Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-05-14

Santuoka vyrams į naudą?!

  
Santuoka vyrams į naudą?!
© google nuotr.
Santuoka vyrui reikšminga ne tik emociniu požiūriu.
Susituokusiems žmonėms, be kita ko, ankstyvos mirties rizika 15 procentų mažesnė

Santuokinis gyvenimas, japonų specialistų teigimų, stipriajai lyčiai tik į naudą. Mat vedę vyrai gerokai rečiau nei viengungiai kenčia dėl antsvorio ir su juo susijusių ligų.

Įdomu tai, kad ilgą laiką dažniau būdavo teigiama kaip tik priešingai. Neva vedusiesiems nebėra būtinybės palaikyti geros fizinės formos, jie visada būna sočiai pavalgydinti, o laiko sportuoti nelabai turi, todėl būna linkę užsiauginti pilvuką.
Vis dėlto Japonijos mokslininkai primygtinai tvirtina, kad susituokusiems diabetikams rečiau išsivysto metabolinis sindromas, kurio neatsiejami palydovai yra padidėjęs cukraus kiekis kraujyje ir hipertenzija, keliantys širdies ligų ir insulto riziką. Ir dar žiedas ant piršto apsaugo nuo nutukimo.
 
Tokius rezultatus mokslininkai aiškina tuo, šiuolaikiniai vedę vyrai paprastai sveikiau maitinasi, vartoja visus reikiamus vaistus, o jeigu susirgę patys neina pas gydytoją, nuvaro žmona. Tad santuoka, apibendrina jie, yra pati veiksmingiausia socialinės paramos forma.
 
Londono universiteto, Londono ekonomikos mokyklos ir Londono higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos mokslininkai irgi mano, kad vedusių vyrų sveikata yra stipresnei nei viengungių. Pavyzdžiui, jų biologiniai žymenys, bylojantys apie kvėpavimo ir širdies problemas, žemesni. (Keista, bet moterų šie žymenys niekaip nesusiję su šeiminiu statusu.)
 
Tyrimai taip pat rodo, kad skyrybos nedaro ypatingo neigiamo poveikio sutuoktinių sveikatai. Tiesa, su sąlyga, kad jie susiras naują gyvenimo draugę ar draugą.
Susituokusiems žmonėms, be kita ko, ankstyvos mirties rizika 15 procentų mažesnė, palyginti su vienišiais. Santuoka mažina ir neurozių bei depresijos riziką.
 
Na ir galiausiai – šeimos žmonės dažniausiai laiko save laimingais, tai, suprantama, taip pat labai svarbu sveikatai.
 
  

Žymos: Santuoka, Vedybos, Moterys ir vyrai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vidutinio amžiaus pora sėdi virtuvėje ir pusryčiauja. Žmona ilgesingu žvilgsniu žiūri į savo vyrą ir taria:
– Petrai, pasakyk, ar tu mane vis dar myli?
Vyras piktai trenkia šakutę į stalą ir sako:
– Va, tu man pasakyk – kam kiekvieną rytą pradėti nuo skandalo?