Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-07-23

15 svarbių savybių, kurios kompensuos darbo patirties trūkumą

  
15 svarbių savybių, kurios kompensuos darbo patirties trūkumą
© Pixabay.com

Jauni specialistai paprastai nerimauja, kad negaus darbo dėl patirties stokos. Žinoma, dažniausiai kandidatams keliami reikalavimai dėl specialios kvalifikacijos, bet jie būna lankstūs. Prisiminkite, kad darbdaviai priima tuos žmones, kurie jiems patinka.

Savybės, kurios padės kompensuoti patirties stoką:
1. Pasitikėjimas savimi
 
Jeigu jūs pasitikite savimi, kiti tai taip pat pastebės. Kur kas lengviau patikėti žmogumi, kuris pats tiki savimi.
 
2. Entuziazmas
 
Profesinėje aplinkoje tai yra labai svarbi savybė. Jūs turite mokėti užkrėsti aplinkinius savo entuziazmu. Per darbo pokalbį nušausite iškart du zuikius, jei parodysite save iš gerosios pusės ir įkvėpsite darbdavį.
3. Pozityvus požiūris
 
Negatyvumas – tiesus kelias į niekur. Pozityvumas iškart nustatys produktyvų pokalbio toną. Tai padės darbdaviui tinkamai įvertinti jūsų potencialą.
 
4. Sugebėjimas surasti bendrą kalbą su žmonėmis
 
Jeigu sugebėsite surasti bendrą kalbą su darbdaviu (ar personalo vadybininku), tikimybė, kad jam patiksite, gerokai padidės. Darbdaviai vengia kandidatų, kurie linkę konfliktuoti. Parodykite, kad esate žmogus, pasirengęs dirbti komandoje.
 
5. Žinios
 
Turite būti informuoti apie viską, kas vyksta šioje šakoje. Taip pademonstruosite ne tik savo suinteresuotumą, bet ir siekį vystytis bei kaupti žinias.
 
6. Lyderio savybės
 
Jeigu turite lyderio savybių ir sugebėjote jas panaudoti, net jeigu tai niekaip nebuvo susiję su darbo vieta, į kurią pretenduojate, apie tai galima užsiminti per darbo pokalbį.
 
7. Išsilavinimas
 
Išsilavinimas ne visada gali pakeisti patirtį. Bet jeigu jūs sėkmingai mokėtės, tai gali tapti jūsų karjeros postūmiu. Svarbiausia, kad jūsų išsilavinimas būtų susijęs su darbu, į kurį pretenduojate.
 
8. Bendravimo įgūdžiai
 
Jūs turite mokėti kalbėti aiškiai, užtikrintai, nenukrypdami nuo temos, suprantamai formuluoti mintis. Žmonės, kurių malonu klausytis, sukelia daugiau pasitikėjimo. Jums reikia teisingai pareklamuoti ir pristatyti save. Be bendravimo įgūdžių to padaryti nesugebėsite.
 
9. Stabili gyvenimo patirtis
 
Kai kurie darbdaviai domisi kandidato gyvenimo patirtimi, kaip jis mokėsi, kuo domėjosi, kokių klaidų darė. Visa tai gali daug atskleisti apie žmogaus charakterį – ar jis yra atsakingas, neprarandantis pusiausvyros, ar reikia tikėtis nemalonių staigmenų.
 
10. Išvaizda
 
Žmogaus išvaizda – dar ne viskas, tačiau susikurtas įvaizdis gali priversti darbdavį kitaip į jus pažvelgti. Jūs galite pasirodyti vyresnis ir protingesnis, labiau patyręs. Pirmas įspūdis apie kitą žmogų susidaro iš jo išvaizdos.
 
11. Sugebėjimas prisitaikyti
 
Pademonstruokite savo atvirumą naujovėms. Jūs turite būti pasirengę prisitaikyti prie naujų sąlygų ir užduočių. Jums reikia sudaryti įspūdį, kad galite susidoroti su bet kokiu darbu.
 
12. Erudicija
 
Nepersistenkite, kad nepasirodytumėte esąs išsišokėlis. Tačiau galite pademonstruoti, jog išmanote temas, kurios natūraliai išplaukia pokalbio metu. Taip parodysite darbdaviui, kad sugebate pažvelgti į dalykus iš įvairių pusių, ir šiek tiek atskleisite tikrąjį save. Sausų klausimų fone tai bus nemenkas pliusas jūsų naudai.
 
13. Ryžtingumas
 
Jūs turite parodyti, kad esate pasirengę padaryti viską, kas įmanoma, ir kad nemesite darbo pusiaukelėje. Vis dėlto nepamirškite saiko: adekvačiai įvertinkite savo galimybes.
 
14. Mandagumas
 
Žmonės palankiai reaguoja į tuos asmenis, kurių geros manieros. Demonstruokite pagarbą ir mandagumą. Taip parodysite savo sugebėjimą gerai sutarti su žmonėmis. Jeigu pretenduojate į tokias pareigas, kur jums teks bendrauti su klientais ir kompanijos verslo partneriais, geros manieros bus pageidautinas jūsų bruožas.
 
15. Nuoširdumas
 
Atsakinėkite į klausimus sąžiningai ir nuoširdžiai. Bet kokių dalykinių santykių pagrindas – pasitikėjimas. Jeigu meluosite jau per darbo pokalbį, vaisingo bendradarbiavimo nebus.
 
  

Žymos: Darbas, Darbo pokalbis, patirties trūkumas, psicholgoija, asmeninės savybės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona priekaištauja vyrui:
– Mes juk niekur nevaikštome kartu…
– Gerai, rytoj, kai nešiu šiukšles, galėsi eiti ir tu!