Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2014-06-08

Atleisk jam ir sau

  
Atleisk jam ir sau Atleidimas svarbus jūsų fizinei sveikatai.

Nuoskaudos, kurios lieka giliai širdyje, jei kas nors mus nuskriaudžia, įžeidžia ar užgauna mūsų savimeilę, yra neigiamos emocijos. Dažniausiai nuoskaudas „kaupia“ ir, sakoma, širdyje nešiojasi moterys. Tokių nuoskaudų „klodai“ išsekina mūsų nervų sistemą ir neretai prišaukia ligas. Tad ar pačios galime tam užkirsti kelią?

 Sakoma, jei nori įveikti priešą, pirmučiausia turi jį pažinti. Iš ko kyla nuoskauda, iš kur ji atsiranda? Mes dažniausiai įsižeidžiame, kai kokio nors žmogaus (vyro, viršininko, kaimyno ir pan.) mintys, elgesys ar veiksmai mūsų atžvilgiu neatitinka, nepateisina mūsų lūkesčių ar to, kaip mes matome ir vertiname save. Tai yra kentėti mus priverčia neatitikimas tarp geidžiamos ir esamos realybės.
Ar kada esate pagalvojusios, kad įsižeisdamas žmogus siekia perauklėti kitą arba pasiekti savo tikslų? Šio siekio šaknys – vaikystėje. Nuoskaudas galima palyginti su vaikiškais kaprizais. Ką daro mažyliai, norėdami gauti trokštamą žaisliuką? Ogi verkia, šaukia, spiegia, krinta ant žemės ir spardosi. Be abejo, suaugusiai gražiai moteriai toks būdas netinka. Kur kas geriau susiraukti, pasipūsti, įsižeisti, nesikalbėti, patampyti nervus aplinkiniams (bet juk kartu ir pačiai sau) ir galiausiai pasiekti savo. O jei nepasieki – tai turi pretekstą pabūti įsižeidusi ir dar ilgiau.
 
O kodėl, tiesą sakant, jūs manotės turinti teisę manipuliuoti kitais žmonėmis, atimti iš kito žmogaus laisvę pasirinkti ir turėti savo nuomonę ir lūkesčius?
 
Juk įsižeidę mes tikriausiai esame panašūs į Persijos karalių Kserksą, kuris supykęs, kad Bosforo sąsiaurio bangos įsišėlo nepaisydamos jo buvimo, įsakė jas nuplakti rimbu... Greit įsižeidžiančius ir nuoskaudas ilgai atmenančius žmones sunku mylėti, dažniausiai aplinkiniai jų šalinasi, taigi galiausiai jų lemtis būna vienatvė. Ar tikrai tokio likimo norime mes, kai greit puolame įsižeisti ir ilgai puoselėjame savo nuoskaudas? Anaiptol.
 
Nuoskaudai galima užkirsti kelią, jeigu įsigilintume, kas ją sukelia. Taigi verčiau pasistenkite suprasti jus skaudinančius artimuosius, pažįstamus, praeivius.
 
Kaip atleisti?
 
Ogi visai paprastai. Pirmučiausia, atleiskite savo įžeidėjui. Taip ir pasakykite pati sau: „Tu neteisus, bet aš tau atleidžiu!“ Antras žingsnis: būtinai atleiskite pati sau už tai, kad įsižeidėte, kad pajutote nuoskaudą, kad ją įsileidote.
Ir, kad ir kaip jaustumėtės įskaudinta, kad ir kaip būtų nelengva, mintyse paprašykite atleidimo to žmogaus, kuris jus nuskriaudė – įžeidė, paniekino jūsų jausmus ar kitais būdais sukėlė jums nuoskaudą.
 
Ir tikrai pamatysite, kaip po šių trijų nesudėtingų manipuliacijų pasidarys lengva širdy ir ramu sieloj.
Patikėkite, verta pasistengti savo pačios labui.
 
  

Žymos: Santykiai, Psichologija, Emocijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona rausiasi spintoje:
– Petrai! – šaukia ji vyrui, – prieš savaitę nusipirkau knygą apie ilgaamžiškumą, o dabar nesugebu rasti.
– Nesirūpink, – ramina vyras, – aš ją išmečiau. Labai jau tavo motina ja susidomėjo...