Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2016-10-15

Kad kelionės įneštų pokyčių

  
Kad kelionės įneštų pokyčių
© flickr.com
Kelionių pardavėjai yra suklasifikavę visus keliautojus

Sakote, esate nenuspėjamas ir laisvalaikį bei keliones renkatės spontaniškai? Vis dėlto kelionių pardavėjai, mus „skaitantys“ (arba bent taip manantys) lyg atverstas knygas, yra suklasifikavę, kokios atostogos būdingos keliautojams pagal jų amžių, šeiminę padėtį ir kitus „parametrus“, skelbia skrendu.lt. Manytume, visiems pravartu paskaityti jų patarimus, kokie gi kelionių pokyčiai įneštų įvairovės į galbūt rutina virstančius atostogų pasirinkimus ir net – gyvenimus.

 Studentams
Patirti ir nepermokėti
Studentas, pasak kelionių agentūros „Baltic Tours“ pardavimų vadovo Andriaus Paulionio, – tai pasiūlymams atviras ir dėl kelionės krypties ilgai nesvarstantis klientas, mat visas pasaulis – nors ir po kojom, bet dar neapkeliautas, o laiko ir noro tam – fontanai!
 
Tiesa, yra viena problema – pinigų stygius. Todėl dalis jaunimo keliauja savarankiškai, o kita dalis arba renkasi keliones po Europos šalis (populiaru savaitgalio išvykos), arba kliaujasi „Lova ir pusryčiai“ (Bed and Breakfast arba B&B) poilsio tipu judresniuose kurortuose, pvz., Turkijoje, Bulgarijoje ar vakarėliais garsėjančioje Kipro Agia Napoje. Beje, būtent „Lova ir pusryčiai“ poilsio tipui pirmenybę teikia už abituriento ar studento kelionę mokantys tėvai – matyt, taip jiems ramiau, nes net jei atžala visus kelionpinigius ištaškys pirmą dieną, tai bent neliks be stogo ir sočiai pavalgys nors kartą per dieną.
Populiariausios studentų kryptys – Ispanija, Turkija, Bulgarija, Kipras, Tailandas, Europos sostinės, o atostogų laikas – ištisus metus. Ryški tendencija – užsienyje švęsti išlaikytus egzaminus, už bemieges naktis pasidovanojus sau (arba susitarus dėl to su tėvais ar seneliais) kelionę. Kelionei paprastai skiriama suma iki 450 Eur.
 
Rekomenduojamas eksperimentas – pakeliauti vienam. Jaunam žmogui labai naudinga bent trumpam atsiriboti nuo visų, su kuriais tapatinamasi ar kurie turi įtakos: lemia nuomonę ir pasirinkimus, teikia įsivaizduojamo saugumo jausmą ir t. t. Kokius žmones subursite apie save svečioje šalyje? Kur eisite ir ką veiksite? Ką naujo aplink ir savyje atrasite? Kas atrodys svarbu, o kas – nelabai? Per tokią kelionę subrendusios mintys ir idėjos net gali virsti viso tolesnio gyvenimo kelrodžiu.
 
