Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Mantas Petruškevičius   |   2015-12-16

Kaip pasiekti visus Naujųjų metų tikslus?

  
Kaip pasiekti visus Naujųjų metų tikslus? Anot psichologų, nuolat kartojamas veiksmas po 20 dienų tampa įpročiu, po šešių mėnesių – gyvenimo b
Mažesni, tačiau realūs ir tiksliai apibrėžti tikslai yra tiesiausias kelias į sėkmę; susidarydami juos tarsi užsiprogramuojame veiksmui bei galutinei sėkmei.

Artėjant Naujiesiems metams mintyse jau dėliojamės paskutines šių metų šventines dienas, skambiname ir rašome draugams, planuojame, kur, kada ir kaip sutiksime vieną didžiausių metų švenčių. Tačiau kai kam Naujieji asocijuojasi ne tik su šampanu ir švente iki ryto.

Milijonams žmonių visame pasaulyje naujus metus netrukus pradėsiantis skaičiuoti laikrodis reikš naujų planų, pokyčių bei pasižadėjimų sau pradžią. Pradėti sportuoti, mesti rūkyti, laikytis dietos, susirasti naują darbą, gyventi sveikiau ir drąsiau – šie bei panašūs Naujųjų metų pasižadėjimai artėjant šventėms užima svarbią vietą milijonų žmonių mintyse visame pasaulyje.
Remiantis mokslininkų išvadomis, praėjus mėnesiui kitam tik vienas iš dešimties galės sau pripažinti, jog nuo Naujųjų metų užsibrėžti tikslai ir siekiai jam ar jai bus vis dar aktualūs. Psichologai nustatė, jog tikimybė sėkmingai įgyvendinti Naujųjų metų tikslus žymiai padidėja, jeigu vietoj vieno didelio ir neapibrėžto siekio bandysite įgyvendinti keletą mažų, tačiau tiksliai apibrėžtų planų.
 
Pavyzdžiui, iki kovo mėnesio numesti penkis kilogramus svorio, iki birželio įsidarbinti naujame darbe ar spalio pabaigoje nubėgti dešimt kilometrų. Šie mažesni, tačiau realūs ir tiksliai apibrėžti tikslai yra tiesiausias kelias į sėkmę; susidarydami juos tarsi užsiprogramuojame veiksmui bei galutinei sėkmei.
 
Hertfordšyro universitete atlikus specialų tyrimą ir apklausus 5 tūkst. žmonių paaiškėjo, jog dauguma dar sausio mėnesį nuleido rankas, nes Naujųjų metų pasižadėjimus sau buvo sunku arba beveik neįmanoma įgyvendinti. Absoliučiai daugumai apklaustųjų nutiko taip, jog kelionė į išsvajotąjį tikslą tapo ne naujojo kelio paieškomis, o trypčiojimu vietoje bandant įkopti į statų kalną, prieš tai deramai neįvertinus savo jėgų.
 
Ką daryti, kad lengviau pasiektumėte sau keliamus tikslus nuo Naujųjų metų viską pradėti iš naujo, ir lengviau įgyvendintumėte trokštamus pokyčius?
 
Kad nepamirštumėte, kiek prakaito išliejote ir kokį kelią nuėjote siekdami savų tikslų, veskite pasiekimų žurnalą. Kad nepamirštumėte, kiek prakaito išliejote ir kokį kelią nuėjote siekdami savų tikslų, veskite pasiekimų žurnalą.
 
1. Būkite realistai
Kaip jau buvo minėta, svarbiausias žingsnis tikslo link yra susidaryti realistiškus planus. Ne laikytis dietos pasikabinus modelio nuotrauką virtuvėje ir nieko nevalgyti, o per nusistatytą laiką stengtis įgyvendinti ilgalaikio lieknėjimo programą. Ne pradėti sportuoti sporto salėje po du kartus per dieną nuo rytojaus, o pirmąją savaitę paskirti pasiruošimui bėgiojant.
 
2. Planuokite iš anksto
 
Nepalikite visų sprendimų paskutinei dienai. Jeigu planai ir ketinimai ateis spontaniškai, priimsite juos paskutinę minutę, tai nemaža tikimybė, jog greitai persigalvosite. Tikrasis pasiryžimas pokyčiams ateina tik gerai apsvarsčius ir susidėliojus svarbiausius prioritetus.
 
