Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-10-04

Kas nulemia neištikimybės aritmetiką?

  
Kas nulemia neištikimybės aritmetiką? Neištikimybė priklauso nuo daugybės faktorių.

Statistikos duomenų rinkėjai tvirtina, kad Europoje pusė moterų bent kartą gyvenime buvo neištikimos savo vyrams, o tarp vyrų neištikimųjų procentas gerokai didesnis – jis perkopia 80 proc.

Kas tai nulemia? Juk, rodos, dabar moterys ir vyrai tą amžinąją ištikimybę prisiekia savo noru ir laisva valia... Psichologai nurodo daugelį priežasčių, kurios priveda prie neištikimybės, ir duoda keletą patarimų, kaip su tuo „tvarkytis“.
Moterys dažniau „pameta galvą“
 
Be abejo, tik jausmų vedami ryžtamės prisiekti amžiną meilę ir ištikimybę, nes tada atrodo, kad tie karšti jausmai išrinktajam liepsnos visada. Bet... Nauji jausmai gali užgožti ankstesniuosius, ir tuomet, pametus galvą dėl naujo meilės objekto, dažnai pamirštamos ir sulaužomos visos priesaikos. Beje, moterys iš meilės išduoda dažniau nei vyrai... Tiesa, vyrai „lyderiauja“ kitų neištikimybės priežasčių fone – jie, vedami užkariavimo aistros ir įgimto geno daugintis, nuklysta į šoną 7–8 atvejais iš 10. Tačiau pastebima, kad nuo vyrų ir čia moterys nebenori atsilikti...
 
Svaigalai – neištikimybės „draugai“
 
Alkoholis, narkotikai ir kitos psichotropinės medžiagos neretai išprovokuoja ir atsitiktinius, dažnai vienos nakties santykius. Tiesa, po tokios nakties „galvos skausmas“ gali lydėti ir visą gyvenimą, ne tik tą vieną išaušusį rytą. Ir to skausmo priežasčių amplitudė gali būti labai plati – nuo sveikatos sutrikimų, ligų, iki skyrybų ar „sunkumo ant širdies“ visam gyvenimui.
Be abejo, visų neištikimybės atvejų neįsprausi į griežtus klasifikacijos „rėmus“. Neištikimybę gali išprovokuoti ir pavydas ar kerštas, ir noras praturtėti, ir pan. Beje, seksas iš tiesų yra tapęs viena iš tikslų siekimo priemonių. Ir tai, vėlgi, ko gero, labiau būdinga moterims...
 
Nutylėti, pamiršti?
 
Patys „į šoną nuklydę“ partneriai savo neištikimybę vertina labai nevienodai. Vieniems tai tik dar vienas nuotykis, o kiti sąžinės graužatį gali jausti visą gyvenimą. Jei žmogus tokį savo poelgį laiko klaida, tai dažnai stengiasi tokį faktą ištrinti iš savo gyvenimo.
 
Tiesa, psichologai teigia, kad ištikimybės fakto pamiršti neįmanoma, ypač – savo partnerio neištikimybės. Pavyzdžiui, net jei nuklydimui išaiškėjus ir susitaikėte su sutuoktiniu ir nusprendėte toliau gyventi kartu, menkiausio nesusipratimo akivaizdoje ar kilus barniui tai, be abejo, bus prisiminta, ir ne kartą. Faktai rodo, kad tik nedidelė dalis porų, paaiškėjus šeiminei neištikimybei, sugeba kartu nugyventi visą likusį gyvenimą. Užtat psichologai ne be reikalo pataria prieš prisipažįstant antrajai pusei savo „nuodėmę“ gerai pagalvoti, ar nebūtų geriau pamėginti nugyventi gyvenimą su „neištikimybės paslaptimi“. Ir jūs nebūtumėte tokie vieninteliai – pasirodo, tokių porų Europoje – didžioji dalis.
 
Beje, neištikimybė kartais gali reikšti kardinalų (ir netgi savotiškai teigiamą) posūkį individo gyvenime, mat nauji santykiai gali pakeisti požiūrį į daugelį dalykų, padėti atsikratyti kompleksų, sustiprinti pasitikėjimą savimi. Tiesa, statistika teigia, kad savimi pasitikinčios moterys uždrausto vaisiaus paragauja kur kas dažniau už neturinčias tokio jausmo...
 
 
 
 
  

Žymos: Santykiai, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasaulyje yra trijų tipų žmonės... Tie, kurie moka skaičiuoti, ir tie, kurie nemoka.