Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-09-16

Du dalykai apie blondines

  
Du dalykai apie blondines
© Tiesa.com
Plaukų spalva tai ne būdo buožas.
Vieną žinojote, kitas gali ir nustebinti.

Anekdotus apie blondines turbūt teks pamiršti. Naujausias mokslinis tyrimas atskleidė, kad blondinės turi ne tik didesnį pasisekimą tarp vyrų, bet ir aukštą intelekto koeficientą.

Mokslininkų teigimu, šviesiaplaukių IQ yra mažų mažiausiai toks pat aukštas kaip kitų spalvų plaukų žmonių, o gal net truputį aukštesnis. Taigi, jų išvadomis, vadinti blondines bukomis ne šiaip nemandagu, bet ir greičiausiai netikslu.
Plaukų spalva ir intelektas
 
Amerikiečiai specialistai iš Ohajo valstijos universiteto sukėlė tikrą sensaciją savo tyrimo rezultatus paskelbę leidinyje „Economics Bulletin“. Jiems gauti mokslininkai pasinaudojo 10 878 amerikiečių, 1979 metais patekusių tarp nacionalinės longitudinės jaunimo apklausos dalyvių, duomenimis. Vienas per tą apklausą užduotų klausimų buvo „Ar tai natūrali jūsų plaukų spalva?“ Atsakymus į jį mokslininkai lygino su atsakymais į kitus klausimus, tarp kurių buvo ir tokių, kurie įtraukiami į kvalifikacinį testą norintiesiems stoti į karines pajėgas.
Kad nebūtų jokių rasinių ar etninių skirtumų, į tyrimą buvo įtraukti tik asmenys, laikantys save baltaodžiais.
 
Šviesiaplaukių triumfas
 
Lygindami duomenis tyrėjai ir pastebėjo, jog šviesiaplaukės moterys iš tikrųjų yra mažų mažiausiai tokios pat intelektualios kaip ir brunetės, raudonplaukės ar juodaplaukės. Dar daugiau: blondinės pateko į aukščiausio IQ kategoriją – tarp tyrimo dalyvių su žemiausių IQ jų beveik nebuvo.
Vidutinis blondinių IQ, pasirodo, yra 103,2. Jis aukštesnis nei rudaplaukių (102.7), raudonplaukių (101.2), juodaplaukių (100.5). Nors šie rezultatai, kaip pabrėžia mokslininkai, nėra statistiškai reikšmingi, jie vis dėlto iškalbingi.
Ar visos blondinės yra tikros?
 
Kiekviena moteris bent sykį gyvenime yra nesėkmingai nusidažiusi plaukus – aukštas IQ nuo tokių nelaimių neapsaugo. Bet ar gali būti, kad dažnas lankymasis grožio salonuose anksčiau ar vėliau paveikia damų intelekto koeficientą? Ar bent jų atmintį?
Pamąstykite apie šiuos faktus. Minėto tyrimo metu 20,7 procento apklaustų moterų pareiškė esančios blondinės. Tarp apklausoje dalyvavusių vyrų tokių buvo tik 17,1 procentų. Pasak mokslininkų, žinant, jog plaukų spalva nėra būdingesnė vienai kuriai lyčiai, o vyrai nedažo plaukų taip dažnai, kaip moterys, yra didžiulė tikimybė, jog 3,5 procento dailiosios lyties atstovių tąsyk pamelavo apie tikrąją savo plaukų spalvą.
 
 
  

Žymos: Moterys, Charakteris, Blondinės, Plaukų spalva, IQ

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl Petraitis taip prabangiai gyvena?

– Todėl, kad trūksta įrodymų.