Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sandra Miškinienė   |   2017-08-19

Kava išdavikė - asmenybės testas

  
Kava išdavikė - asmenybės testas
© Maxpixel nuotr.
Kava apie žmogaus asmenybę gali pasakyti išties daug.

Ką jūsų mėgstamas gėrimas pasako apie jus?

Juoda kava: jūs nevisuomeniški
Kiekvienas mėgstame gerti vis kitokią kavą. Vienas iš būdų tą daryti – mėgautis natūraliu gėrimo skoniu be jokių priedų. Tiesa, daugybei žmonių jis nepriimtinas: gryna juoda kava jiems atrodo per karti.
 
Kita vertus, yra ne ką mažiau kavos mėgėjų, neįsivaizduojančių, kaip galima gerti kitokią kavą. Ir mokslininkai nustatė, jog tokios asmenybės yra nevisuomeniškos – tai yra antisocialios, narciziškos ir netgi psichopatiškos.
 
2015 metais buvo atliktas tyrimas siekiant išsiaiškinti, kaip pomėgis karčiam skoniui susijęs su antisocialiu elgesiu. Jo rezultatai patvirtino hipotezę, kad kartumo mėgėjų asmenybės turi „tamsiąją pusę“.
 
Aišku, niekas netvirtina, jog esate kirviu mosuojantys psichopatai. Tačiau jeigu mėgstate nesaldintą stiprią juodą kavą, veikiausiai nesate ir pats linksmiausias ar draugiškiausias žmogus.
 
Espreso: jūs kosmopolitai
 
Šis gėrimas – tai ta pati juoda kava, tik keleriopai stipresnė. Vienas mažytis taurelės dydžio espreso puodukas bus nepalyginamai kartesnis, skonis – daugsyk intensyvesnis. Tad ir espreso mėgstantys žmonės yra intensyvios, ryškios, akiplėšiškos asmenybės.
Jeigu kavinėse nuolat užsisakote espreso kavos, tai gali reikšti, jog norite susieti save su tam tikru socialiniu sluoksniu arba net kad esate pretenzingas žmogus. Juk pasaulyje apie šį gėrimą bei jo patrauklumą kavos mėgėjams rašomi ištisi moksliniai traktatai, net leidžiamos instrukcijos, kaip derėtų jį tinkamai gerti. Todėl silpnybė espreso kavai dažnai priskiriama daug keliavusiems, pasaulio mačiusiems žmonėms, kosmopolitams, arba turintiesiems išties rafinuotą skonį.
 
Labai saldi kava: jūs draugiški
 
Tai net ir logiška: jeigu pomėgis karčiai kavai siejamas su antisocialiniais asmenybės bruožais, tai užsisakinėjantieji kavą su dvigubu cukraus kiekiu, dosniu pieno ar grietinėlės šliūkšniu (ir dar kartais prisiberiantys į ją zefyriukų) pasižymi visiškai priešingu charakteriu. Atpažinote save? Vadinasi, esate mielai bendraujantys kompanijos žmonės.
 
Kita vertus, tai taip pat reiškia, jog jums labiau nei juodos kavos mėgėjams reikalinga paguoda.
 
Statistika rodo, kad žmonės linkę valgyti saldumynus ir gerti saldžius gėrimus, kai patiria stresą. Taisydamiesi saldžią kavą su pienu jūs ieškote būdo palepinti save arba dėl to, kad nesusidorojate su stresu, arba tiesiog norėdami save už kažką apdovanoti. O gal tai tiesiog jūsų būdas neleisti stresui įsikibti į jus dantimis ir nagais.
 
Truputis cukraus, truputis pieno: jūs – „subalansuotos“ asmenybės
 
Jeigu taisydamiesi arba užsisakydami kavą kavinėje nelinkstate į kraštutinumus, jūsų būdas yra toks pat nuosaikus, kaip ir jūsų skonis. Jūs mokate mėgautis saldžiąja gyvenimo puse, bet suprantate, jog ji nebūtų tokia maloni be trupučio kartėlio.
 
Taigi esate, anot psichologų, gerai subalansuota asmenybė, kokias įprasta vadinti... vidutinėmis.
 
Aromatizuota kava: jūs mėgstate rizikuoti
 
Moka, karamelinė, aviečių, lazdyno riešutų skonio kava? Jums tai tarsi nuotykis. Be to, mėgstate gyvenime išbandyti visokiausius naujus dalykus.
 
Aromatizuota kava ir kavos pupelių mišiniai – tai kūrybinis požiūris į šį gėrimą, taigi ir tie, kas jį geria, laikomi kūrybingomis bei vaizduote apdovanotomis asmenybėmis.
 
Kava be kofeino: jūs atsargūs
 
Gerti tokią kavą – tai lyg prevencijos priemonė. Būdas apsaugoti nuo nemigos naktį, nervingumo dieną... Jūs norite kavos skonio, bet nenorite pasekmių – juo labiau tokių, kurias pastebėtų aplinkiniai. Tokioms asmenybėms kaip jūs svarbu visada kontroliuoti situaciją.
 
Kuo daugiau kavos, tuo geriau: jūsų geras metabolizmas
 
Harvardo mokslininkai išanalizavo daugiau nei 100 000 žmonių genomą vien tam, kad pabandytų biologiškai paaiškinti mūsų priklausomybę nuo kavos. Ir ką gi atrado? Ogi tai, kad žmonės, perdien išgeriantys keturis ir daugiau puodelių kavos, turi specifinių genų, siejamų su didesne priklausomybių rizika. Jie taip pat turi genetiškai užtikrintą spartesnę medžiagų apykaitą. Visa tai paaiškina, kodėl kai kuriems iš mūsų reikia tiek daug kavos išgerti dieną.
 
Tirpi kava: jūs vilkintojai
 
Šiais laikais sunku rasti žmogų, kuris visiškai negertų tirpios kavos. Visi nuolat skubame, darbas veja darbą, taigi toks gėrimas padeda optimizuoti laiką. Tačiau jeigu jūs tirpią kavą taisotės net laisvalaikiu, kai turite marias laiko, nemenka tikimybė, jog tiesiog esate tingūs. O taip pat esate labiau už kitus linkę vilkinti, atidėlioti reikalus. Kitaip tariant, jūs nemėgstate dėti pastangas bei pernelyg gilintis į reikalus (net tokius, kaip kavos virimas) ir esate nieko prieš viską daryti paskutinę akimirką.
 
 
  

Žymos: Psichologija, Kava, Asmenybė, asmenybės testas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta Petriukas namo, ir mama jo klausia:
– Petriuk, kodėl tu šlapias?
– Mes su Jonuku žaidėm ,,Šuo ir krūmas“, tai aš buvau krūmas...