Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Morta   |   2015-01-21

Mortos tiesa. Lietuviai vyrai kitataučių žmonų nenori

  
Mortos tiesa. Lietuviai vyrai kitataučių žmonų nenori Lietuvės moterys dažniau draugauja su kitataučiais, nei vyrai.

Lietuvaitės ir kitataučio pora. Vos ištarus šį sakinį girdint lietuviui vyrui, dažniausiai pasipila keiksmai. Jei ne keiksmai, tai bent jau smerkiantis monologas ar žvilgsnis suraukus kaktą. O jei lietuvaičio ir kitatautės pora? „Keistokai kažkaip“, – sako žmonės ir gūžčioja pečiais.

Gyvenant Anglijoje nori nenori tenka mąstyti apie mišrias (rasės, religijos, tautybės ir kitomis prasmėmis) poras. Jų pilna visur. Šis klausimas mūsiškiams kyla tik kalbant apie tautiečius, nes kiti žmonės jaudina mažiau. Jei tiksliau, kalbant apie moteris lietuves. Į vyrų daržą akmenų mėtoma mažiau turbūt todėl, kad tūlas lietuvis nieku gyvu nesusidės su užsieniete.
Na, rusių, lenkių ar ukrainiečių nepavadinčiau kitatautėmis, labai jau jų mentalitetas panašus į mūsų ir susikalbėti rusiškai moka bene kiekvienas. O „rimtesnės“ ar tamsesnio gymio užsienietės, regis, traukia tik ilgai ne Lietuvoje gyvenusius tautiečius ar kokius egzotiškų mūzų ieškančius menininkus.
 
Vyrai patys pirmi keikti tautietes už draugystes su babajais ir kitais tamsiaodžiais. Tokios, esą, nusipelno tik menkinimo, paniekos, o kai kuriais atvejais ir į galvą. Dar jas vadina barakudomis, nors niekaip nesuprantu, kaip susijusi tautybė ir turimas turtas ar pareigos. Kiti tokių moterų gaili, vadindami vištelėmis, kurias aptaisys čadromis ir užrakins už devynių spynų, o vėliau atims vaikus.
 
Kita vertus, jeigu mergina nesėdi namuose už devynių spynų ir Anglijoje vaikšto į vakarėlius, tai, suprask, akivaizdžiai k****. Vieno tokio keikūno sykį paklausiau, o kodėl jis neuždirba milijono ir „nenusikabina“ barakudos? Arba neišmoksta gražbyliavimo, kad vištelės „užkibtų“. Galiausiai, kodėl pats nesusiranda kitatautės merginos, jei tos lietuvės jau tokios pypt pypt pypt? Smulkiai nepasakosiu, tačiau tą akimirką pasijutau lyg būčiau pagaliuku pakrapščiusi širšių lizdą, o kai jos visos supuolė ant manęs, svajojau mirti greitai ir neskausmingai. Iš vyruko išsiveržė demonas, kuris, išklausius jo ilgą monologą, paaiškėjo, ir pats nesupranta, kuo jam nepatinka užsienietės.
 
Vienas pažįstamas neseniai vedė australę, tai man net žandikaulis atvypo. Niekaip nesupratau, eilinis bičelis, sergantis už „Žalgirį“ ir vasarojantis Palangoje, kaip čia taip išėjo? Nustebau, matyt, todėl, kad daugybė mano draugių, pažįstamų ir giminaičių gyvenimus jau seniai susiejo su įvairaus plauko nelietuviais. O va apie vaikiną, surišusį rimtą mazgą ir angliškai pasižadėjusį mylėti iki gyvenimo galo, savo aplinkoje išgirdau pirmą kartą.
 
Ar negali būti taip, kad vyrai nori į žmonas ar drauges lietuvių dėl to, kad jos – gražios, tvarkingos, moka gaminti? Jos prižiūri save nepaisydamos, kaip atrodo jų vyras ir kiek joms metų, sutinka būti namų šeimininkėmis ir atsisakyti karjeros, augina vaikus ir yra praktiškos. O užsienietė... Kas čia žino, kokia bus. Gal šers vien ryžiais ir makaronais (jei iš viso duos ko pavalgyti)? Gal norės siekti karjeros aukštumų? O gal vaikščios apsirengusi kaip vyras ir trumpai kirps plaukus? O jei nesiskus pažastų ar nesilakuos nagų? O kas jeigu priaugs svorio ir dėl to nesirūpins? Gink, Dieve, jei išpažins tikėjimą ne Jėzui, o kitokio vardo aukščiausiajam! Bet, pavyzdžiui, musulmonės juk ir nerūko, ir negeria, ir iš namų neina, ir maistą gamina, ir vaikus augina... Puikios moterys lietuviui!
 
Visada stebėjausi moterų, ištekėjusių už kitataučių, drąsa. Negana to, kad porą natūraliai skiria skirtingos tradicijos, tikėjimai, kultūros, tautinės ypatybės, dar prisideda ir kalba bei paparasčiausis lyčių skirtumai. Kiek reikia turėti nervų ir kantrybės, kad užglaistytum iškilusius sunkumus? Kaip susikalbėti su išrinktojo tėvais ir padėti saviškiams susikalbėti su mylimuoju? O jei anglų kalbos nemoki tobulai, kaip išvengti nesusikalbėjimo tarpusavyje? Gal būtent to ir vengia lietuviai vyrai?
Norite užduoti Mortai klausimą ar padiskutuoti aktualia tema? Rašykite [email protected]
 
 
 
 
 
 
  

Žymos: Santykiai, Šeima, Mortos tiesa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Čiukčiui sugedo laikrodis. Nunešė jį pas laikrodžių meistrą, taip pat čiukčį. Mechanikas, išardęs laikrodį, pamatė, kad tarp mechanizmo dantračių įstrigęs negyvas tarakonas, ir liūdnai sako:


– Neveiks.


– Kodėl?


– Mašinistas numirė.