Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   „Blossom and Jasmine“, Gintarė Lisauskienė   |   2015-11-19

Puiki sveikata – sveiki nagai?

  
Puiki sveikata – sveiki nagai?
© google.com
Sveiki nagai yra rausvos spalvos, lygūs, blizgančiu paviršiumi ir be baltų dėmelių.
Rankų nagai atauga per 6/8 mėnesius, kojų nagai – per 10 mėnesių.

Jūsų kūnas turi galimybę pranešti, jeigu jis jaučiasi negerai. Nagai – ne išimtis. Jų spalvos, formos ar struktūros pasikeitimas neretai praneša apie organizmo negalavimus. Tiesa, visų mūsų nagų forma skiriasi, nes jie susiformuoja dar iščiose ir genai lemia, ar turėsime stiprius nagus.

Sveiki nagai yra rausvos spalvos, lygūs, blizgančiu paviršiumi ir be baltų dėmelių. Su amžiumi ant nagų gali atsirasti vertikalių griovelių, bet paprastai tai nekeičia nagų spalvos. Spalvos pokyčius, šiurkčius, lūžinėjančius ir besiriečiančius nagus gali sukelti sužalojimai, infekcijos, nušalimai, chemikalai ir net kai kurie vaistai ar ligos.
Nagai lūžinėja dėl dažno rankų mirkymo: be pirštinių dirbame su įvairiomis cheminėmis valymo priemonėmis, plauname indus. Taip pat nagai gali pradėti skilinėti ir trupėti, jeigu organizmas gauna nepakankamą kiekį kalcio ir vitamino E. Tokiu atveju būtina valgyti maistą, kuriame gausu kalcio ir vitaminų ir naudoti rankų kremą su pridėtiniu vitaminu E.
 
Pageltę nagai
Nagai pagelsta nuo rūkymo. Tabakas pažeidžia visą nagą, odą po juo ir net pirštą. Pageltusiems nagams įtakos turi ir tai, kad prieš lakuodamos nagus raudona ar tamsia spalva, nepadengiame nagų lako pagrindu (angl. base coat ). Laimei, pastaruoju atveju pageltonavusį paviršių galima nupoliruoti su buffer įrenginiu.
 
Geltona nagų spalva gali įspėti ir apie infekcines ligas.
 
Nagų žydėjimas ir ruoželiai
Nagu žydėjimas (baltos dėmelės) dažniausiai yra oro pūslelės tarp nago plokštelės ir nago guolio. Paprastai jos atsiranda dėl nedidelių traumų, pernelyg šiurkščių kosmetinių procedūrų (per stiprus odelių atstumimas, neatsargus skardinių atidarinėjimas).
 
Išilginiai ruoželiai gali atsirasti dėl nedidelių traumų, taip pat gali byloti apie blogą maisto įsisavinimą, virškinimo sistemos problemas.
 
Nago plokštelė padengta skersiniais ruoželiais – itin dažnai pasitaikantis defektas. Pagrindinė priežastis – nago pagrindas pažeidžiamas cheminėmis kosmetikos priemonėmis. Dažnas ir per gilus odelių karpymas arba nustumimas metaline dilde taip pat pažeidžia ir deformuoja nagų plokšteles.
Mėlyni nagai
Mėlyną nagų atspalvį gali lemti širdies ir kraujagyslių ligos, įvairūs neurologiniai negalavimai ir organizmo reakciją į kai kuriuos vaistus. Taip pat tai gali būti kraujosrūvos, atsiradusios del fizinės traumos, pavyzdžiui, nagus prisivėrus durimis.
 
Išgaubti nagai
Jeigu jūsų nagai yra išgaubti ar įlinkę, taip pat pakitusi pirštų oda –  reikia kreiptis į specialistus.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Grožis, Gintarė Lisauskienė, Nagai, „Blossom and Jasmine“

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekas taip negadina taikinio, kaip šūvis.