Senjorams
Bendrauti ir keliauti komfortiškai
Statistikos aiškiai rodo, kad senjorai keliauti vieni nemėgsta. Į kompaniją tinka praktiškai visi: antra pusė, draugas ar draugė, klubo, kuriam priklausoma, nariai, o ypač pageidaujamas variantas – jau suaugę vaikai ir anūkai, mat kelionėse yra galimybė ilgiau pabūti su paprastai laiko nuolat neturinčiais artimaisiais.
Be abejo, daug kas priklauso nuo finansinių galimybių, tačiau brandesniems keliautojams reikės maksimaliai kokybiškos paslaugos ir sykiu subtilesnės, kultūringesnės aplinkos, nes sulig metais reikalavimai išauga. Senjorams geras aptarnavimas ir tinkamai bendraujantis personalas – tarsi uoga ant torto, mat šypsenos įkrauna, o nesuvaidintas ir taiklus rūpestis suteikia komforto ir saugumo jausmą. Šiems poilsiautojams rekomenduojamas aukštesnės kategorijos viešbutis ir malonaus klimato (neturi būti per karšta!) šalys. Beje, paisyti klimato svarbu net ne dėl sveikatos, o dėl didelio senjorų… aktyvumo, mat keliaujantys senjorai garsėja smalsumu ir noriai dalyvauja pažintinėse ekskursijose. Dėl malonaus klimato rudenį, sumažėjusių poilsiautojų srautų ir geraširdžių vietos gyventojų, taip pat dėl gausaus lankytinų vietų bei pramogų (pvz., teminės senųjų amatų, maisto gaminimo ir degustavimo bei kitos edukacinės, pažintinės ekskursijos) pasirinkimo rekomenduojamos atostogos Kipre, Graikijoje, Ispanijoje.
Dažniausiai brandaus amžiaus poilsiautojai renkasi ilgesnes atostogas – 10–14 dienų. Pirmenybė teikiama mažiau varginantiems, trumpesniems tiesioginiams skrydžiams. O jei yra poreikis pabūti ramiau, galima apsistoti svečius tik nuo 16 metų priimančiuose viešbučiuose. „Dažnai tokios ramybės oazės-viešbučiai kur nors Turkijoje dar būna apsirūpinę didžiule privačia teritorija, pvz., palei jūrą, ar nesudėtingais takais veda į kalnuotas vietoves, tad sąlygos tiesiog pabūti su pačiu savimi ar antra puse – garantuotos“, – sakė patirties turizmo tyrėja, pigių skrydžių bendrovės „Skrendu.lt“ projektų vadovė Rasa Levickaitė.
 
Populiariausios kryptys – Turkija, Bulgarija, Kipras, Egiptas, Ispanija (Tenerifė), pažintinės kelionės per Europos miestus, taip pat Tailandas, Šri Lanka, Vietnamas. Senjorai mėgsta keliauti pavasarį, rudenį, žiemą ir dažniausiai renkasi poilsines keliones su „Pusryčių ir vakarienės“ programa, gausiai paįvairinama pažintinėmis ekskursijomis. Kelionei skiria apie 750–1200 Eur. Pastebima tendencija – prisirišimas prie gerų ankstesnių patirčių ir dėl to susiformavęs įprotis nuolat vykti ten, kur jau būta.
Rekomenduojama kelionė-eksperimentas – dar nepatirta egzotika, galbūt net sukelianti lengvą šoką. Mat kuo vyresnis žmogus, tuo jis, tikėtina, daugiau pasaulio matęs, todėl kelionių, naujų patirčių troškulį geriau numalšins tolimesnės šalys, pvz., Indija. Tai radikaliai besiskiriančio mentaliteto šalis, todėl per kelionę būtų labai sveika ne tik eiti per lankytinus objektus, bet ir „surizikuoti“ susipažinti su žymiai „aštresne“ laukine gamta ar kurį laiką pagyventi su vietos žmonėmis.
Kelionių konsultantai pastebi, jog stereotipų lieka vis mažiau, ir daugėja vyresnių keliautojų, kurie griauna senąsias nuostatas, tiesiog pildo savo svajones nebežiūrėdami metų skaičiaus: Pavyzdžiui, senjorai grupėmis vyksta į Fuerteventūrą mokytis buriuoti. Tiesa, tokiai avantiūrai ryšis gal ne kiekvienas, o štai užsiimti paviršiniu nardymu, pavyzdžiui, Egipte, gali praktiškai visi. Tereikia lašo ryžto apsisprendžiant išmėginti ką nors neįprasta, o tada – laikykis, žmogus ima eksperimentuoti ne tik svetur, bet ir kasdieniame gyvenime, todėl labai pasikeičia gyvenimo kokybė apskritai. Tad šalin stereotipus, mieli senjorai, – anūko sportbačiai jums kaip tik!
 
