Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2010-01-28

Intuicija – kas tai?

  
Intuicija – kas tai?

Ar jums yra tekę įeiti į pilną žmonių kambarį ir tučtuojau suvokti, kad kažkas negerai, nors niekas dar nieko jums nespėjo pasakyti ar juolab padaryti? Nors negalėjote pasakyti, kaip tai suvokėte, šis suvokimas atsirado tarsi iš niekur. Tai yra intuicija.

Intuicija – tai gebėjimas žinoti dar prieš pagalvojant. Verslo pasaulio žmonės šį gebėjimą dažnai apibūdina kitais žodžiais, pavyzdžiui, nuojauta, nuovoka ar instinktais. Kartais girdime sakant: „jis turi gerą uoslę“ arba „ji aštraus proto“, tačiau iš tiesų tokiais atvejais kalbama apie intuiciją.
Žodis „intuicija“ kilęs iš lotyniškojo „intueri“, reiškiančio įdėmiai, skvarbiai žiūrėti. Šis terminas susijęs su mūsų gebėjimu akimirksniu įvertinti situaciją nepasikliaujant protu ar logika.
 
Įsivaizduokite, kad ateinate pas draugus, kur susirinkę daug svečių, ir iš karto pastebite vieną nelinksmą, nesišypsantį žmogų. Iš karto pajuntate, kad jis negatyviai nusiteikęs, tarsi skleistų neigiamas vibracijas. Tuomet pagalvojate: „Ko gi jis toks piktas?“ Arba net pamanote, kad jį įžeidėte, ar kad jis blogas žmogus. Bet netrukus kas nors jums pašnibžda, kad šiandien jis neteko darbo, ir tuomet suprantate, ką reiškė tos „neigiamos vibracijos“, kurias pajutote.
 
Štai kaip tą būtų galima paaiškinti: jūsų intuicija informaciją surinko visiškai teisingai, tačiau protas pateikė neteisingą interpretaciją. Klaida įvyko ne dėl intuicijos, o dėl racionalaus informacijos apdorojimo proceso, kai bandėte suprasti, ką reiškia surinkta informacija. Sustiprinti intuiciją galima, tačiau tam būtina jai visiškai atsiduoti ir kartu atsispirti pagundai suteikti reikšmę tam, ką jaučiate, ar tai aiškinti. Intuicija tiesiogiai suvokia grynąją energiją, o grynoji energija niekuomet nemeluoja.
 
Intuicija ir instinktai nėra tas pats. Instinktai – tai pirmykštis pasąmoningo proto gebėjimas, išlikęs nuo tų laikų, kai smegenys pradėjo savo ilgą vystymosi kelią. O štai intuicija – tai sąmoninga funkcija, ištobulintas, vibracijoms jautrus gebėjimas stebėti pasaulį. Taip mes galime jausti mumyse ir aplinkui mus esančią energiją.
Prastos intuicijos nebūna, kaip nebūna ir intuicijos neturinčių žmonių. Mes visi turime šį aštrų intuityvų suvokimą, skiriamės tik savo gebėjimu naudotis šia dovana. Kai sakome, kad žmogus turi itin stiprią intuiciją, išties norime pasakyti, kad jis turi gerai išlavintą gebėjimą suvokti savo intuiciją ir neslopina jos sąmoningais procesais.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

− Ar tu esi kada nors žmonai pareiškęs savo nuomonę?

− Žinoma. Parodyti randą?