Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-04-15

Ar tikrai nori būti vienišas?

  
Ar tikrai nori būti vienišas? Niekas nepabels į užrakintas jūsų duris ir nepasakys: „Pabendraukime!“

Daugelis dabar skundžiasi, kad jaučiasi vieniši ir niekam nereikalingi. Ir lyg ir mėgina ieškoti žmogaus, su kuriuo būtų gera. Bet ar visi ieškoti moka?

Toks jau tas dabartinis gyvenimas: moterys siekia karjeros, pinigų, vyrai trokšta turto, pripažinimo, bet abeji vargu ar visuomet suvokia, kad ne tai svarbiausia. Psichologų tvirtinimu, svarbiausia – turėti su kuo visu tuo pasidalyti.
 
Svarbu pasikalbėti
Gali būti vienas, bet ne vienišas, o kartais net žmonių būryje jausti vienatvę, sako psichologai. Kartais vienatvę sąmoningai renkamės patys. Galbūt tai laikas, skirtas savęs pažinimui, apmąstymams. To, be abejo, reikia kiekvienam, tik tokia vienatvė neturi trukti per ilgai. Deja, neretai ir turėdami antrąją pusę jaučiamės vieniši. Kai nuo kadaise mylėto ir gerbto žmogaus ima skirti vis didesnis atstumas, tarsi veriasi praraja, per kurią neįmanoma nutiesti liepto. Kaip išbristi iš vienatvės?
Vakariečiai dar gerokai anksčiau nei lietuviai susikūrė „dogmą“, kad kiekvienas savo problemas privalo išspręsti pats ir neužkrauti jų kitiems. Jie nebeina pas kaimynus nei dalytis problemomis, nei... džiaugsmais, taigi, šitai turi tiek teigiamų, tiek neigiamų pusių. Užtat mums, lietuviams, galbūt nevertėtų visai užbraukti ir paniekinti savo bendravimo tradicijų. Juk kartais atviras pokalbis su kaimyne, drauge, juo labiau – su artimaisiais padeda labiau, nei vienkartinė specialisto konsultacija. Taigi be galo svarbu turėti tokį žmogų, su kuriuo galėtum pasikalbėti.
 
Akistata su savimi
Tačiau bet kuriuo atveju kiekvienas žmogus privalo išmokti su savo bėdomis kovoti pats. Be to, kartais itin būtina (ir gera) pabūti vienatvėje su pačiu savimi. Tas buvimas su savimi svarbus kiekvienam, nepriklausomai nuo to, ar esi turtingas ir susikūrei viską – ir karjerą, ir materialinę gerovę, ar dar tik kabiniesi į gyvenimą ir nepasiekei džiuginančių laimėjimų. Buvimas santarvėje pačiam su savimi – tai brandus jausmas, kurio reikia mokytis, nes pernelyg dažnai vienišumą traktuojame tik kaip skausmingą ir slegiantį jausmą. O juk iš dalies taip yra tik todėl, kad įpratome būti su kitais, kad norime kažkam priklausyti, būti reikalingi. Žinoma, smagu, kai taip yra, tačiau visų pirma turime išmokti gerai jaustis patys, o tada jau galima ieškoti bendravimo. Tiesa, visuotinio nusivylimo amžiuje tiek vyrai, tiek moterys skundžiasi, kad artimos sielos paieškos irgi nelengvos: vyrai sako, kad moterims rūpi tik prabanga ir pinigai, o moterys dejuoja, kad stiprioji lytis neromantiška, įnikusi į svaigalus, nenori padėti buityje. Nepaisant to, ir vieni, ir kiti juk nepraranda vilčių surasti antrą pusę.
 
Imkitės veiksmų!
Atminkite: jei šalia bus bendraminčių, niekada nesijausite vieniši. Taigi, norint įveikti vienatvę nebūtina „užsiciklinti“ tik ties tikslinėmis „artimos sielos“ ar „antrosios puselės“ paieškomis. Žmonės, kuriuos sieja panašios bėdos, panašūs rūpesčiai, panašūs pomėgiai ir pan., drauge visada jausis laimingesni, tad ieškokite įdomių laisvalaikio praleidimo būdų: sportuoti, šokti, priklausyti kokiai nors grupei, galbūt naršyti internete. Svarbu nenuleisti rankų, bendrauti, kalbėtis – taip pat ir apie savo problemas. Jeigu sėdėsite užsidarę tarp keturių sienų, niekas nepabels į užrakintas jūsų duris ir nepasakys: „Pabendraukime!“
Dairykitės išplėstomis ir pasiruošusiomis staigmenai akimis: gal visai šalia yra žmogus, kuriam taip pat liūdna vienam, ir jis taip pat ieško draugų, bendraminčių. Jei jis nedrąsus, tai jūs būkite drąsesni, pirmi ištieskite jam ranką, nors nusišypsokite – ir tai jau bus veiksmas, bus pradžia!
 
Vienatvė gerai tik tada, kai ją pasirenkate sąmoningai, norėdami apmąstyti, ką jau pasiekėte, ką pamatėte ir nuveikėte ir kiek daug dar nepatirta. Tačiau kai vienatvės jausmas ima slėgti – nedelsdami imkitės veiksmų! Kiekvienas atradimas gali mus praturtinti, ir tik patys renkamės, kaip ir dėl ko gyvensime. Juk tas, kas mūsų nesužlugdo, tas padaro mus stipresnius!
 
 
  

Žymos: Santykiai, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei sultinys būtų buvęs toks šiltas kaip vynas, vynas - toks senas kaip višta, višta - tokia riebi kaip padavėja, padavėja - tokia plona kaip mano piniginė, o piniginė - tokia pilna kaip kavinė, tai būtų buvę puikūs pietūs...