Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-09-17

Kai užklumpa amžiaus krizė

  
Kai užklumpa amžiaus krizė Mūsų nelaimės dažnai būna iš piršto laužtos, todėl ypač svarbi viską ramiai apgalvoti.

Kiekvieno žmogaus gyvenime būna lūžio momentų, ir visiems ji atsėlina beveik tuo pačiu metu. Šias būsenas priimta vadinti amžiaus krizėmis. Ko gero, dažniausiai aptariama30-mečio krizė.

Sudie, jaunyste!
Atrodytų, viskas gerai. Auginame vaikus ir kopiame karjeros laiptais. Sumaniai įveikiame gyvenimo sunkumus. Netenkame vėjavaikiškų iliuzijų, bet tebesame jauni, o priešaky – visas gyvenimas. Ir staiga – vožteli! Depresijos, neurozės, apatija, slogutis... Iš kur visa tai?
 
Psichologų nuomone, 30 metų – tarsi pirmųjų gyvenimo rezultatų suvedimas. Taip, iš esmės tai daugiau nei trečdalis gyvenimo. Bet iš tiesų juk nieko baisaus nevyksta. Tai tiesiog dar vienas etapas, kai tampame vis labiau suaugę.
 
„Pereinamasis amžius“ – ne tik paauglystė. Lūžio momentai lydi žmogų visą gyvenimą. Baigiasi jaunystė, parsideda branda, žmogui kaip ant delno matyti visi laimėjimai ir nesėkmės. Kai kas pavyko, kai kas – ne. Paaiškėja, kad ateina laikas perkainoti tikslus ir prioritetus. O tai – labai rimtas darbas.
Praeitis ir svajonės
 
Savo trisdešimtmetį pasitinkame su skirtingais pasiekimais. Vieni džiaugiasi laiminga santuoka, o kiti jau spėjo ir išsiskirti, gal net ne kartą. Vieni pasiekė neregėtų karjeros aukštumų, o kiti visai neturi kuo pasigirti. Gal kai kam jau pavyko įgyvendinti savo karščiausią svajonę, o kai kas vis dar nežino, kuriuo keliu pasukti ir ko ieškoti.
 
Vyrai labiau jaudinasi dėl savo statuso ir materialinės gerovės, o moterys liūdi dėl prabėgančios jaunystės ir vystančio grožio. Ir dėl meilės, kurios gal taip ir nesutiko, dėl šeimos, kurios galbūt taip ir nepasisekė sukurti.
 
Psichologai tvirtina, kad mintys apie nueitą kelią savaime tikrai nėra blogas dalykas, – jei tik jos nevirsta savigrauža. Deja, paprastai kiekvienos vadinamosios amžiaus krizės pagrindas yra mintys apie savo nevykusį, nenusisekusį gyvenimą – beje, labai dažnai tokios mintys neturi nieko bendro su tikrove.
Iš kur šis naivus įsitikinimas, kad kiekvieno žmogaus gyvenime viskas turi vykti tiksliai pagal grafiką? Be abejo, yra tam tikrų sąlyginių įsivaizdavimų, kaip reikia ir kaip teisinga. Bet mes visi skirtingi, ir kiekvienas turim savo kelią.
 
Mano metai – mano turtas
 
Dabar žmonės kiekvieną, kad ir menkiausią, savo problemą linkę vadinti labai rimtu žodžiu „krizė“. O taip įvardijus jau „reikia“ atitinkamai ir elgtis! Iš tiesų, į viską reikėtų žvelgti paprasčiau. Bet kuriame amžiaus tarpsnyje visuomet yra kas nors gera. Juo labiau, kai tau – 30! Šio amžiaus pranašumų – nors vežimu vežk! O pats svarbiausias – tai, kad dar ne vėlu viską pasiekti ar pakeisti. Svarbu tik suvokti, ko norisi ir kaip geriausia eiti į tikslą.
 
Kai dėl moteriškų baimių, tai jos netgi kiek juokingos. 30-ties moteris tik pražysta. Ji tampa išmintinga ir iš tiesų seksuali. Jai jau viskas senų seniausiai žinoma apie vyrus, ji išmoko save vertinti, branginti ir žino, kaip geriausia parodyti savo privalumus. Taigi, viskas tik prasideda.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sūnus prieina prie tėčio, kuris stovi visiškai girtas, abiem rankom atsirėmęs į sieną, ir prašo:
– Tėveli, tėveli, sutaisyk man dviratį.
Tėvas atsisuka ir sako:
– Taip, tuoj aš viską mesiu ir taisysiu tavo dviratį.