Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-02-06

Vasario 14-oji: ne tik meilės diena

  
Vasario 14-oji: ne tik meilės diena
© pixabay.com
Ši data kalendoriuje ne visur reiškia dėmesį meilei.
Kai kur Valentino diena lieka antrame plane.

Nors daugeliui pasaulio gyventojų vasario 14-oji yra įsimintina dėl šventojo Valentino arba įsimylėjėlių dienos, kai kur ši data kelia visai kitas asociacijas.

Įsimylėjėlių dienos ištakos siekia dar III amžiaus Romą, kurioje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją ir dėl to išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.
Tačiau vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Tai sužinojęs imperatorius šventiką suėmė ir nubaudė mirties bausme. Valentinas mirė vasario 14 dieną.
 
Dėl to ši diena ir laikoma įsimylėjėlių švente.
 
Tačiau Estijoje ir Suomijoje ši data reiškia ką kita – kaimyninėse šalyse gilias tradicijas turi draugo diena, kuri vasario 14-ąją minima labiau, o Valentinas lieka antrame plane. Na, bet nuo draugystės iki meilės – nedidelis atstumas.
 
Bulgarijoje vasario 14-oji taip pat yra vyndarių diena. Šioje tautoje Valentino diena taip pat prigyja vis labiau, o vyndarių produktas – tinkamas švęsti meilę, tad abi progos dera tarpusavyje.
 
Spėkite, kada Ganoje minima tarptautinė šokolado diena? Taip, vasario 14-ąją. Ši Vakarų Afrikos šalis taip nori ne tik populiarinti čia dideliais kiekiais gaminamą šokoladą, bet ir paskatinti turizmą. Be to, šokoladas – taip pat tinkama dovana mylimam žmogui.
 
Saudo Arabijoje vasario 14-ąją niekas nieko nešvenčia. Švęstų Valentino dieną, bet valdžia uždraudė šią iš Vakarų atkeliavusią tradiciją. Vis dėlto paminėti šią datą norinčių netrūksta, tai daroma nelegaliai, veikia net pogrindiniai raudonų rožių prekybos punktai. Įkliuvę įsimylėjėliai būtų nubausti.
Kiek kitoks Filipinų – taip pat musulmoniškos valstybės – valdžios požiūris į meilę. Vasario 14-ąją šioje šalyje rengiamos masinės vestuvės, šventė dažnai finansuojama valstybės lėšomis.
 
Japonijoje vasario 14 d. dovanas mylimiems vyrams dovanoja tik moterys. Jeigu šie nori atsidėkoti, tai daro po mėnesio – vyrai meilę simbolizuojančias dovanas moterims dovanoja kovo 14-ąją, vadinamąją baltąją dieną.
  

Žymos: Valentino diena, Meilė, įsimintinos dienos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Londone atlikta apklausa, kaip sostinės gyventojai norėtų būti vadinami: britais ar anglais. Rezultatai nustebino: 43 proc. respondentų atsakė, kad norėtų būti vadinami lenkais.
*****