Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-01-03

Kaip pažadinti savo vidinę stiprybę?

  
Kaip pažadinti savo vidinę stiprybę? Pirmučiausia, negyvenkite šiukšlyne. Netvarka aplinkoje yra proto netvarkos išraiška.
Be galo svarbu neatidėlioti ir „nekaupti“ smulkių neatliktų darbelių, nes jie vėliau (nepastebimai) virsta neatliktų darbų lavina...

Kiekvieno gyvenimas susideda ne vien iš giedrų dienų, kad ir kaip norėtume vien jų. Ir štai užslinkus debesiui ar, neduokdie, ištikus tikrai gyvenimo vėtrai žmogus neatlaiko, palūžta. Kur ieškoti pagalbos? Kas jam gali padėti? Psichologai sako, kad veiksmingiausia pagalba – ne iš šalies. Viskas – paties žmogaus rankose.

Iš tiesų, vėl keltis naujam gyvenimui ar pasiduoti – mūsų pačių vidinis sprendimas. Tiesa, ne visi turi tiek vidinės stiprybės, tiksliau, ji glūdi galbūt per giliai, nepažadinta. Taigi, kokie išoriniai stimulai gali padėti pasijusti stipriems ir vėl pakilti? Juo labiau, kad dažniausiai tos kliūtys, kurias mums reikia įveikti, iš tiesų yra nematomos, beveik visuomet tai – tik mūsų neigiamos emocijos ir mintys, o ne tikrovė.
Paprastos, bet veiksmingos priemonės
Kai labai sunku, kai jau norisi nuleisti rankas, psichologai pataria sąmoningai prisiversti imtis tokios „individualios veiklos“, kuri išblaškys, padės parkritus atsistoti ir eiti – nes padės pajusti savy stiprybės šauksmą. Tokia „veikla“ gali būti be galo įvairi, kitaip tariant, tai, kas kiekvienam arčiau širdies.
 
Taigi, išmėginkite paprastą darbą (pvz. namų tvarkymas, smulkių darbelių atlikimas, maisto gaminimas), mankštą (fiziologija labai išjudina nuotaikas, išleidžia daug įtampos iš kūno – tai puikus vaistas), maldą ar meditaciją.
 
Skaitykite įkvepiančius eilėraščius klausykitės dainų, žiūrėkite filmus ar vaizdo įrašus.
 
Išdrįskite sau prisipažinti tai, ko nenorite pripažinti (savo klaidų, baimių), ir sprendimas galbūt ateis pats.
Išjuokite savo situaciją, išsityčiokite iš jos! Tai išties veiksminga, nes padeda pažvelgti į save kitu kampu.
 
Prisiminkite draugus, pažįstamus ar senus žmones, kurie su miela nostalgija pasakoja apie savo praėjusius ar jaunų dienų sunkumus, ir tuomet į savo sunkumus pamėginkite pažvelgti iš jų pozicijos.
 
Ir nesvarbu, kiek laiko kentėjote ir delsėte – kilkite ir imkitės veiksmų dabar pat! Ir po keleto valandų jau bus kitaip, jausitės kur kas geriau. Pradėti džiaugtis gyvenimu visada pats laikas, startuoti iš naujo galima bet kada, iš bet kokios pozicijos ir netgi šimtą kartų nusivylus galima pakilti.
 
Galiausia, nepamirškite ir dar vienos auksinės taisyklės: jeigu niekas nepadeda, eikite miegoti. Miegas veikia kaip geriausias vaistas. Ne veltui sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis.
 
Elementari disciplina – būtina!
Kad „juodų dienų“ gyvenime būtų kuo mažiau, kartais tereikia ne tiek ir daug – tiesiog laikytis gyvenime elementarios disciplinos. Ji yra, ko gero, pats puikiausias (ir pigiausias!) saugiklis nuo daugelio stresų ir galimų sunkių jų pasekmių.
 
Taigi, kas yra ta elementari disciplina kasdieniame mūsų gyvenime? Iš tiesų, tai yra visi kasdieniai, kitaip tariant, įprasti, elementarūs dalykai, kurie vyksta tarsi savaime, bet jie labai reikšmingi mūsų dvasinei pusiausvyrai.
 
Pirmučiausia, negyvenkite šiukšlyne. Netvarka aplinkoje yra proto netvarkos išraiška – štai kodėl pasirūpinkite, kad namai, gyvenamoji aplinka, darbastalis ir pan. visuomet būtų tvarkingi. Beje, kaip tik todėl užklupus blogai nuotaikai taip patartina tvarkytis, o ne gulėti įbedus žvilgsnį į lubas. Jūsų drabužiai irgi turi būti tvarkingi ir švarūs kiekvieną dieną, kaip ir kūnas.
 
Labai disciplinuoja protą (ir kūną) sportas ar mankšta, dar geriau – joga. Jei užsiimate meditacija – išties puiku. Kūnas daro įtaką protui, protas daro įtaką kūnui. Kaip sielą užgulęs slogutis ir slogios mintys gali nuvaryti į kapus kūną, taip ir silpnas kūnas sumenkina protą. Netreniruotas kūnas sunkiai atlaiko emocinius šokus, o jų tenka patirti visiems.
 
Be galo svarbu neatidėlioti ir „nekaupti“ smulkių neatliktų darbelių, nes jie vėliau (nepastebimai) virsta neatliktų darbų lavina, daug ką komplikuoja ir atneša daug nerimo bei daro įtaką pačiam kvailiausiam sprendimui – viską mesti ir nuleisti rankas.
 
Nors atrodytų keista, bet gyvenimo pusiausvyrai labai svarbi ir tinkama mityba – kuo visavertiškesnis ir natūralesnis maistas bei valgymo režimas, apie kurį mes, deja, jau esame pamiršę.
Planuokite poilsį. Kada, kaip ir su kuo ilsėsitės? Ar poilsiaudami visai išmetate iš galvos mintis apie darbą? Ar poilsiui skiriate pakankamai laiko? Tik jūs patys galite atsakyti į visus šiuos klausimus, bet vargas jums, jei visi jūsų atsakymai prasideda žodeliu „ne... Beje, nevalingas poilsis irgi puiku! Jei kartkartėmis protas ar kūnas aptingsta – nesigraužkite, padykinėkite. Tik tai neturi trukti ilgai ir juo labiau – tapti kasdiene norma.
 
Skaitykite vertingas knygas, semkitės jėgų iš kitų patyrimo: tai gali būti didžių žmonių biografijos, gali būti sėkmės filosofijos ar geros grožinės literatūros fondas. Svarbu, kad tai jums padėtų pasijusti stipresniam ir sukeltų norą siekti gyvenime daugiau.
 
Tokia elementarioji gyvenimo disciplina yra privaloma ypač tiems, kuriuos dažnai kamuoja slogutis – ji tikrai padės iš jo išsivaduoti, ir gyvenimas vėl džiugins.
 
  

Žymos: Psichologija, Laisvalaikis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Močiutė tvarkydama anūko kambarį surado bumerangą ir pradėjo jį išmetinėti…