Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   sakubona.lt   |   2015-07-05

Mylėk save!

  
Mylėk save!
© Flikcr.com
Žmogus, kuris myli save, gyvenime atlieka ne stebėtojo vaidmenį.
Tas, kuris myli save, kuria santykius iš pagarbos sau ir savo vertės suvokimo.

Tu gali būti pats nuostabiausias žmogus visame pasaulyje, ir galbūt kiti tave irgi taip vertina. Bet... Jeigu pats taip negalvoji apie save, tai visi šie vertinimai yra beverčiai. Kaip pasaulį mato žmogus, kuris myli save?


Jis žino, kad yra vertas. Labai dažnai sunkiausia kelionės dalis – pasakyti sau, kad esi vertas šios kelionės. O juk tikrai esi vertas! Priimk savo „trūkumus“. Pripažink klaidas. Klaidos, kurias padaro mylintis save žmogus, jo nesužeidžia, o suteikia išminties, stiprybės ir jėgų augti. Jis neslepia savo „trūkumų“ tyliame kampelyje, atsargiai žvilgčiodamas pro langą į gyvenimą. Jis eina į gyvenimą atviras ir tikras, su visais savo „trūkumais“ ir klaidomis, nes tai suteikia jam galimybę mokytis ir eiti pirmyn. Jis nesistengia pasivyti vaiduoklio, vardu „tobulybė“, ir nebando apsimesti kažkuo kitu. TU esi TU. Neleisk kitų mėtomam nesupratimui, pykčio ašaroms ar negatyviems žodžiams atitraukti tavęs nuo savos tiesos ir Meilės... Meilės sau – tam, kas esi.
Jis žino, kad pavyks įveikti visas kliūtis. Problemos daro gyvenimą įdomų. Ar jis visada jaučiasi komfortiškai? Žinoma, ne. Bet jis žino, kad kiekviena emocinio diskomforto banga nuplauna seną sluoksnį ir stumia jį pirmyn – link lobio, kurio jis galbūt net nesitikėjo atrasti. Patirties trūkumą jis paverčia naujais suvokimais. Nusivylimus jis paverčia savo stiprybe. Žmogus, kuris myli save, žino, kad diskomforto bangos pavers jį stipresniu ir sveikesniu, nei jis yra šiandien.
 
Jis renkasi atsakomybę vietoj kaltės. Kai gyvenime vyksta nemalonūs dalykai, jis ieško būdų prisiimti atsakomybę ir siekia permainų. Jis neieško tų, į kuriuos galėtų besti pirštu ir pasakyti: „Tai jie kalti!“ Jis žino, kad atsakomybės perkėlimas ir kaltųjų paieška neišspręs susidariusios situacijos.
 
Jis nuolat mokosi. Kaip kartą sakė Mahatma Gandhi: „Gyvenk taip, lyg rytoj mirtum. Mokykis taip, lyg gyventum amžinai.“ Gyvenimas yra knyga, ir tie, kurie savęs neugdo, perskaito tik kelis jos puslapius. Kai geriau žinai, geriau gyveni ir aukščiau save vertini. Save mylintis žmogus žino, kad tikras išsilavinimas gaunamas ne tik universiteto auditorijoje, bet ir kavinėje, skaitant knygas ir mokantis naujų dalykų. Mes galime išmokti tik to, ką norime išmokti ir kam skiriame laiko ir jėgų.
 
Jis vysto savo aistras ir talentus. Pradėk gyventi savo gyvenimą. Pasirink tą kelią, kuriame yra tavo širdis, o ne tą, kuriam pritaria aplinkiniai. Kiekvienas žmogus jaučia švelnią trauką kuriai nors idėjai ar veiklai. Ir tik save mylintis žmogus pripažįsta ir gerbia savo vidinius siekius, skirdamas jiems savo dėmesį ir energiją. Jis maitina savo aistras ir talentus nepaisydamas to, kaip tai atrodo kitiems. Žmogus, kuris myli save, gyvenime atlieka ne stebėtojo vaidmenį. Jis gyvena šiame pasaulyje, šioje dienoje, kasdienybėje kaip aktyvus veikėjas.
 
