Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   www.apelsinas.lt   |   2015-09-12

Ką daryti, jei sveri per mažai

  
Ką daryti, jei sveri per mažai
© Flikcr.com
Jei nori priaugti svorio, turi įsitikinti, ar tavo organizmui netrūksta vitaminų ir mineralų.
Pakankamas vandens kiekis padeda greitai pašalinti toksinus iš kūno.

Atrodytų, šiais visuotinio svorio metimo laikais visi tik ir dairosi, kaip atsikratyti vieno kito kilogramo. Bet iš tiesų yra ir tokių žmonių, ypač vyrų, kurie norėtų ne numesti, bet priaugti kelis papildomus raumenų kilogramus. Šie specialistų patarimai – kaip tik jiems.

1. Gauk su maistu pakankamą kalorijų kiekį
Svarbiausias dalykas – kad augtų svoris, turi valgyti tiek ir tokio maisto, kuris užtikrintų pakankamą kalorijų kiekį organizmui. Jei nori užsiauginti raumenų, privalai suvalgyti daugiau kalorijų, nei tavo kūnas sudegina. Norint sužinoti kiek vienas ar kitas produktas turi kalorijų, gali praversti kalorijų lentelė. Beje, svarbu ne vien kalorijų skaičius, bet ir maisto naudingųjų medžiagų kiekis, kad augintum ne riebalus, o raumenis.
 
2. Valgyk daugiau baltymų
 
Be baltymų kūnas paprasčiausiai negali kurti raumenyno. Anksčiau profesionalūs kultūristai ir treneriai rekomenduodavo angliavandenių ir neriebaus maisto dietą, bet angliavandeniai suteikia energijos kūnui, tuo tarpu baltymai aprūpina amino rūgštimis, reikalingomis raumenų statybai ir taisymui. Raumenų augimui angliavandeniai neturi tiek reikšmės, kiek baltymai ir riebalai. Jei nori užsiauginti raumenis, turėtum gauti mažiausiai 2,2 g baltymų vienam kūno kilogramui. Be to, baltyminės dietos augina daugiau raumenų, kai jų laikomasi intensyviai sportuojant.
 
3. Valgyk dažniau
 
Kūnas vienu metu negali suvirškinti didelių maisto kiekių, todėl tau nepakanka valgyti 3 kartus per dieną. Jeigu reikia su maistu gauti, tarkim, 3000 kalorijų per dieną, ir priversti kūną jas įsisavinti, turi padidinti valgymų skaičių. Mažesnės, bet dažnesnės maisto porcijos pagerins maisto įsisavinimą ir panaudojimą. Optimalu per dieną valgyti 5 kartus, tarp valgymų turi būti apie 3 val. pertraukos, nes organizmui prireikia maždaug 2,5 h val, kad suvirškintų maistą. Be maisto žmogaus kūnas greit pradeda griauti raumens audinį, kad tik gautų energijos.
 
4. Valgyk daugiau riebalų
Jeigu nori priaugti raumenyno masės, privalai valgyti pakankamai riebalų. Riebalai reikalingi hormonų, kurie yra atsakingi už augimą ir jėgą, gamybai. Nebijok riebalų – dauguma žmonių turi antsvorio ne todėl, kad valgo riebalus, o dėl dietos, kurios pagrindas yra paprastieji angliavandeniai. Jeigu dieta nesuteikia pakankamo kiekio riebalų, organizmas pradeda kaupti visus riebalus, kokius tik gauna.
 
5. Gerk daugiau vandens
 
Kad raumenys būtų hidratuoti, privalai gerti daug vandens. Pakankamas vandens kiekis padeda greitai pašalinti toksinus iš kūno. Baltymai išskiria metabolines „šiukšles“, kurios turi ištirpti vandenyje. Be pakankamo kiekio vandens inkstai negali veiksmingai jų pašalinti.
 
6. Rūpinkis, kad organizmas gautų visų būtinų vitaminų ir antioksidantų
 
Jei nori priaugti svorio, turi įsitikinti, ar tavo organizmui netrūksta vitaminų ir mineralų: rekomenduojamų vitamino A, B komplekso, C, D, E, K ir mineralų kalcio, magnio, cinko, jodo, seleno ir geležies (ypač moterims) kiekių, taip pat biotino, mangano, chromo, vario, molibdeno. Vitaminai A, C, E ir selenas yra svarbiausi elementai, norint užkirsti kelią žalingam laisvųjų radikalų poveikiui.
 
7. Dažniau ilsėkis
 
Nei dietos pakeitimai, nei sporto treniruotės neatstos poilsio. Sėkminga svorio auginimo formulė ir būtų: suvalgyti pakankamą kiekį kalorijų, intensyviai sportuoti ir kokybiškai ilsėtis.
 
8. Lankyk svorių treniruotes
 
Svorių treniruotės – tai treniruotės naudojantis įranga, kuri įgalina įveikti įvairiausius pasipriešinimus. „Pasipriešinimą” gali suteikti laisvieji svoriai (štanga, svarmenys), treniruokliai, kurie veikia torso arba skriemulio principu (padedantys pakelti svorį), ir kūno svorio pratimai (pvz., prisitraukimai arba įtupstai). Maksimaliai raumenis auginti padeda laisvųjų svorių pratimai, o ne treniruokliai ar kūno svorio pratimai, tačiau kiekvienu atveju šioms treniruotėms turi vadovauti patyrę specialistai, kurie ir parinks tinkamiausius pratimus.
 
  

Žymos: Sveikata, Svoris, Patarimai, Mityba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.