Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt   |   2018-06-09

Mano vaikinas turi merginą

  
Mano vaikinas turi merginą
© pexels.com
Meilė būna ne visada laiminga.

Įsimylėjau vaikiną, kuris turi merginą. Nežinau, kokie jų santykiai, stengiuosi jo to neklausti, bet kažkodėl jaučiu, kad jų santykiai nėra geri, ir manau, kad jis taip pat mane yra įsimylėjęs. Kaip man elgtis su juo, ar galiu sau teikti kokių nors vilčių? Man labai sunku, bijau „nudegti“.

Į naujienų portalo Alfa.lt skaitytojos laišką atsako psichologė Agnė:
Pamilote vaikiną, atrodo, turėtumėte džiaugtis ir būti laiminga, tačiau tam trukdo faktas, kad Jus žavintis vaikinas jau turi merginą. Rašote, kad nežinote, kokie jų santykiai, tačiau įtariate, kad galbūt vaikinas nėra laimingas su mergina. Akivaizdu, kad tai – tik spėjimas, kuriuo pasikliauti nereikėtų. Kokie yra vaikino santykiai su jo mergina, geriausiai žino tik jie patys. Kai mes įsimylime žmogų, norėdami su juo būti, galime norėti tikėti, kad kitas nėra laimingas su dabartine savo antrąją puse. Tačiau ar tai yra tiesa, žinoti negalime. Klausiate, kaip Jums elgtis. Atsakyti ir patarti negaliu. Psichologo pagrindinis darbas – ne duoti žmogui patarimą ar receptą, kaip gyventi, o padėti suprasti, kaip jis jaučiasi, ir padėti pačiam atrasti tinkamą problemos sprendimo būdą.
 
Iš esmės, tai yra moralės klausimas – kištis į svetimus santykius, siekiant juos sugriauti, dėl savo paties norų, ar ne. Ir tik Jūs pati galite atsakyti sau į šį klausimą. Jūs akcentuojate tai, kad bijote „nudegti“. Jei teisingai Jus suprantu, bijote būti įskaudinta, jei vaikinas Jums ištars taip nelaukiamą „ne“. Vis tik, mano manymu, daug svarbiau būtų pagalvoti apie tai, kaip įsikišimas į kitų žmonių santykius gali paveikti juos pačius – galbūt įskaudinti, nuliūdinti, nuvilti? Lygiai taip pat svarbu suprasti, ar Jūs pati būsite laiminga, net jei vaikinas parodys Jums simpatiją ir žinosite, kad sugriovėte žmonių draugystę bei įskaudinote kitą žmogų, tai yra, vaikino merginą.
 
Pabandysiu aptarti tris labiausiai nuspėjamus scenarijus, kuriuos Jūs galėtumėte pasirinkti: Jūs nesikišate į vaikino ir jo merginos santykius, Jūs išsakote savo jausmus vaikinui, tačiau jis Jus atstumia arba Jūs išsakote savo jausmus ir jis nori būti kartu su Jumis.
 
Pirmasis variantas ilgai negalvojus gali pasirodyti visai nenaudingas Jums, nes, pasirinkus nesikišti į svetimus santykius, Jūs prarandate galimybę pasakyti, kaip jaučiatės, tuo pačiu, negaunate atsakymo, ar vaikinas yra laimingas su esama mergina ir ką jis jaučia Jums. Vis tik, taip gali pasirodyti tik iš pirmojo žvilgsnio. Taip, Jūs atsisakote parodyti vaikinui dėmesį, vadinasi, pasirenkate nieko nedaryti, kad santykiai tarp Jūsų ir patinkančio vaikino virstų daugiau nei paprasta draugyste. Tai išties nėra paprastas pasirinkimas – Jūs liekate su savo jausmais viena ir turite susitaikyti su faktu, kad romantiški santykiai su šiuo vaikinu turbūt neužsimegs. Mylėti be atsako ir tyliai išgyventi savo romantiškus jausmus tikrai nėra paprasta. Tikėtina, kad gali iškilti ne viena situacija, kurioje, prisiminus savo jausmus vaikinui, gali būti liūdna, skaudu, gal net pikta. Matant vaikiną su kita mergina, gali kilti pavydo jausmas, o, bendraujant su vaikinu, kaip su draugu, tikėtina, bus sunku būti savimi ir bendrauti natūraliai, nes nuo jo Jūs slepiate kai ką svarbaus – savo stiprius jausmus jam, kaip vaikinui.
 
Atrodytų, vieni minusai. Tačiau norėčiau pabrėžti šio scenarijaus šviesiąsias puses. Jūs nedarote spaudimo kitam žmogui, nesikišate į kitų žmonių santykius, siekdama jų baigties dėl savo norų. Taip Jūs rodote pagarbą draugystei, vaikinui ir jo merginai. Pabandykite įsivaizduoti, jei Jūs būtumėte šio vaikino merginos vietoje, kaip jaustumėtės, jei kita mergina bandytų Jus išskirti, drąsiai ir atvirai išsakydama savo jausmus Jūsų mylimam žmogui. Tikėtina, būtų be galo skaudu. Be to, nesikišdama į jų santykius, Jūs neprarandate galimybės kada nors ateityje būti su šiuo vaikinu. Jei išties jo santykiai su mergina yra blogi ir jei jis jaučia simpatiją Jums, su laiku jis gali parodyti Jums dėmesį ir draugystė gali peraugti į romantiškus santykius.
 
