Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengta pagal topshop.lt   |   2010-05-02

5 priežastys pasakyti kavai TAIP arba NE

  
5 priežastys pasakyti kavai TAIP arba NE

Kava – vienas iš populiariausių gėrimų, bet gydytojai sako, kad šis kvapus gėrimas kenkia sveikatai. Tačiau turint omenyje, kad pasaulis nėra vien baltas ir juodas, galima tvirtinti, jog kava turi ir teigiamos įtakos mūsų organizmui.

="line-height: 150%">Kavai sakykite TAIP, jei:
 
1. Sergate astma
Kas galėtų pagalvoti, kad kava gali pagelbėti kenčiantiems nuo astmos? Užėjus astmos priepuoliui (tai taikoma ir sunkiausiais atvejais), išgerkite puodelį stiprios kavos, nes ji yra kofeino šaltinis. O kofeino cheminė sudėtis yra panaši į teofilino, kurio yra vaistuose nuo astmos. Kofeinas padės atpalaiduoti kvėpavimo takus.
 
2. Šlubuoja atmintis
Kofeinas didina budrumą, mažina nuovargio požymius ir šiek tiek gerina atmintį. Puodelis kavos suteikia pasitenkinimo jausmą ir padeda sutelkti dėmesį.
Lisabonos medicinos universiteto atlikti tyrimai parodė, kad pensininkai, kasdien išgeriantys bent po 3 puodelius kavos, turi geresnę atmintį nei tie, kurie kavos geria mažiau arba iš viso negeria.
 
3. Trūksta jėgų
Kavoje yra daugybė antioksidantų, o jie naudingi organizmui, nes kovoja su laisvųjų radikalų daroma žala. Tai reiškia, kad kava padės atgauti jėgas. Be to, šis gėrimas slopina uždegimus. Šis efektas nedingsta ir tada, jei kavą geriame su pienu.
 
4. Dažnai skauda galvą
Šiuo atveju kava yra ne maistas, o vaistas. Kofeinas mažina venų kalkėjimą ir malšina galvos skausmą. Būtent dėl šios priežasties kofeino yra daugelio populiarių skausmą malšinančių vaistų sudėtyje. Deja, šis patarimas netinka, jei per dieną jau išgėrėte nemažai kavos. Tuomet galvą gali skaudėti dėl kofeino pertekliaus.
 
5. Jei užkietėjo viduriai
Jums tikrai pravers kava, nes ji turi laisvinamąjį poveikį, be to, skatina šlapimo išsiskyrimą ir žarnyno veiklą. Būtent dėl šios priežasties šį gėrimą dažnai rasite svorio metimo dietose.
 
Kavai sakykite NE, jei:
 
1. Kenčiate nuo osteoporozės
Kava skatina šią ligą, nes stabdo kalcio įsisavinimą organizme. Tačiau dėl to nebūtina atsisakyti puodelio kvapnios kapucino – žalingas poveikis pasireiškia tik nesaikingai geriant kavą.
 
2. Kankina nerimas
Polinkis nerimauti yra paveldimas, tačiau per didelis kavos kiekis gali jį labai sustiprinti. Kava gali sukelti ir miego sutrikimus. Be abejo, vienas puodelis per dieną nieko blogo nepadarys.
 
3. Sergate angina
Medicininiais tyrimais nustatytas ryšys tarp išgerto kavos kiekio ir aukšto homociteino lygio, kuris padidina tikimybę susirgti angina. Jau sergant, liga praeina lėčiau. Šiuo laikotarpiu verčiau rinkitės žolelių arbatas.
 
4. Kankina inkstų ligos
Kofeinas padidina kalcio kiekį šlapime, todėl rizika, kad inkstuose atsiras akmenų, smarkiai padidėja.
 
5. Užplūsta karščio bangos
Moterys menopauzės metu gali patvirtinti, kad kava labai dažnai sukelia karščio bangas. Todėl svarbiausia ja mėgautis saikingai.
 
Teigiamas ar neigiamas poveikis sveikatai labai priklauso nuo išgeriamo kavos kiekio. 1–2 puodeliai per dieną daugeliui žmonių turi teigiamo poveikio: pakelia nuotaiką, suteikia jėgų, žvalina, padeda susikaupti.
Bet jei geriate ypač daug kavos, pvz., 5–10 puodukų per dieną, šis gėrimas neigiamai veikia sveikatą: gali drebėti rankos, kamuoti nerimas, dirglumas, sutrikti širdies ritmas.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš taip noriu ėsti!
– Onyte, mergaitės ne ėda, o valgo.
– Valgyti aš norėjau prieš aštuonias valandas, o dabar noriu ėsti.