Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2009-12-03

Džentelmenai irgi prakaituoja

  
Džentelmenai irgi prakaituoja

 Bosas klausė, ar kompanijos kalėdiniame vakarėlyje nesuvaidintumėte Kalėdų Senelio? Drabužių parduotuvėje pardavėja jus veda prie pakabos su „XL“ dydžio drabužiais? Jei „taip“ – vadinasi, jums laikas į sporto salę!

Būtent ten, kur sunku ir reikia prakaituoti. Ne tik prakaituoti, bet ir išsirengti. O kas, jei dar ir kūno oda blyški kaip virtos vištos, kojos kreivos ir apžėlusios, nugara gauruota, o tatuiruotė ant dilbio, daryta kariuomenėje, nebeatrodo šauniai, greičiau jau juokingai: erelis panašus į balandį, tigras – į katę, o kiniški hieroglifai, turėję atspindėti gilią gyvenimo prasmę, viso labo reiškia žodžius „kepti ryžiai“...
Išlikti džentelmenu
 
Atrodytų, kas iš mūsų turi laiko tokiems niekams? Tačiau jūsų sveikas ir atletiškas kūnas ne tik papuoš kiekvienos moters miegamąjį – treniruojamas jis sumažins galimybes susirgti širdies ligomis, normalizuos kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį, panaikins įtampą, padidins kūrybingumą. Geriau išsimiegosite naktį, būsite darbingesni dieną, gražiau atrodysite.
 
Ar įmanoma išlikti džentelmenu sporto salėje – aplinkoje, kur stenama, gadinamas oras ir tenka apsinuoginti iki nugaros plaukų? Būti mandagiam tokioje aplinkoje nereiškia būti „nupiepėliu“, atsitiktinai patekusiu į raumeningų ir šiurkščių vyrų karaliją. Būti džentelmenu sporto salėje visų pirma reiškia būti nematomu ir nekliudyti kitiems.
Turbūt pastebėjote, kiek daug žmonių sporto salėse elgiasi netinkamai ir erzina kitus. Visada galite būti kitoks, nes ir prie treniruoklių galioja atitinkamos taisyklės, kaip būnant pusnuogiam galima įsigyti draugų, o ne priešų, pelnyti simpatiją, o ne panieką. Kartu galite padaryti įspūdį ir moterims – sporto salės yra tinkama vieta pažinčiai užmegzti.
 
Nuo ko pradėti?
Pirmiausia įsigykite tinkamą aprangą (marškinėliai su užrašu „Iraq Tour 2003–2004“ visada aplinkiniams šį tą pabrėš). Ir, žinoma, įsigykite abonementą. Kaip sako žinovai, kuo brangiau už jį sumokėsite, tuo labiau būsite motyvuotas vaikščioti į sporto salę.
Įžengdamas į salę nebūkite paranojiškas – nors visada apima jausmas, jog visi spokso būtent į jus, patikėkite, jie turi ir savų rūpesčių. Nebent į salę jūs įžengsite su balta tampria juostele ant galvos ar mūvėdamas glaustukes – moteriškas aptemptas kelnes.
Neikite į salę išsikvėpinęs – aštrus kvapas uždaroje patalpoje blaškys kitų žmonių dėmesį, o gal ir erzins. Tačiau prieš pradėdamas sportuoti pažastis būtinai išsitrinkite bekvapiu dezodorantu, slopinančiu prakaito kvapą.
 
Visada turėkite rankšluostį. Jis tinka ne vien prakaitui nusišluostyti, bet ir nuvalyti prakaito lašelius, užtiškusius ant treniruoklių. Niekas taip neerzina kitų žmonių sporto salėje, kaip atletai, paliekantys prakaito balutes ant įrangos.
 
