Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-11-01

Kurgi ta laimingos santuokos paslaptis?

  
Kurgi ta laimingos santuokos paslaptis?
© Pixabay.com
Mokslininkai išsiaiškino, kad sėkmingos santuokos pagrindas – dėkingumas savo antrajai pusei.
Iš tiesų šeimos laimės raktas yra žodis „Ačiū“.

Daugelio iš mūsų galvose nepajudinamai įsitvirtinęs stereotipas, kad harmoningų santykių paslaptis – išrinktajam nuolat kartojamas nenusibostantis „Aš tave myliu“.

Tačiau neseniai atlikto tyrimo duomenys rodo, kad iš tiesų yra kiek kitaip: ne taip svarbu dažnai prisipažinti meilę savo partneriui, svarbiausia – nuolat, kasdien,  reguliariai jam dėkoti. Sakysite, už ką?
Ogi už viską: už kartu praleistą laiką, už įvykdytus (ir tiesiog gražius) pažadus, už tai, kad jis kažką padarė (ar nepadarė). Tikrai surasite už ką dėkoti, jei atminsite, kad iš tiesų šeimos laimės raktas yra žodis „Ačiū“. 
 
Vieno JAV universiteto mokslininkai apklausė 468 sutuoktinių poras ir išsiaiškino, kad įsimylėjėliai, nuolat žodžiais išreiškiantys savo dėkingumą vienas kitam, yra laimingesni už tuos, kurie to dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepraktikuoja.
 
„Žodis „Ačiū“ labai galingas. Net jei pora patiria kokių nors sunkumų, jų santykiuose viešpataujantis savitarpio dėkingumas gali padėti jiems įnešti pozityvių pokyčių į šeimos gyvenimą“, – pareiškė tyrimo autorius interviu „Daily Mail“.
 
Pasak mokslininkų, labai paprasta savo partnerį ir visa, ką jis duoda, vertinti ir priimti kaip savaime suprantamą dalyką, tačiau reikšdami jam dėkingumą jūs parodote, kad jį vertinate.
 
„Pykstasi visos poros be išimties, visiems iškyla nesutarimų. Bet tos poros, kurių santuoka tikrai laiminga, nuo kitų skiriasi ne retesniais susipykimais, bet tuo, kaip bendrauja tarpusavyje kiekvieną dieną“, – sakė tyrimą atlikusio universiteto profesorius.
 
  

Žymos: Santykiai, Šeima, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant ežero kranto dalininkas tapo peizažą. Turistai (tėvas ir sūnus) kurį laiką stebi jo darbą, paskui tėvas sako:
– Matai, sūneli, kiek vargo, jeigu neturi fotoaparato.