Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-10-22

Kaip neskausmingai pakeisti savo aplinką

  
Kaip neskausmingai pakeisti savo aplinką
© google.com
Nebijok permainų, kasdien ženk vieną mažą žingsnelį į savo geresnįjį „aš“.
Nebijok neigiamų atsakymų – tai tik dar viena galimybė padovanoti šypseną.

Daugeliui žinoma garsioji Thomaso Leonardo sėkmės formulė: 10 proc. mūsų žinios + 40 proc. mūsų mąstymas + 50 proc. mūsų aplinka =100 proc. mūsų sėkmės!

Žinių galime įgyti, mąstymą (labai pasistengę) pakeisti, bet kaip padaryti, kad aplinka taip pat tarnautų tavo sėkmei? Juolab kad nuo to priklauso net pusė sėkmės.
Štai keli patarimai, kaip tai keisti neskausmingai, bet ryžtingai. Tiesa, tam prireiks bent jau vienerių metų. Ilgas laiko tarpas? Betgi į tai žvelk ne kaip į tikslą, o kaip į malonią kelionę į savo sėkmę! Užimk tyrėjo poziciją, nusimesk visas kaukes ir klausyk tik savo širdies balso.
 
Juk mes ir ieškome naujos aplinkos, kad galėtume būti savimi ir įgyvendinti savo tikrąsias vertybes.
 
1. Paklausk savo širdies, ką manai apie gyvenimą. Ką geriausio turi savyje, ką galėtum padovanoti šiam pasauliui? Žodis, darbas, šypsena, apkabinimas, rūpestis – tiks visa tai ir daug daugiau. Rašyk dienoraštį, fiksuok savo jausmus.
 
2. Atlik aplinkos „reviziją“. Susirašyk visus tave supančius žmones ir pamėgink pajusti, koks ryšys tave su jais sieja, ar santykiuose su jais esi „davėjas“, ar „gavėjas“ ir ar išlaikai santykių balansą.
Santykius su tėvais reikėtų įsivertinti atskirai, nes paprastai čia būna daug vilčių ir pretenzijų. Bet kaip tik santykiai su tėvais yra visų kitų santykių pagrindas. Kad ir kokią ligšiolinę nuostatą turėtum, dabar pirmiausia padėkok jiems už tau duotą gyvybę ir pajusk širdyje šilumą tėvams. Netgi jei esi užaugęs vaikų namuose, dėkok už gyvybę, nes galbūt tai buvo geriausia, ką jie tau galėjo duoti. Pamėgink nusipiešti šeimos, giminės medį su vardais, datomis, profesijomis ir žmonių likimais – šis įtraukiantis tyrimas sustiprins tavo ryšį su visu tuo, kas tavo šeimoje vertinga, ir padės pažvelgti į save naujai.
3. Nusišalink nuo toksiškos aplinkos. Be jokių skandalų ir garsių pareiškimų atsisakyk dalyvauti ten, kur svaiginamasi. Jei gyveni tokioje aplinkoje, iš paskutiniųjų stenkis netgi pakeisti gyvenamąją vietą. Nepasiduok. Jei toks kaimynas kviečia į gimtadienio „vakarėlį“, iš anksto nusipirk bilietą į kiną, parodą ar pan. – tik nelik namie. Tu turi reikalų, apie kuriuos kitiems dar nebūtina žinoti. Niekam nieko neaiškink, tiesiog pažvelk į dangų ir palinkėk visiems laimės.
 
4. Užrašyk du sakinius apie save: kuo užsiimi gyvenime, koks tavo kredo ar kaip žvelgi į gyvenimą. To prireiks užmezgant naujas pažintis. Imk pats save už rankos ir – pirmyn. Nebijok neigiamų atsakymų – tai tik dar viena galimybė padovanoti šypseną. Mokykis pozityviai vertinti kitus žmones, rask galimybių palaikyti ir išryškinti jų gerąsias savybes. Būk dosnus, rekomenduok, plėsk bendravimo zoną. Rašyk, kam niekada nerašei, skambink, kam neskambinai, eik ten, kur niekada nesilankei, daryk, ko dar niekada nedarei.
 
5. Atnaujink viską, kas įmanoma. Palaikymas ir įkvėpimas mus pasiekia visomis įmanomomis formomis: per muziką, šokį, dailę, kūrybą, balsą – visa tai ir yra mūsų aplinka. Didelės permainos prasideda nuo mažų dalykų. Keistis pradėk netgi nuo banalių smuklmenų – pakeisk kvepalus, šampūną, kelnių modelį, automobilio statymo vietą, valgį ir taip paprastai išsiugdyk naujus pasirinkimo įgūdžius.
 
6. Lankyk renginius su nauja energija, rinkis naują formatą, kad kvėpuotum permainų oru. Teminiai festivaliai, konferencijos – visa tai puiku. Tik ne šiaip beprasmiai pasisėdėjimai prie vyno taurės su buvusiais bendraklasiais, bendramoksliais ar žmonėmis iš praeities, su kuriais niekas nebesieja. Ir ne alaus festivaliai, restoranai, barai...
 
7. Dėkok! Dėkojimas už gera ir už bloga – tai durys į geresnę ateitį. Dėkok žodžiais ir darbais. Dovanok dovanas ir priimk jas iš gyvenimo.
 
8. Prašyk atleidimo ir atleisk pats. „Iškrauk“ savo praeitį. Atleidimas pakeičia žmogaus gyvenimo kelią ir atveria naujas duris.
 
9. Kiekvienas žodis – tai žmogaus dovana pasauliui, todėl nustok pagaliau keiktis! Niekada, nė žodžio! O jei ši „nuodėmė“ tau ir taip svetima, pasistenk papildyti savo šnekamąją kalbą naujais žodžiais ar frazėmis, kurias diktuoja tavo širdis. Galiausiai, jei negali pasakyti nieko gero – patylėk. Ir to pamokyk kitus.
 
10.. Palaikyk ir atnaujink savo kūną – juk tik sveikame kūne sveika siela! Ypač patartina nepamiršti daryti akių pratimų – ne tik pagerinsi regėjimą, bet ir praplėsi matymo horizontus. Kasdien daryk pratimus kūno lankstumui palaikyti, nes kūno lankstumas – tai ir proto lankstumas. Kelkis anksti, pageidautina ne vėliau nei 6 val. ryto.
 
11. Sakoma, kad tvarka – svarbiausia taisyklė rojuje. Taigi įvesk tvarką namuose, savo asmeninėje erdvėje, atlaisvink vietos naujiems dalykams.
 
12. Gyvenime ieškok paprastumo, nes sudėtingiau – nereiškia geriau. Tegul neliks jokio skubėjimo, jokios sumaišties.
 
Pink savo unikalią gyvenimo pynę, negailėk siūlų nei spalvų. Nebijok permainų, kasdien ženk vieną mažą žingsnelį į savo geresnįjį „aš“ ir į naują aplinką. Ir vieną dieną pats nustebsi pamatęs, kas tave supa ir kaip gyveni.
 
Parengė Edita Lankauskienė
  

Žymos: GYvenimas, Sėkmė, permainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Labai taktiškas įmonės vadovas pasikvietė pavaldinį:

– Gerbiamasis Jonai, aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip mūsų firma gali išgyventi be jūsų, bet nuo kito pirmadienio mes pabandysime tai padaryti.