčiams. Padės žinojimas, kad santykiams reikia dvasinių ir fizinių investicijų. Kad santykiai vystytųsi, juos reikia nuolat puoselėti, prižiūrėti, reikia jiems skirti laiko. Svarbiausia prisiminti, kad poroje yra du, t. y. suvokti savo poreikius ir atsižvelgti į partnerio poreikius.
  

Žymos: Santykiai, Vestuvės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Gunaras išėjo susipažinti su sužadėtinės tėvais.

– Na, kaip viskas praėjo? – paklausė motina, kai jis sugrįžo.

– Žinai, man atrodo, kad aš jiems patikau. Jos tėvas tris kartus siūlėsi mane parvežti namo!