Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2013-03-09

Su meile širdy – amžinas pavasaris!

  
Su meile širdy – amžinas pavasaris!

Jei paskaitysime bet kurį mokymą, religinę knygą ar ką nors panašaus, būtinai aptiksime mintį, kad pati aukščiausia dvasingumo apraiška yra tikra, nesavanaudiška Meilė.


Bet kas tai yra? Ar ji prigimtinė? Ar mes, sukdamiesi civilizacijos primestoje kasdienėje darbų ir reikalų karuselėje, vis dar mokame jausti meilę, ar dar turime laiko mylėti?


Mylėti galima išmokti
Nepulkite į neviltį, jei tokios meilės dar nesate patyrę, nesielvartaukite, jei jūsų širdis sudaužyta nelaimingos meilės ir jums atrodo, kad jau niekada nebegalėsite mylėti. Pasirodo, šio nuostabaus jausmo, kaip ir visko šioje žemėje, galima išmokti. Meditacijos praktika padės atverti širdį pirmajai, o gal naujai meilei, tikrai, visa apimančiai. Ir nebūtina jos sieti su kokiu nors konkrečiu asmeniu, svarbiausia – išmokti pirmiausia būti meilės skleidėju šiame pasaulyje. Tiesiog sutramdydami savąjį ego mes tapsime tarsi kiauru viduriu – ir meilė, kurią taip ilgai blokavo mūsų ego nuolat keliamos sąlygos, pati įsiverš į mus ir pripildys džiaugsmo ir santarvės su pačiu savimi ir su visais aplinkui. O tada jau atsiras ir tas, kurio taip ilgisi siela...
Meilės visata
Čia ir dabar išbandykime paprastą meditaciją: atsisėskite patogiai; nugara tiesi, rankos ir kojos nesukryžiuotos, rankos guli ant kelių delnais į viršų. Akys užmerktos. Giliai įkvėpkite – ir iškvėpdami iškvėpkite visas savo mintis. Vėl įkvėpkite, atsipalaiduokite. Įkvėpkite dar kartą – ir iškvėpdami atsidurkite savo širdies erdvėje, įsiklausykite į jos plakimą. Nesistenkite, kad jos plakimas pagreitėtų ar sulėtėtų – tiesiog klausykitės.
 
Širdis – universalios durys, vedančios į tūkstančius dimensijų. Per jas mes išeiname į Visatą, kuri yra kiekvieno mūsų viduje – ir galime labai nustebti, kokia didelė mūsų vidinė erdvė. Mes matome milijardus nuostabiausių žvaigždžių – bet nepulkite jų vertinti, tiesiog grožėkitės, gėrėkitės. Žinoma, galite pamatyti, kad kai kurie jūsų Visatos kampeliai užtemę – ten tamsoje glūdi tai, ką jūs slepiate netgi patys nuo savęs, kas jums net patiems galbūt nepriimtina. Bet dar kartą prisiminkite: jokių vertinimų! Paprasčiausiai apšvieskite šiuos ruoželius ir su meile priimkite save tokį (tokią), koks (kokia) esate. Dabar taip yra, ir tai nei gerai, nei blogai. Tai esamybė, dabartis, bet ji bet kurią akimirką gali pasikeisti į gerąją pusę. Tad tiesiog išgyvenkite džiaugsmą ir laimę, kad esate. Jauskite meilę visam pasauliui, telpančiam jūsų širdyje. Jūs paprasčiausiai esate toks (tokia), koks (kokia) esate... Ir vien dėl to jau gera! Nereikia būti panašiam (panašiai) į ką nors, nereikia užsitarnauti meilės – ji tiesiog yra, ji čia...
Ir tuomet, kai jau pajusite ir išgyvensite džiaugsmą ir meilę savyje, giliai įkvėpkite ir su laiminga šypsena baikite medituoti.
 
Sutikite, tai nesunku, visai paprasta atlikti. Meditacija ir meilė daro stebuklus. O įsivaizduokite, jei tai darysite kasdien? Gyvenimas netruks pasikeisti, ir galbūt po kurio laiko pats negalėsite patikėti, kad anksčiau teko patirti tiek išgyvenimų dėl nelaimingos meilės.
 
Be abejo, ne visi mes vienodi, ir jei medituoti pirmą kartą nepavyko, nenusiminkite. Tai visai normalu. Kai mes pirmą kartą ateiname į sporto salę, juk taip pat ne viskas iš karto pavyksta. Bet jeigu kiekvieną dieną užsiiminėsime, tai netrukus galime iš paliegėlio virsti stipruoliu! Čia irgi tas pats principas: jei kasdien praktikuosite ir, svarbiausia, tai darysite su džiaugsmu ir meile – būtinai sulauksite rezultatų.
Na, o jei pavyko iškart – bravo! Jūs šaunuoliai! Jūs nebijote mylėti ir visiškai pasinerti į šį stebuklingą jausmą.
Nebijokite mylėti
Šiuo metu daugybės žmonių dažniausiai daroma klaida, kad ir kaip būtų gaila, yra tai, kad visi mes bijome mylėti. Galbūt kartą meilė mus nudegino, ir daugiau nebenorime užlipti ant to paties grėblio. Bet kartu juk mes suprantame, kad patys kalti – patys sau pritraukėme tokią patirtį, patys meilės laužo nekurstėme besąlygiška meile. Kiekvienai ugniai reikia malkų. Laužas dažnai pradžioj užsidega nuo poros pliauskų...
 
Taigi, nebijokite. Sako, meilė – tai skausmas, sako, meilė – pavojinga... Taip, kartais ir skauda, ir pavojinga, ir nelengva. Bet taip kalba tik bailiai. Juk, nepaisant visų šių menkniekių, Meilė – pats nuostabiausias jausmas Visatoje. O gyvenimas be meilės – juk tai tikrų tikriausias bailumas. Juk kai mumyse nėra meilės, nebūna jokių potyrių, nėra ir džiaugsmo. Viskas pilka, ir kiekviena nugyventa diena panaši į ankstesniąją. O su meile viskas atgyja! Visur pavasaris, net jei už lango spigintų šaltis. Juk pavasaris prasideda pirmiausia sieloje. Ir pačios gražiausios dainos apie meilę dainuojamos būtent širdyse...
 
Taigi pamirškite apie skausmą. Net jei dar tūkstantį kartų meilė suteiks skausmo, nebijokite vėl ir vėl įsimylėti. Mylėti ir svaigti iš laimės! Nepavarkite įsimylėti vis iš naujo, nes tik kai žmogus myli, jo gyvenimas panašus į poeziją.
 
 
 
  

Žymos: Santykiai, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo, ir mama jo klausia:
– Petriuk, kodėl tu šlapias?
– Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas“, tai aš buvau krūmas...