Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-09

Ar dažnai būni TIKRAS?

  
Ar dažnai būni TIKRAS?
© Pixabay.com
Laimė yra ir ji išsiskleis tada, kai Tu išdrįsi būti TIKRAS.
Pažvelk į dangų. Ar dabar matai žvaigždes? Nematai? Ar tai reiškia, kad jų nėra?

Ar dažnai leidi sau reikšti tai, ką jauti iš tikrųjų?

Baisu atsiverti, jaustis pažeidžiamu ir tikru. Verkti tada, kai to nori, pasakyti, kad myli, nebijant išdavystės, supykti ir pasakyti skriaudikui tai, ką iš tikrųjų galvoji. Baisu… ir todėl stengiesi būti „geras“, atitikti įsivaizdavimus, koks tu turėtum būti. Įsispraudi į primestų stereotipų rėmus, nes tau atrodo, kad parodęs savo tikruosius jausmus gali sugriauti santykius su kitais.
Ir staiga supranti, kad nuobodu ir liūdna. Lyg ir viskas gerai, veiklos milijonas, – o liūdna. Galvoji, kad tai praeis, kai įvyks kažkas… išvažiuosi atostogauti, sutiksi seną bičiulį, darbe pakels atlyginimą, pasirašysi svarbią sutartį, tavo vaikai sėkmingai pabaigs mokslus… ir tada jau tikrai būsi laimingas. Na, gal dar perskaitysi E. Tolle knygą „Šios akimirkos galia”. Ir tada jau tikrai tikrai… Bet jau ir knyga perskaityta, o laimė neatėjo. „Kur gi ji?”, – galvosi šaltais žiemos vakarais, klausydamas žaismingai traškančių židinyje malkų.
 
Pažvelk į dangų. Ar dabar matai žvaigždes? Nematai? Ar tai reiškia, kad jų nėra? Galbūt šią akimirką jos pasislėpusios debesų pataluose, galbūt šviečia kažkam kitam.
 
Ar tai, kad tu nesijauti laimingas, reiškia, kad laimės nėra?
 
Ji yra ir išsiskleis tada, kai Tu išdrįsi būti TIKRAS. Kai atpažinsi savo baimes, savo įsivaizduojamas kaltes ir gėdas, kai jų nebebijosi, o jas priimsi ir... paleisi. Nes būtent šiame emociniame „bermudų trikampyje“ pradingsta Tavo norai ir gyvenimo džiaugsmas. Šios emocijos paralyžiuoja gyvenimą ir stabdo bet kokius pokyčius. Jos laiko tave tame gyvenimo scenarijuje, kuriame esi, ir paverčia marionete, tarnaujančia kitų žmonių lūkesčiams. Tik išmokus sąveikauti su šiomis emocijomis, išmokus jas atpažinti, atsiveria durys į kitokį gyvenimą. Kai nupurtysi senų nuoskaudų dulkes, išvaikysi svetimų tiesų debesis, liausies bijoti, kad tave sužeis, ir atversi širdies duris savo laimės spindesiui. 
  

Žymos: Psichologija,, Laimė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Plaukioja du rykliai jūroje, pamato burlentininką. Vienas sako kitam:

– Matai, kokie laikai atėjo! Maistas ant lėkštutės plaukioja. Ir dar su servetėle!