Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-01-21

Atrasta, kaip vyrai slopina moterų stresą

  
Atrasta, kaip vyrai slopina moterų stresą
© tiesa.com
Partnerio kvapas gali sumažinti dailiosios lyties patiriamo streso lygį.

Partnerio kvapas gali sumažinti dailiosios lyties patiriamo streso lygį. Tą neseniai paskelbė kanadiečiai tyrėjai, prieš tai išanalizavę 96 poras.

Tyrimo nebūta sudėtingo: jo dalyviams vyrams buvo išdalyti nauji švarūs marškiniai ir paprašyta vilkėti juos visą dieną nesinaudojant dezodorantu ar kitomis cheminėmis priemonėmis. Dar vyrams buvo uždrausta rūkyti ir valgyti aštrų, stipriai kvepiantį maistą.
Po paros marškinius surinko ir išdalijo tyrime dalyvavusioms moterims – įvertinti kvapą. Joms teko išsakyti nuomonę ne tik apie savo partnerio, bet ir nepažįstamųjų drabužio skleidžiamą aromatą.
 
Galiausiai mokslininkai moterims surengė išbandymą streso lygiui nustatyti: imitavo pokalbį su potencialiu darbdaviu bei paprašė išspręsti kelias matematines užduotis.
 
Visą tą laiką eksperimento dalyvės turėjo ne tik informuoti tyrėjus apie savo psichologinę būklę, bet ir duoti seilių mėginius streso hormono kortizolio lygiui organizme nustatyti.
 
Tyrimui pasibaigus paaiškėjo, jog moterys, uosčiusios savo partnerių marškinius, palyginti su tomis, kurios uostė svetimų vyrų marškinius, jautė mažesnę įtampą, jų kraujyje aptiktas mažesnis kortizolio kiekis.
Mokslininkai mano, jog taip veikia evoliucijos dėsniai. Žmonės iš prigimties baiminasi nežinomų jiems asmenų. Tad visai tikėtina, kad vien nepažįstamo vyro kvapas moterims galėjo sukelti stresą.
 
  

Žymos: Moterys, Vyrai, hormonai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbas du naujieji rusai:
– Klausyk, o kodėl tu už mano mersą sumokėjai? Manai, kad aš skurdžius?
– Ne... Tu gi už kavą mokėjai!