Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-01-31

Kaip klausytis muzikos?

  
Kaip klausytis muzikos? Skirtingai klausantis muzikos patiriami skirtingi jausmai.

Žinoma, muzikos klausomasi įvairiai. Tradiciškai – koncerte, teatre, bet taip pat puikiai galima pasiklausyti geros muzikos ir namie. Psichologas I. Kudriavcevas, parašęs ne vieną knygą apie įvairias atsipalaidavimo technikas, siūlo nepamiršti atsipalaidavimo tikslais pasinaudoti klasikinės muzikos lobynu ir moko, kaip jos klausytis, kad atsipalaiduotum po stresų ir pasisemtum naujų jėgų.

Ar žinote, kad muziką mes suvokiame ne vien klausa? Pamėginkite jos klausytis visu kūnu, ir ypač – oda. Juk oda yra pats jautriausias organas, joje yra ir temperatūros, ir spaudimo, ir daugelis kitų receptorių. Čia net nereikės fantazuoti, ko nors prisigalvoti. Paprasčiausiai leiskite sau pajausti tai, kaip oda priima garsus.
Tam visą dėmesį reikia nukreipti į vidų ir tarsi stebėti savo kūną iš vidaus. Būtinai pajusite muziką! Ne taip, kaip jaučiate masažą ar vėjo gūsį, saulės šilumą, kitaip, bet tai bus ne mažiau malonu. Taip galima klausytis, be abejo, ne tik klasikinės muzikos.
 
Pamėginkite klasikinę muziką ne tik girdėti, bet ir matyti, ir jausti. Toks jungtinis jutimas vadinamas sinestezija, ir jis puikiai lavina sugebėjimą jausti tiek muziką, tiek ir visą pasaulį nepalyginamai sodriau nei anksčiau.
 
Klausykitės muzikos užsimerkę. Įsivaizduokite, kokios spalvos ta muzika. Leiskite ramiai atsirasti ir išnykti visiems vaizdiniams, kokie tik iškils prieš akis. Kiekvienas garsas gali būti kaip šviesos blyksnis ar maža saulutė, ar koks nors ornamentas, piešinys. Taip gera klausytis polifoninės, daugiagarsės muzikos, atliekamos daugybe instrumentų.
 
Gal atsiras ir skonio, kvapo, šilumos asociacijų? Pavyzdžiui, prieš akis gal iškils dangiškos gėlės, skleidžiančios neapsakomai malonų aromatą? Patirsite malonumą!
O pasiklausę muzikos būtinai atsistokite, nes kūnas tiesiog pajus poreikį judėti. Pagal muzikos taktą, pagal savo vaizdinių, savo pojūčių, aromatų ir skonių taktą pradėkite šokti. Ne, ne kokį nors tradicinį šokį – paprasčiausiai leiskite kūnui pačiam judėti, kaip jis panorės. Svarbiausia – neįsitempti ir negalvoti: „O kaip tai atrodo iš šalies?“ Toks spontaniškas šokis – tai kūno laisvė, apsivalymas ir poilsis. Tai pats seniausias, pats paprasčiausias ir vienas iš pačių veiksmingiausių atsipalaidavimo metodų. Kūnas pats žino, ko reikia, – tik įsijunkite gerą muziką!
 
 
 
  

Žymos: Muzika, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.