Nespoksokite į kitus žmones – nors tai ir gali būti nelengva, ypač jei nuobodžiaudamas penkias minutes minate dviračio pedalus ir nėra į ką žiūrėti, nebent į Arnoldo Švarcnegerio plakatą, priklijuotą ant sienos. Kaip ir bet kur kitur, sporto salėje spoksoti yra nemandagu. Jūsų kaimyno amžius, svoris ar atliekami pratimai yra ne Jūsų reikalas. Pasistenkite apsiriboti trumpais žvilgsniais. Jei asmuo, į kurį žvelgiate, pažvelgs į Jus, vadinasi, spoksote per ilgai.
 
Nesivaržykite su asmeniu, sportuojančiu greta jūsų. Jei norite savo kaimynui įrodyti, kad esate stiprus, tai toli gražu nereiškia, kad toks ir atrodysite. Rimtai besitreniruojantys žmonės greičiausiai net nesuvoks, kad jūs apskritai egzistuojate. Verčiau varžykitės su savo pilvuku. Antraip rizikuojate susižeisti arba gėdingai pargriūti ant grindų, o tai kaip tik gali būti tas pirmas kartas, kai visi salėje esantys žmonės atkreips į jus dėmesį.
 
Išlaikykite atstumą
 
Nerėkaukite darydamas pratimus – tai toli gražu neįspūdinga. Sporto salė, be abejo, nėra biblioteka, tačiau ir ne imtynių arena. Kartais riksmai yra tiesiog neišvengiami, tačiau jei ypač dažnai ir garsiai stenėsite, aplinkiniams susidarys įspūdis, kad keliate svorį, kurio nepajėgiate įveikti.
 
Jei sportuojate su ausinėmis, pasistenkite nedainuoti kartu su mėgstamu atlikėju, nes esant su ausinėmis sunku suvokti, kad dainuojate garsiai ir dažniausiai – ne itin gerai.
Daugiausia konfliktų sporto salėse kyla būtent dėl invazijos į asmeninę zoną, trukdančios susikaupti ar atlikti norimą pratimą. Savo patarimus aplinkiniams dalykite ypač atsargiai. Žmonės į sporto sales ateina numalšinti streso, išleisti garo, todėl ir jūs savo pyktį liekite ant svarmenų, ne ant žmonių.
 
Nebūtina stengtis ir susidraugauti su žmonėmis, kuriuos toje pačioje salėje matote keturis kartus per savaitę. Paprastai į salę visi susirenka sportuoti, o ne ieškoti draugų ar linksmai praleisti laiko, tad geriausia apsiriboti trumpu pasisveikinimu ir glaustais komplimentais moterims.
 
40 procentų apklaustųjų amerikiečių teigia, kad labiausiai juos sporto salėje erzina asmenys, kalbantys mobiliuoju telefonu. Pasistenkite to išvengti – visų pirma, niekam neįdomus jūsų socialinis gyvenimas, antra, trukdysite sportuojantiems susikaupti. Iškilus būtinybei pakalbėti, išeikite už durų.
 
Sporto salės turi vieną didžią misiją – su savo raumeningais jaunuoliais jos visada primins jums, kokie šaunūs yra visi kiti pasaulio žmonės. Jei Jums atsibodo žmona, vaikai, darbas ar vietinis baras – eikite į sporto salę. Paprakaituokite ten valandą, ir kaip mat pasiilgsite visų savo šeimos narių.
 
Bet net jei jūs niekaip neprisiverčiate nueiti į sporto salę, yra ir kitų išeičių gerai ir sveikai jaustis – tereikia išsimiegoti, nepersivalgyti, o svarbiausia – mylėti gyvenimą.
 
Parengta pagal Giedriaus Drukteinio tinklaraštį www.elegancija.eu
 
 
 
 
  
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įsibėgėjus krizei.

– Šitai – nuo nuovargio, tai – nuo nervinės įtampos, o šitai – nuo depresijos.

– Ačiū, daktare, ačiū... O išskyrus degtinę daugiau nieko neturite?