Šeimoms su vaikais
Reikia paruošto maisto ir žydro baseino
 
Nors tėvai sako, kad jiems gerai tada, kada gerai jų vaikams, tai anaiptol nereiškia, jog vaikų poreikiai išstūmė tikruosius suaugusiųjų norus. Tiesa, kad galėtume skirti laiko sau, atžalomis gausime pasirūpinti pirmiausiai. Todėl dažniausiai tėvai su mažais vaikais renkasi viešbutį, kuriame garantuojamas vaikiškas meniu ir priėjimas prie jo visą parą, taip pat kūdikiams (jei tai aktualu) tinkantis maistelis, pramogos vaikams ir pritaikyta aplinka (pvz., saugūs negilūs baseinai, žaidimų aikštelės ir pan.), galimybė gyventi atokiau nuo viešbučio linksmybių.
 
Poilsiui su vaikais patariama skirti bent 10 dienų, o geriausia – 12–14, nes dieną ar dvi užtruks adaptacija po kelionės ir prisitaikymas prie naujų gyvenimo sąlygų: klimato, maisto, viešbučio.
Geriausia rinktis tiesioginius neilgus skrydžius. Pvz., jei vasarą tarp šeimų su vaikais itin populiarios kryptys – Turkija ir Bulgarija, tai rudenį rekomenduojamas Kipras (spalį ten apie 25 °C), žiemą – Tenerifė, Fuerteventūra. Atostogoms su vaikais patariama rinktis būtent rudens, pavasario atostogas, mat saulė ne tokia agresyvi, o dėl jos organizme pasigaminantis vitaminas D stiprina imunitetą ir padaro atsparesnius ligoms ir vaikus, ir suaugusiuosius.
 
Pažintinės ekskursijos autobusu su mažaisiais nerekomenduojamos, nes nei jiems bus įdomu, nei jie ką prisimins, o išlaikyti vaiką ramų autobuse ar spėti paskui visą grupę – teks. Neapsisunkinkite sau atostogų – į ekskursijas vykite jau su mokyklinukais arba atskirai: vieną dieną tai daro vienas suaugusysis, kitą – kitas. Taip pat galima patikėti vaiką viešbučio rekomenduotai auklei. Beje, jos prireiks ir vakarui, kai pasipuošę ir tik dviese eisite į restoraną.
 
Populiariausios kryptys – Turkija, Bulgarija, Kipras, Ispanija, Tenerifė ir Fuerteventūra, Graikijos salos – Rodas, Kreta. Populiariausias atostogų laikas – vasara, ruduo ir pavasaris (per moksleivių atostogas). Šeimos su vaikais dažniausiai renkasi poilsines keliones su „Viskas įskaičiuota“ ir kelionei skiria apie 550–750 Eur. Ryški tendencija prisikalbinti keliauti senelius ar kitus artimuosius, su kuriais galima mainytis auklės vaidmeniu.
 
Rekomenduojama kelionė-eksperimentas – lengva pasakyti, sunku padaryti, bet... Pasikliaukite vaiko gebėjimu išgyventi kelias dienas be jūsų ir palikite mažąjį seneliams, nes didžiausia dovana rutinoje skendintiems tėvams yra patiems išskristi arba į pietų saulės įkaitintą paplūdimį, arba į aukštus kalnus – bet kur, kur galima atitrūkti nuo kasdienybės. Na, o jei labai neramu palikti vaiką namie, rinkitės Europą – jausitės ramiau vien nuo minties, kad nenumatytu atveju sugrįžti į namus bus įmanoma pakankamai greit.
 
Pagal www.skrendu.lt
 
 
  

Žymos: Laisvalaikis, Kelionės, Jis ir Ji

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vilkas nusipirko karvę, o kiškis laikrodį. Bet vilkas nemokėjo karvės melžti, o kiškis nepažino valandų. Vilkas pasityčiodamas paklausė kiškio:
– Kiek dabar valandų?
– Laikas melžti karvę, – atšovė kiškis.