Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-20

Kai didelė alga kelia depresiją

  
Kai didelė alga kelia depresiją Porose, kuriose moteris uždirba daugiau nei vyras, ne visada kompleksuoja pastarasis.

Porose, kuriose moteris uždirba daugiau nei vyras, ne visada kompleksuoja pastarasis.

Prieš padarydami tokią išvadą, amerikiečiai tyrėjai iš Illinois universiteto išanalizavo daugiau kaip 1 463 vyrų ir 1 769 moterų, gimusių nuo 1957-ųjų iki 1965 metų, duomenis. Specialistai vertino tiriamųjų psichologinės gerovės lygį. Ir labai nustebo išsiaiškinę, jog moterims, namo parnešančioms didesnę algą nei sutuoktinio, dažniau pasireiškia depresijos simptomai.
O vyrams viskas priešingai: vos tik jie tampa pagrindiniais šeimos maitintojais, jų psichologinės gerovės lygis ilgainiui padidėja.
 
Dar vienas įdomus mokslininkų pastebėjimas: išėjimas iš darbo gimus kūdikiui moterų psichologinei gerovei jokios įtakos neturėdavo. O štai vyrai, pasiryžę tėvystės atostogoms, atvirai kentėjo.
 
Taigi panašu, jog visų mūsų – tiek vyrų, tiek moterų – psichologinė gerovė nukenčia, kai mūsų elgesys neatitinka tradicinio kiekvienai lyčiai priskiriamo vaidmens. Ir, tikėtina, dėl to, jog jaučiame: aplinkiniai mus už tai smerkia.
 
Panašūs būgštavimai kenkia mūsų sveikatai. Netiesioginis to įrodymas – šeimose, kur propaguojama lygybė tarp sutuoktinių, atlyginimų
 
  

Žymos: Psichologija, uždarbis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Čiukčiui sugedo laikrodis. Nunešė jį pas laikrodžių meistrą, taip pat čiukčį. Mechanikas, išardęs laikrodį, pamatė, kad tarp mechanizmo dantračių įstrigęs negyvas tarakonas, ir liūdnai sako:


– Neveiks.


– Kodėl?


– Mašinistas numirė.