Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   www.sakubona.lt   |   2015-07-25

Ar moki sakyti tiesą?

  
Ar moki sakyti tiesą?
© Flikcr.com
Aukščiausias lygis: kai sakai tiesą visiems apie viską.
Sunku įsivaizduoti žmogų, kuris meluoja pats sau, bet tai taip įprasta, kad mes net nepastebime, kaip tai darome.

Kai sakome, kad poros tarpusavio santykiuose labai svarbu atvirumas, turime omenyje, kad vienas kitam nemeluojame, nieko neslepiame ir sakome tiesą. Tiesos sakymas, amerikiečių rašytojo Neale‘o Donaldo Walsch‘o nuomone, ir yra atvirumo esmė. Bet ar visada mes mokame sakyti tiesą?

Pasak N. D. Walsh‘o, egzistuoja penki mokėjimo sakyti tiesą lygiai, ir jis juos aprašo pagrįsdamas savo asmenine patirtimi.
1. Pirmasis lygis: kai tu sakai sau tiesą apie save. Man tai buvo didžiulė problema. Aš melavau pats sau daugybę metų. Sunku įsivaizduoti žmogų, kuris meluoja pats sau, bet tai taip įprasta, kad mes net nepastebime, kaip tai darome.
 
2. Antrasis lygis: kai tu sakai tiesą sau apie kitą žmogų. Būdavo, kad aš meluodavau sau apie kitus žmones, ir tai dariau daugybę metų. Pavyzdžiui, daug metų aš sakiau sau, kad myliu žmogų, su kuriuo esu. Kai pradėdavau galvoti, kad tai netiesa, kai tik bandydavau sau pasakyti: „Klausyk, galbūt tu jos jau nebemyli...“, mano vidinis balsas imdavo šaukti: „Nekvailiok, žinoma, kad tu ją dar myli.“ Todėl, kad aš turėjau taip galvoti. Ir melavau pats sau ilgus metus, kol vieną dieną išdrįsau pasakyti sau tiesą. Aš to nesakiau garsiai, pasakiau tik sau, bet tai padėjo man įveikti milžinišką barjerą.
 
3. Trečiasis lygis: kai aš sakau tiesą apie save kitam žmogui. Panašiai, kaip tai darau dabar.
 
4. Ketvirtasis lygis: kai aš sakau tiesą apie kitą žmogų jam pačiam. Žinoma, tai – mano tiesa, o ne absoliuti tiesa. Objektyviai absoliuti tiesa neegzistuoja, bet aš dalinuosi su kitu žmogumi savo tiesa apie jį.
 
5. Penktasis lygis: kai sakai tiesą visiems apie viską. Ir jeigu jums pavyks žengti šiuos penkis žingsnius – jūs penkiais žingsniais priartėsite prie dangaus...
 
  

Žymos: Psichologija, Tiesa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mama klausia dukters:
– Dukrele, o kur visos bandelės?
– Nežinau, bet daugiau taip nedarysiu...