Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-05-28

Alternatyva cheminiams valikliams

  
Alternatyva cheminiams valikliams
© google.com
Cheminių valiklių pakaitalų pilna virtuvėje.

Nuo valymo priemonių įvairovės parduotuvėse net akys raibsta, bet jei nesame „chemijos“ šalininkai, galime rinktis tradicinius valymo būdus be jokių sveikatai kenksmingų medžiagų.

Šiuolaikines valymo priemones sėkmingai pakeičia paprasti produktai, kurių namie turi kiekviena šeimininkė.
Valgomoji soda
 
Soda (su trupučiu vandens) – ne tik puiki nešvarių vonios, virtuvės paviršių valymo priemonė. Ji tinkama ir avalynės, drabužių, kilimų bei minkštų baldų priežiūrai. Soda galima išvalyti vyno, rūdžių ir lūpdažių dėmes. Užtenka įlašinti į sodą keletą vandens lašų ir užtepti šią tirštą pastą ant paviršiaus. Be to, soda sugeria kvapus, todėl jos tirpalą patariama naudoti valant šaldytuvą.
 
Actas
 
Actą galima naudoti keraminiams, metaliniams ir bet kokiems kitiems paviršiams, išskyrus marmurą. Keletas arbatinių šaukštelių acto, užpiltų ant kempinės, padės išvalyti vonią nuo rūdžių ir kitų nešvarumų. Actą galima naudoti ir valant langus.
Citrina
 
Citrinų sultys gerai tirpdo nešvarumus, taigi ir puikiai valo paviršius. Citrinos skiltele galima patrinti storai apdulkėjusius daiktus, ir jie sublizgės lyg nauji.
 
Druska ir jos mišiniai
 
Druskos ir acto mišinys veiksmingai valo net grybelį ir pelėsius, įsiveisusius ant vonios ar dušo plytelių ar kriauklių. O jei į druską išspausite pusės citrinos sultis ir gautu mišiniu patrinsite purviną paviršių, poveikis bus dar geresnis, o ir kvapas malonesnis. Tik būkite atsargūs, kad druskos kristalai nesubraižytų metalinių ar plastikinių paviršių.
 
Soda+ actas = švarūs vamzdžiai
 
Jei užsikimšo kriauklės vamzdžiai, pirmiausia suberkite pusę stiklinės sodos, o paskui užpilkite tiek pat acto. Kai burbuliavimas liausis, viską nuplaukite keliais litrais verdančio vandens.
 
Parengė Edita Lankauskienė
  

Žymos: Švara, valymas, valikliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Meistras įdėmiai nužvelgia klientą:
– Jums laikrodį pataisyti pagal kainoraštį ar geriau?