Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-11-26

Vyrų baimės ir kaip su jomis kovoja išmintingos moterys

  
Vyrų baimės ir kaip su jomis kovoja išmintingos moterys Leisk savo mylimam vyrui kartais pabūti silpnam, nutolti nuo susiklosčiusių stereotipų.

Vyrai, kaip žinia, yra stiprioji lytis. Tačiau kaip tik susiformavusi nuomonė, kad vyras turi būti sėkmingas, drąsus, stiprus ir protingas, gimdo globalias vyrų baimes, su kuriomis išmintinga moteris turi išmokti kovoti.

1. Baimė, kad nepavyks realizuotis savęs socialinėje sferoje
Vyrui darbas – svarbiausias jo sėkmingumo rodiklis. Karjeros laiptelis jam reiškia socialinį statusą, jo galimybių lygmenį ir netgi vyriškumo laipsnį. Visuomenės nuomonė šiuo klausimu negailestinga ir nepripažįstanti kompromisų: geras vyras – tai turtingas vyras. Baimė uždirbti mažiau, nei uždirba moteris, baimė likti nepaaukštintam ar netekti darbo – labai rimtos problemos daugumai vyrų.
Ką tu turi daryti, jei esi išmintinga moteris:
– aiškiai parodyti vyrui, kad jį myli nepriklausomai nuo susiklosčiusios padėties, kad tavo jausmai jam nepriklauso nuo jo pajamų lygio;
– palaikyti vyro iniciatyvas, reikšti jam pritarimą, palaikyti visose sudėtingose situacijose;
– leisti jam savarankiškai priimti sprendimus dėl atleidimo ar išėjimo iš darbo ir įsidarbinimo (net jei vienas ar kitas darbas tau ir nelabai patinka).
 
Ko tu jokiu būdu negali daryti, jei esi išmintinga moteris:
– „graužti“ vyro, priekaištauti, kad jis nepakankamai uždirba ar niekaip negali įsidarbinti „normalioje“ darbovietėje;
– pateikti kaip sėkmingai finansiniu požiūriu susiklosčiusio gyvenimo pavyzdį savo šeimos draugus ar žmones iš bendrų pažįstamų rato;
– mėginti užkrauti jam visas namų ir buities pareigas, kurias anksčiau atlikdavai pati, esą kad jis nors taip būtų naudingas.
 
2. Baimė nepatenkinti moters seksualiai
Visuomenė nusprendė: vyras privalo būti nenuilstamas meilužis, bet kuriuo paros metu pasirengęs seksualiai patenkinti moterį. Negana to, patino „pasididžiavimas“ tiesiog privalo būti įspūdingo dydžio!
Problemos dėl erekcijos vyrams prilygsta branduolinei atakai. Jei vyras negali patenkinti savo moters lovoje, jis jaučiasi silpnas, tiesiog bejėgis individas. Tačiau išmintingas moters elgesys gali padėti vyrui susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis.
 
Ką reikia daryti:
– dažniau sakyti savo vyrui komplimentus, pabrėžiant jo seksualinį patrauklumą;
– būti švelnesnei ir rūpestingesnei intymių glamonių akimirkomis;
– pasitelkti fantaziją ir mėginti paįvairinti seksualinius santykius įvairiomis naujovėmis;
– leisti vyrui suprasti, kad tau su juo labai gera, kad jį vertini ne tik kaip sekso partnerį, bet ir kaip asmenybę, kaip sielai artimą žmogų.
 
Ko negalima daryti:
– juoktis, netgi nepiktai, juokaujamu tonu, iš partnerio nesėkmių ar jo „pasididžiavimo“ apimčių;
– prikaišioti jo nesėkmes, tai nuolat akcentuoti ir susipykus pirmiausia priminti visas jo negandas „meilės fronte“;
– kaltinti seksualiniu šaltumu ar kaip nors keršyti, bausti vyrą už tai, kad ilgą laiką nebuvo intymaus artumo;
– pasakoti apie savo ankstesnius aistringus partnerius ir audringą seksą su jais, kuris tave vesdavo iš proto.
 
3. Baimė pasirodyti silpnam.
Kiekvienas vyras bijo netekti stipraus vyro statuso, bijo netgi minties, kad kas nors gali tuo suabejoti. Berniukams nuo mažens įteigiama, kad vyrai neverkia, nedemonstruoja savo jausmų ir visas nesėkmes išgyvena savyje.
Vyrai bijo ką nors įsileisti į savo vidinį pasaulį ir atskleisti kitam žmogui visas savo kortas, jie kruopščiai slepia emocijas, abejones ir išgyvenimus, tam pasitelkia savotišką apsauginį mechanizmą ir užsideda neperregimas kaukes. Kartais moterys tai vertina kaip nejautrumą, beširdiškumą, šaltumą, tačiau išorinis ramumas ir abejingumas slepia įvairiausių aistrų kupiną pasaulį.
 
Ką reikia daryti:
– leisti vyrui suprasti, kad jis gali tavimi pasitikėti, kad tu pasirengusi jį visuomet išklausyti ir palaikyti;
– įtikinti jį, kad jo neįskaudinsi ir nepasijuoksi iš jo baimių, vaikiškų traumų ir slapčiausių minčių.
 
Ko kategoriškai negalima daryti:
– daryti vyrui spaudimo ir reikalauti iš jo atvirų prisipažinimų;
– kaltinti jo uždarumu ir abejingumu tau.
 
Leisk savo mylimam vyrui kartais pabūti silpnam, nutolti nuo susiklosčiusių stereotipų. Vyrai taip pat turi stiprių išgyvenimų kaip ir moterys, jie taip pat turi baimių, neišvengia ir negatyvių minčių. Stenkis bet kurioje situacijoje palaikyti savo išrinktąjį – tuomet jam bus daug lengviau susidoroti su visais sunkumais.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas grįžta namo iš mokyklos ir surinkęs visą šeimą svetainėje pareiškia:
–Aš norėčiau informuoti visas suinteresuotas puses, kad šiandien aš, Petriukas, pasirodžiau prieš klasę visiškas idiotas, kai per pamoką viešai pateikiau man žinomą vaikų atsiradimo versiją su gandru, kurios tikrumą man patvirtino kai kurie iš čia esančių asmenų!