Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-03-17

Nedovanotinos etiketo klaidos

  
Nedovanotinos etiketo klaidos Gerai išauklėta dama nevertina kitų manierų – ir nemano, kad kas nors gali vertinti jos manieras.

Mes, moterys, seniai išmokome virtuoziški vairuoti automobilį (ar vedžioti vyrus už nosies), bet labai dažnai pamirštame, kaipgi elgtis pačioms, kad pagarsėtume kaip kilmingos damos, o ne kaip eilinės dėmesio nevertos moteriškaitės.

Jums atrodo, kad laikotės visų etiketo reikalavimų? Nagi, patikrinsime! Juk, kaip sakė Anglijos XVIII a. diplomatas ir rašytojas Philipas Chesterfieldas, geros manieros – pati geriausia apsauga nuo mus supančių žmonių blogų manierų. Patikėkite, anglai žino, ką sako!
Karališkas mandagumas
 
Pasak A. Čechovo, „geros manieros yra ne sugebėti neišlieti padažo ant staltiesės – geros manieros yra nepastebėti, jei tai padarė kas nors kitas“. Tačiau reikia skirti du dalykus: ar žmogus žino etiketo reikalavimus ir ar to žmogaus geros manieros. Jūs galite neskirti konsomė nuo deflopė, bet jei aplinkiniams visuomet malonu su jumis bendrauti ir jūs visada geranoriškai nusiteikę pašnekovo atžvilgiu, galite ramia sąžine pamiršti, kuo skiriasi amerikietiškos valgymo manieros nuo europietiškųjų.
 
Nagi, pažiūrėkime, kokių nedovanotinų klaidų darome kasdien bendraudami su kolegomis darbe ir su mylimaisiais – namuose. Nuolat jas darome – ir beveik niekuomet apie tai nesusimąstome.
 
Draugai ir jų gyvenimai
 
Net jei būsite apsirengę pagal paskutinį mados šauksmą ir tipensite dailiau nei pati Maja Pliseckaja jaunystėje, aplinkiniai negalės atsikratyti įspūdžio, kad esate dramblys porceliano parduotuvėje, jei nuolat statysite juos į nepatogią padėtį savo netaktiškais klausimais.
 
Pavyzdžiui, netgi artimai bendraujant reikia išlaikyti distanciją ir likti taktiška. Nereikia klausinėti poros, kuri jau seniai susitikinėja, kada gi pagaliau jų vestuvės. Seniai šeimą sukūrusių draugų nesiteiraukite, kada jie planuoja turėti vaikų – paprasčiausiai todėl, kad tai visai ne jūsų reikalas. Prie tokių „tabu“ reikėtų priskirti ir visus klausimus-įtarimus dėl moterų, netgi artimiausių draugių, nėštumo, amžiaus, dantų protezų, kontaktinių lęšių ar kontraceptikų.
Jei girti – tai visus!
 
Netinka sakyti komplimentus kuriam nors vienam asmeniui, jei esate kompanijoje. Beje, apie komplimentus. Jų klausytis nemokame dar labiau, nei sakyti. O tai daryti reikėtų oriai, su lengva šypsena. Nagi, prisipažink, kiek kartų, išgirdusi „kokia nuostabi jūsų suknelė“, užuot nusišypsojusi ir padėkojusi už komplimentą, puolei nerišliai aiškintis, kad iš tiesų tai pastaruoju metu pastorėjai ir vos telpi į tą suknelę. Beje, dar ir priduri, kad jautiesi su ja kaip dramblys...
 
Nuvertindamos jums skirtus komplimentus jūs iš tiesų greitai atmušate aplinkinių norą juos jums sakyti. Juk kartu mes priverčiame suabejoti pašnekovo nuomonės vertingumu! Iš tiesų, niekam neįdomu klausytis, kad esate stora išdresiruota nevykėlė. O jau visų moterų numylėtą frazę: „Aš juk neatrodau stora su šia suknele? (džinsais, megztiniu...) reikia kartą ir visiems laikams išguiti iš moterų leksikono. Vyrai, beje, jos tiesiog nekenčia, todėl kad teisingas atsakymas į šį klausimą paprasčiausiai neegzistuoja.
 
