Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Nemalonus burnos kvapas gali būti daugelio susirgimų simptomas.   |   2011-07-23

Iš kur atsiranda blogas kvapas?

  
Iš kur atsiranda blogas kvapas?

Nemalonus burnos kvapas (chalitozė) – gana subtili, bet labai paplitusi ir į neviltį stumianti problema. Net sąžiningas dantų valymas, deja, ne visuomet garantuoja gaivų burnos kvapą nuo ryto iki vakaro.

 Burnos ertmė visada turi būti drėgna. Jei seilių išsiskiria nepakankamai ar darbe tenka daug kalbėti, gali atsirasti nemalonus kvapas. Tokiu atveju gali padėti kramtomoji guma ar gurkšnis vandens.
Bet jei dantys pažeisti ėduonies, atsikratyti blogo kvapo ne tik burnos skalavimu, bet ir šepetėliu su dantų pasta pavyks neilgam. Danties gali ir neskaudėti, bet puvimo kvapas neleis ignoruoti ėduonies. Blogas kvapas gali sklisti ir dėl susidariusių dantų akmenų.
Gali būti „kaltos“ ir dantenos. Esant parodontozei atsiranda vadinamosios „dantenų kišenės“. Į jas patekę maisto likučiai pūsta, o to tik ir telaukia didžiulė burnos ertmėje gyvenančių bakterijų šeima. Dantenų uždegimą (kartu ir blogą kvapą) gali sukelti ir blogai uždėta ar jau atitarnavusi danties karūnėlė. Ją reikia pakeisti.
 
Blogas burnos kvapas gali būti ir daugybės LOR ligų simptomas: lėtinio sinusito, atrofinio rinito, lėtinio tonzilito, adenoidų, nosies nepraeinamumo dėl kreivos nosies pertvaros. Bet koks lėtinis uždegiminis procesas šioje srityje gali „paskleisti kvapą“.
 
Tokiu atveju reikia patikrinti ir stemplės bei skrandžio būklę. Refliuksas (liaudiškai vadinamas raugėjimu), ezofagitai, gastritai – taip pat galimos nemalonaus burnos kvapo priežastys, paprastai tokiais atvejais kvapas būna rūgštus.
 
Chalitozė gali būti ir endokrininių sutrikimų, pavyzdžiui, cukrinio diabeto, simptomas. Charakteringas acetono kvapas iš burnos rodo ketoacidozę – labai pavojingą būseną, kai ligonį nedelsiant būtina guldyti į ligoninę.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš savo močiutei daviau paragauti energetinio gėrimo.
– Na, ir kaip?
– Nieko, išėjo nusipirkti pieno... Iš Klaipėdos į Kauną!