Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   2018-05-28

Mokslas gali iš anksto nustatyti, kaip atrodys jūsų būsimasis partneris

  
Mokslas gali iš anksto nustatyti, kaip atrodys jūsų būsimasis partneris
© Pixabay nuotr.

Naujausi tyrimai parodė, kas turi įtakos tam, kokį partnerį sau pasirinks vienas ar kitas žmogus. Žmonės, kurie perskaitę mokslininkų tyrimo išvadas, atidžiai pažvelgė į savo partnerį, įsitikino, kad jos yra teisingos.

Vis dėlto Edipo kompleksas veikia mūsų pasąmonėje. Mokslininkai įtikinamai įrodė, kad mes esame linkę pasirinkti tokius partnerius, kurie net išoriškai yra panašūs į mūsų tėvus.
Psichoanalizės tėvas Sigmundas Freudas pasijustų smarkiai pamalonintas, jei sužinotų mokslininkų iš Glazgo universiteto tyrimų rezultatus. Tyrinėtojai paskelbė, kad heteroseksualūs vyrai ir homoseksualios moterys pasirenka sau į partneres moteris su tokios pat spalvos akimis kaip jų motinų.
 
Lygiai taip pat elgiasi heteroseksualios moterys ir homoseksualūs vyrai, ieškantys sau į porą vyrų su tėvo akimis.
 
Mokslininkai iš Glazgo universiteto patvirtino teoriją apie lytiną fiksaciją (angliškai vadinamą „imprinting“), pagal kurią net gyvūnai pasirenka sau porą, remdamiesi savo tėvų charakteristikomis.
 
Tai galima susieti su jau minėtu Edipo kompleksu, apie kurį 1910 metais paskelbė Sigmundas Freudas. Jo psichoanalizės teorija pagrįsta tuo, kad žmogų pasąmonės lygmenyje traukia priešingos lyties tėvas arba motina. Senovės graikų rašytojo Sofoklio tragedijoje Edipas veda savo motiną, nežinodamas, kas ji jam yra.
 
Nereikia suprasti neteisingai: mokslininkai neteigia, kad mes esame linkę į incestą. Tiesiog mes nesąmoningai ieškome potencialiame partneryje bruožų, kurie mums primintų vieną iš tėvų.
 
Šaltinis: Soulpost.ru
  

Žymos: Santykiai, Pora, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Nesuprantu, kodėl Lietuvoje taip visi nori to aukštojo mokslo. Pas mus, pavyzdžiui, iš 25 žmonių įmonėje tik du su aukštuoju: valytoja ir kurjeris…
*****