Antruoju ir trečiuoju atveju Jūs galite pasirinkti įsikišti į vaikino ir merginos santykius. Didžiausias klaustukas čia – Jūs nežinote, ką Jums jaučia vaikinas. Be to, Jūs nežinote, kokie yra jo santykiai su mergina. Šiuo atveju daugelis pritartų, Jūs pastatote kitų žmonių draugystę žemiau savo pačios norų, taip ją nuvertindama ir parodydama nepagarbą dviejų žmonių santykiams. Jei vaikinas Jumis žavisi – puiku, Jūsų svajonės bus išsipildžiusios. Tačiau kieno sąskaita? Jūs būsite laiminga, bet buvusi vaikino mergina liks įskaudinta. Turite apgalvoti, ar tokia laimė kitų žmonių sąskaita išties suteiks Jums laimę ir džiaugsmą? Be to, ar galėsite pasitikėti vaikinu, kuris sutiko būti su Jumis palikdamas savo merginą ir taip ją įskaudindamas? Tai klausimai, į kuriuos turite pati sau atsakyti.
Be abejo, išsakyti savo jausmus yra drąsus žingsnis, iš principo, nėra blogai kalbėti apie tai, kaip Jūs jaučiatės, svarbu, ar, išsakydama jausmus, kažko siekiate, ar tiesiog norite, kad kitas žinotų, ką Jūs jam jaučiate. Be to, pasirinkdama išsakyti savo jausmus vaikinui, rizikuojate būti nuvilta, jei jis yra laimingas su savo dabartine mergina ir nejaučia romantiškų jausmų Jums. Tokiu atveju Jūsų dabartiniai draugiški santykiai gali pakibti ant plauko, nes, išsakiusi jausmus ir sulaukusi atstūmimo, galite kurį laiką jaustis nejaukiai, bendraudama su šiuo žmogumi. Tuo pačiu galite jaustis įskaudinta, nes puoselėdama viltis būti kartu ir sulaukusi neigiamo vaikino atsakymo, tikėtina, nusivilsite ir nuliūsite. Todėl bendrauti bent kurį laiką gali būti sudėtinga ir nedrąsu. Tuo pačiu ir pats vaikinas gali vengti Jūsų draugijos, nežinodamas, kaip būti su Jumis ir kaip bendrauti, žinant, kad jaučiate jam simpatiją.
 
Noriu atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad įsimylėti yra išties nuostabus jausmas, ir puikiai Jus suprantu, kaip sunku jausti tokius jausmus, nesulaukiant to paties iš Jums patinkančio vaikino. Kai žmogus įsimyli ir kitas žmogus neatsako jam tuo pačiu, susidėlioti mintis ir jausmus į vietas gali būti išties sudėtinga. Tokioje situacijoje žmogus gali ilgai tikėti, kad viskas pasikeis ir kitas pamils jį ar ją. Supratus, kad taip niekada nenutiks, apima nusivylimas, tuštumos jausmas, stiprus liūdesys ir skausmas. Kartais meilė be atsako paskatina žmogų galvoti, kad tai tas vienintelis žmogus, kad jis ar ji daugiau nieko taip stipriai nemylės. Daugelis, išgyvenę meilę be atsako, galėtų tik patvirtinti tai, tačiau tuo pačiu pasakyti, kad laikas gydo, o gyvenimas nesustoja ir suteikia progų pažinti ir pamilti dar kartą.
 
Jūsų situacijoje svarbiausia apgalvoti tai, ar norite mėginti kurti savo laimę kito žmogaus nelaimės sąskaita. Taip pat turite įvertinti, ar esate pasiruošusi galimam atstūmimui ir pasverti, kiek svarbus šis žmogus Jums yra kaip draugas, kurį rizikuojate prarasti, kišdamasi į jo santykius su dabartine mergina. Niekas negali Jums pasakyti, ką pasirinkti, nes su pasekmėmis susidursite Jūs pati, todėl ir nuspręsti, kaip elgtis, turite Jūs.
 
Jaunimo linija, budi savanoriai-konsultantai, (8-800) 28888, I–VII visą parą;
 
Vaikų linija, budi savanoriai-konsultantai ir profesionalai, (8-800) 11111, I–VII, 11.00–21.00 val.;
 
Rusakalbių linija, budi savanoriai-konsultantai, (8-800) 77277, laikinai neveikia;
 
Pagalbos moterims linija, budi profesionalai ir savanoriai konsultantai, (8-800) 66366, I–V 10.00–21.00 val.;
Vilties linija, budi profesionalai ir savanoriai-konsultantai, 116 123, I–VII visą parą.
 
ŠALTINIS:alfa.lt
 
  

Žymos: Santykiai, Psichologija, Šeima, Meilė, mergina, vaikinas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atėjo karalaitis į prancūzišką restoraną. Atnešė jam varlę. Ir vos tik jis prisilietė prie varlės lūpomis, ji pavirto nuostabia princese. Bučiavo, bučiavo karalaitis princesę, o ta nebeatsiverčia į varlę ir, ir tiek. Teko valgyti taip.