Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2018-07-31

Kaip priversti partnerį elgtis taip, kaip norite jūs? Ekonomisto patarimai

  
Kaip priversti partnerį elgtis taip, kaip norite jūs? Ekonomisto patarimai
© Pixabay nuotr.

Purvini rankšluosčiai ant grindų, aplinkui išmėtytos kojinės ir pilnas šiukšlių kibiras vis dar neišneštas. Gyvenimas po vienu stogu sukelia daug nepasitenkinimo ir pykčių momentų. Ir vis dėlto jau egzistuoja metodas, žadantis kasdienių buitinių konfliktų pabaigą.

Ekonomistas Richardas Thaleris savo mokslinį darbą skyrė įdomiam klausimui nagrinėti: kaip paveikti kito žmogaus elgesį, kad jis nesijaustų verčiamas, ką nors daryti?
Mes ne visada elgiamės racionaliai, labai sunku būna nugalėti savo vidinį tinginį. Kaip tą padaryti? Pasinaudoję Thalerio strategija – savotišku subtilios manipuliacijos būdu galėsite pergudrauti ne tik save, bet ir savo partnerį. Angliškai šis metodas vadinamas „nudging“, pagal Thalerio išleistos knygos („Nudge“) pavadinimą. Jis reiškia „pastūmėjimą, paskatinimą‘.
 
Už savo svarstymus ir aiškinimus mokslininkas Richardas Thaleris kartu su teisės profesoriumi Cassu Sunsteinu net gavo ekonomikos mokslų Nobelio atminties premiją.
 
Kaip funkcionuoja ši strategija?
  
Šią strategiją galima panaudoti įvairiai. Jūsų partneris maitinasi nesveikai? Jokių problemų. Paprasčiausiai padėkite virtuvėje gerai matomoje ir pasiekiamoje vietoje vazą su vaisiais, o saldumynus nukiškite kuo giliau ar net išneškite į rūsį. Skamba keistai? Užtat funkcionuoja!
 
Ir su netvarka galima kovoti tokiu būdu. Kai išauga nešvarių skalbinių kalnai, neskubėkite nervintis ir piktintis. Verčiau paskatinkite savo partnerį užsimanyti pakeisti savo elgseną.
 
Kai jis nuolat užklius už savo skalbinių (nes jūs paslapčia juos specialiai pastumsite į netinkamas vietas), tas pradės jam pačiam nepatikti. Jeigu vis tiek nugalės jo tingėjimas, teks naudoti labiau pastebimas nuorodas. Galima bus apibrėžti nešvarių drabužių kalną ir pridėti užrašą „Vaikščioti pavojinga!“ arba ant šiukšlių dėžės priklijuoti raštelį su užrašu „Atsargiai, šiukšlės!“ Ant purvinų stiklų ir veidrodžių galima rašyti tiesiogiai, be popierėlių ir rašiklių.
 
Užuot visus darbus dirbusios pačios arba nuolat prašinėdamos partnerio, galite pasinaudojusios Thalerio metodu paskatinti jį veikti, tiesiogiai jam nekomanduodamos, nenurodinėdamos ir nemaldaudamos. Jūs galėsite subtiliai nukreipti savo brangiausiąjį teisinga kryptimi!
Tačiau būkite atsargios: jeigu jūsų santykiuose su partneriu jums kažkas labai nepatinka, pasikalbėkite apie tai, nes Thalerio metodas negali atstoti komunikacijos. Partneriai turi kalbėtis. Ir kuo daugiau, tuo geriau. O vienas ar kitas impulsas truputį apsitvarkyti ar padaryti kokį darbelį, tikrai nepakenks santykiams.
 
 
 
Šaltinis: Alfa.lt
 
  

Žymos: Santykiai, Psichologija, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka dvi blondinės ir viena sako:
– Aš apgavau taksistą.
– Kaip? – klausia kita.
– Sumokėjau pinigus, bet nevažiavau.