Jis nustato savo ribas. Ne kiekvienas įvertins tai, ką darai dėl jų. Išsiaiškink, kas yra vertas tavo dėmesio, o kas tiesiog naudojasi tavimi. Jeigu tavo laikas ir energija skiriama ne tiems santykiams, greit pavargsi nuo trumpalaikių draugysčių, paviršutiniškų romanų, kurie dažniausiai yra tiek pat įtraukiantys, kaip ir beviltiški. Ir nuolat stebėsies pojūčiu, kad dalyvauji nesibaigiančiose meilės ir dėmesio gaudynėse. Tas, kuris myli save, kuria santykius iš pagarbos sau ir savo vertės suvokimo. Jis nelaukia, kad būtų visiems reikalingas. Ir jam reikalingi ne visi. Jis švelniai parodo savo ribas, ir jeigu tos ribos yra peržengiamos, jis turi pakankamai sveiko proto ir drąsos, kad apsisuktų ir nueitų į kitą pusę.
 
Jis laikosi savo standartų. Siaubinga apsimesti, kad nereikia meilės ir pagarbos, kai to reikia. Meluoti sau ir sakyti, kad viskas yra gerai, kai taip nėra. Įtikinti save, kad darbas, kurį dirbi, tau patinka, nors žinai, kad gali daug daugiau. Žmogus, kuris save myli, niekada nenuleidžia savo standartų kartelės dėl netinkamų priežasčių. Tai, ką kiti žmonės žino apie tave, yra tavo reputacija. Tavo garbė – tai, ką pats žinai apie save.
Jis visiškai atsiduoda šiai akimirkai. Jis vertina save ir tai, kaip leidžia laiką. Jis žino, kad vienintelė akimirka, kuri egzistuoja, yra čia ir dabar. Nesugebėjimas susitelkti į šią akimirką dažnai trukdo mūsų bendravimui. Tai gali sugriauti ir svarbius santykius. Tu negali išgirsti, suprasti ar pajausti nei savęs, nei kito žmogaus, kol neskiri tam viso savo dėmesio. Būk iš tikrųjų su tais, kurie dabar yra šalia.
 
Jis dalinasi su kitais. Žmogui, kuris myli save, nereikia turėti daugybės daiktų, kad jaustųsi turtingas ir galėtų dalintis su kitais. Gali būti, kad dabar turi mažai pinigų – bet galbūt tu turi daug kantrybės ir gali išklausyti kitą. Galbūt daug žinai kurioje nors srityje ir savo žiniomis galėtum pasidalinti. Galbūt tavyje yra daug gyvybinės jėgos, kuria galėtum pasidalyti su pagyvenusiu kaimynu. Juk gyvenimas – ratas. Tai, ką duosi šiandien, rytoj sugrįš su kaupu. Galbūt ne iš tų, kuriems davei, bet būtinai sugrįš.
 
Jis nebaudžia savęs už tai, ko negali valdyti. Jis žino, kad gyvenime būna akimirkų, kai mes įstringame ir nežinome, ką daryti. Mums reikalingos situacijos, žeidžiančios mūsų širdį ir protą, kad sužinotume, kaip pasiduoti, išmoktume paleisti planus, kontrolę ir reikalavimus, kad viskas vyktų taip, kaip mes sugalvojome. Juk kai kurie dalykai gyvenime įvyksta tik tada, kai jiems ateina laikas... O kartais geri dalykai baigiasi greičiau, nei mes norėtume. Ir mylintis save žmogus nekovoja su tuo. Jis žino, kad šios pabaigos – puikiausias laikas tam, kad pažiūrėtum į save, kad galėtum atgimti su dėkingumu už praeities pamokas... Ir atverstum naują savo gyvenimo skyrių.
  

Žymos: Mylėk save

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Depresija – kai nusiperki lanką, kad pataisytum figūrą, o jis tau „kaip tik“...
*****