Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-03

Staigmena! Nėštumas trunka ne devynis mėnesius

  
Staigmena! Nėštumas trunka ne devynis mėnesius
© Created by Pressfoto - Freepik.com
Iš 125 besilaukiančių moterų tik 4 procentai motinomis tapo nustatytu laiku.
Tradiciškai manoma, kad moters nėštumas trunka apie 40 savaičių, arba 280 dienų.

Šiaurės Karolinos (JAV) universiteto mokslininkai suabejojo tradicine nuostata, kad moters nėštumas trunka devynis mėnesius.

Ir tikrai: naujausių tyrimų rezultatai parodė, kad normalus nėštumas turėtų trukti vienu mėnesiu ilgiau – tai yra dešimt.
Iš mokslininkų stebėtų 125 besilaukiančių moterų tik 4 procentai motinomis tapo nustatytu laiku. Apie 70 procentų nėščiųjų pagimdo po tyrimo ultragarsu nustatytos datos praėjus dešimčiai dienų. Visa tai, anot amerikiečių specialistų, reiškia, kad dešimt mėnesių trunkantį nėštumą derėtų laikyti norma.
 
Tradiciškai manoma, kad moters nėštumas trunka apie 40 savaičių, arba 280 dienų, skaičiuojant nuo paskutinio menstruacijų ciklo pradžios (kadangi tiksli pastojimo diena paprastai sunkiai nustatoma, tai vienintelis patikimesnis būdas apskaičiuoti gimdymo datą). Kūdikis, gimęs anksčiau kaip 37-ąją savaitę, laikomas neišnešiotų, gimęs po 43 savaičių – pernešiotu.
 
Dabar mokslininkai tuo smarkiai abejoja. Juo labiau kad su kiekvienais savo gyvenimo metais moteris nešioja kūdikį viena diena ilgiau. Tai yra kuo vyresnė nėščioji, tuo ilgiau trunka nėštumas.
 
Jeigu moteris pati pasaulį išvydo sverdama daugiau nei dauguma kūdikių, ji savo mažylį nešios ilgiau: kiekvienas 100 g papildomo svorio prideda po vieną papildomą nėštumo dieną.
  

Žymos: Moterys, Nėštumas, gimdymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujausia dieta: „Visą savaitę reikia valgyti tik raugintus kopūstus, pupeles ir gerti rūgpienį. Ir kaip kris svoris, girdės jūsų kaimynai!“