Skundai, bambėjimas, verkšlenimas, kad kažkas su jumis blogai elgiasi – taip pat ne pati geriausia dirva gyvam pokalbiui. Pirmiausia, taip elgdamasi nesąmoningai siunčiate aplinkiniams signalą, kad su jumis taip elgtis galima. Antra, atkakliai eskaluodama nemalonias temas (savo pienligę ar per ankstyvą kaimyno nuplikimą) jūs paprasčiausiai atstumiate žmones nuo savęs.
 
Taisyti kitų kalbos klaidas taip pat laikoma nemandagumo viršūne. Tikrai gerai išauklėta dama nevertina kitų žmonių manierų – ir nemano, kad kas nors gali vertinti jos manieras. Tačiau kartu reikia sekti savo kalbą ir „nepuošti“ jos parazitiniais žodeliais. Todėl, kad būti vadinasi supranti reiškia tipo ledi – neįmanoma.
 
Dar kartą apie meilę
 
Darbe mes mandagios, gražiai susišukavusios, pasikvėpinusios. O namie? Su chalatu, nutampytais treningais, su suktukais ant galvos ar tiesiog pamiršę ryte šukomis perbraukti plaukus? Be to, susierzinusios ir dėl menkiausio nieko pasirengusios netekti savitvardos ir taaaip užkriokti, jei tik pasipainiosi po kojom... Ir apie kokią asmeninę erdvę ar pagarbą kitam galima kalbėti, jei abu sutuoktiniai nesivaržo slankioti namie atrodydami labiau nei baisiai... Ar išsaugos paslaptingą moteriškumą tokia moteris, kuris siunčia vyrą į vaistinę nupirkti pakelio tamponų?
 
Na, be abejo, lygybė ir brolybė – tai puiku. Bet sutikite, vis dėlto yra dalykų, kurių antrajai pusei žinoti nebūtina – pavyzdžiui, kad ir jus kankinančio vidurių užkietėjimo kronikos. Išsaugoti jaudinančius jausmus – tai sunkus kasdienis darbas. Bet rezultatas vertas pastangų!
 
Neaptarinėkite mylimojo su draugėmis, ir jau ypač – jam pačiam girdint. Atminkite: jūs – pora, taigi bet kurie priekaištai jo adresu eina ir į jūsų „sąskaitą“. Tai be galo vulgaru. Be to, vyrai neatleidžia savo draugėms viešos kritikos ir pažeminimo kitų akivaizdoje. Nors patys, beje, taip pat ne be nuodėmės...
 
Kad ir pačiai būtų malonu
 
Partnerio fiziologinės ypatybės – taip pat ne aptarimų tema. Dydžiai, formos ir ypatybės – visai ne ta informacija, kurią reikėtų pranešti draugėms, netgi labai artimoms. O ar jums būtų malonu, jei jūsų draugas visiems savo bičiuliams papasakotų, kad orgazmą galite patirti tik mūvėdama vilnonėmis kojinėmis?...
 
Ir, beje, „ačiū“ ir „prašau“ – tai ne koks nors prabangus pietų servizas, ištraukiamas tik didžiųjų švenčių dieną. Tai žodžiai, kuriais reikia nuolat dalytis ir kasdienėje buityje. Švelnūs kreipiniai, mandagumo frazės – tai tikrai padeda išsaugoti puikius santykius. Kaip ir priderama jūsų pačios išvaizda, kuriai, beje, pirmiausia turite skirti dėmesio todėl, kad gerbiate pati save ir, be abejo, savo partnerį.
O etiketo klaidos mums gali kainuoti labai daug – karjerą, draugiškus santykius, reputaciją, netgi meilę... Taigi negalima nepaisyti to, kas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo taip nereikšminga.
 
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė, Etiketas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.
document.write ("<\/scr"+"ipt>");