3. Turėkite detalų veiksmų planą
 
Neužtenka vien turėti tikslą. Ne mažiau svarbu yra tiksliai žinoti, ką darytumėte atėjus sunkesniam laikui. Kaip pasakyti sau ir pyragui „ne“, o sporto salei „taip“, į kurias drauges kreiptis paskatinamojo žodžio nematant greitų rezultatų – tokiems ir panašiems atvejams visuomet turėkite planą „B“.
 
4. Susirašykite kuo daugiau „už“ ir „prieš“
 
Išdėstykite savo planus popieriuje. Patikėkite, tai labai veiksminga priemonė prieš imantis ryžtingų veiksmų. Atminkite, jog neužrašytos mintys labai dažnai netampa tikslais, o taip ir lieka svajonėmis. Dar geriau, nepatingėkite ir susirašykite visus savo tikslo „už“ ir „prieš“. Kas kartą pažvelgus į šį sąrašą iš naujo sugrįš motyvacija, be kurios visi tikslai atrodo nepasiekiami.
 
Milijonams žmonių visame pasaulyje naujus metus netrukus pradėsiantis skaičiuoti laikrodis reikš naujų planų, pokyčių bei pasižadėjimų sau pradžią. Milijonams žmonių visame pasaulyje naujus metus netrukus pradėsiantis skaičiuoti laikrodis reikš naujų planų, pokyčių bei pasižadėjimų sau pradžią.
 
5. Papasakokite apie savo tikslus artimiesiems
 
Didelė klaida būtų laikyti savo tikslus ir siekius paslaptyje. Papasakokite apie juos savo artimiems bičiuliams, šeimos nariams ir draugams. Taip įgausite daugiau pasitikėjimo savimi, žinosite ir jausite, jog jus remia artimiausi jums žmonės; tai padės nepalūžti sunkesnėmis akimirkomis ir veiks kaip puikus varikliukas, stumiantis jus į priekį.
 
6. Apdovanokite save
 
Tai nebūtinai gali reikšti, jog po sėkmingo vakaro liejant prakaitą sporto salėje reikėtų sušlamšti visą saldainių dėžutę, tačiau nuo vieno ar dviejų dangus juk nesugrius. Ne tik nesugrius – įveikus mažą pergalę tikslo link save apdovanoti netgi būtina! Tai padės užsiprogramuoti nuosaikiai siekti užsibrėžto tikslo ir ilgą kelionę pergalės link padalyti į trumpesnes atkarpas. Žinoma, tai nereiškia, jog pasiryžus laikytis dietos reikėtų save apdovanoti lašinių paltimi vakarienei, tačiau nedidelis sunkaus darbo įvertinimas gali sukurti stebuklus.
 
7. Veskite pasiekimų užrašus
 
Mažos pergalės turi būti vertinamos jau vien dėl to, kad yra didesnių pasiekimų sudėtinė dalis. Kad nepamirštumėte, kiek prakaito išliejote ir kokį kelią nuėjote siekdami savų tikslų, veskite pasiekimų žurnalą. Pasižymėkite, kokį atstumą nubėgote, kada lankėtės sporto salėje, kiek laiko praėjo nuo paskutinės surūkytos cigaretės arba kiek laiko liko dirbti, kol susitaupysite savo svajonių pirkiniui.
 
8. Nebauskite ir negailėkite savęs
 
Nesame robotai, kartkartėmis nepavykus įgyvendinti trumpalaikių tikslų nereikia kalti savęs prie kryžiaus. Tokiais atvejais verta atgaivinti savo vidinę motyvaciją ir prisiminti, kur einame, kiek jau nuėjome ir kokio tikslo siekiame.
 
Anot psichologų, nuolat kartojamas veiksmas po 20 dienų tampa įpročiu, po šešių mėnesių – gyvenimo būdu. Kai atsitiks taip (o tai tikrai atsitiks), kad po kurio laiko Naujųjų metų tikslai atrodys sunkiai įgyvendinami ir norėsis pasiduoti, nepamirškite, jog svarbiausiems dalykams gyvenime reikia šiek tiek laiko.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras įdėmiai žiūri į santuokos liudijimą:
– Brangusis, ko ten tu taip ieškai? – klausia sunerimus žmona.
– Ieškau santuokos galiojimo laiko.