Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2014-07-19

Kodėl bankrutuoja šeimyniniai santykiai?

  
Kodėl bankrutuoja šeimyniniai santykiai? Norint atnaujinti šeimos santykius, būtina pradėti nuo savęs.

Ar žinojote, kad šeimyninių santykių krizė vystosi pagal tuos pačius dėsnius, kaip ir finansų sistemos krizė? Bent jau taip tvirtina žurnalistės Paula Szuchman ir Jenny Anderson, „Newsweek Daily Beast“ ir „The Wall Street Journal“ bendradarbės, rašančios analitinius straipsnius apie tai, kas privedė JAV ekonomiką prie krizės 2008-aisiais.

 Už šiuos rimtus analitinius darbus jos yra gavusios solidžius įvertinimus, o begliaudydamos kietą ekonomikos riešutėlį, pasirodo, moterys pastebėjo, kad tie patys ekonomikos dėsniai galioja ir šeimos gyvenimui. Taigi, jų teorija, kaip iki minimumo sumažinti konfliktus ir iki maksimumo padidinti patiriamą šeimyninio gyvenimo laimę, išdėstyta to paties pavadinimo knygoje, ne iš piršto laužta.
Išanalizavusios ir palyginusios šimtų amerikiečių šeimų ir stambių JAV korporacijų nesėkmes, Paula ir Jenny priėjo prie išvados, kad bet kurią santuoką galima išgelbėti teisingai taikant ekonomikos dėsnius. Pateikdamos patarimus, kaip išgelbėti byrančią santuoką, šios moterys dažnai pasitelkia ekonominius terminus ir apskaičiavimus, ir visus juos iliustruoja trijų porų gyvenimo atvejais.
 
Gyvenimas keičiasi, ir jūs turite keistis kartu su juo. Apmaudu, jei sakote, kad nebeturite laiko pusvalandžio preliudijai prieš seksą. Nenuostabu, jog netrukus ima atrodyti, kad tai – pradingstančių jausmų išraiška. Jūsų veide įsirėžia vis daugiau raukšlių, jūs aptingstate ir nusiteikiate skeptiškai: kam apskritai tas seksas reikalingas? Seksologų tvirtinimu, tai jau rimtas signalas, kad šeimoje ne viskas gerai ir, grįžtant prie ekonominių terminų, galima sakyti, kad bankrotas artėja...
 
Sprendimo reikia nedelsiant
 
Vos tik suskamba šie pavojaus varpai (deja, kartais mes jų neišgirstame), jūsų miegamajame turi pasirodyti ekonomistas su visais skaičiuotuvais, tvirtina Paula ir Jenny. Atsistojęs galvūgalyje prie lovos, ant kurios sėdite jūs, du pirma laiko susenę sutuoktiniai, patys besistebintys, nuo kada gi jūsų santykiuose įsivyravo celibatas, jis spragtels pirštais ir paskaitys paskaitą apgaulingai paprasta tema: „Aktyvus sprendimų priėmimas“.
 
Jei tik pasidomėsite, pamatysite, kad tokių istorijų, kaip jūsų – šimtai, tūkstančiai, milijonai... Ir tik nuo jūsų pačių priklauso viskas – ir reguliarus seksas, ir neplautų lėkščių bokšto kriauklėje aukštis. Beje, niekur nedingsi šių amerikiečių moterų sarkastiškų įžvalgų: vienu iš „dešimties šeimyninio gyvenimo fiasko“ požymių tikrai yra „gelbėjimosi ratas aplink juosmenį, nudribę pilvo riebalai ir tokio ilgio bikinio srities plaukų miškas, kad nors kasas pink...“ Tiesa, yra ir kitų požymių: „Butelis vyno. Vienam žmogui. Kas vakarą.“
 
Apatinės kelnės, vynas, šunų ekskrementai ir laimė
Pirmučiausia, ar tikrai toks jau geras tas principas šeimoje darbus dalytis per pusę. Nors ir sakome, kad tikri draugai viską dalijasi perpus, deja, konkrečių porų šeimų istorijos įrodo, kad tai visai ne tikros draugystės ir meilės požymis, o tiesus kelias į šeimyninio gyvenimo krizę ir prikaišiojimus: „Štai kiek gero aš šeimai padariau, o tu?“
 
Teoriją, kad šitai dar ir neefektyvu biudžeto požiūriu, jos pagrindžia kad ir Anglijos pavyzdžiu: ten, pavyzdžiui, siuvamos apatinės kelnės, o Portugalijoje, pavyzdžiui, gaminamas rūšinis vynas. Ir tyrėjos grafikais akivaizdžiai parodo, kad jeigu ūkanotojo Albiono šalyje bus siuvamos tos apatinės kelnės ir jos bus keičiamos į portugalų gaminamą vyną, tai reikalai klosis kur kas greičiau ir linksmiau, nei kad kiekviena šalis tuo pat metu užsiimtų abiem verslais. Taip nutiko ir jų draugų šeimoje: kol sutuoktiniai iš eilės abu vedžiojo šunį ir žymėjo dienas, kieno eilė užsiimti skalbimu, šeimoje viešpatavo chaosas ir nesantarvė. Užtat rimtai peržiūrėję pareigas sutuoktiniai priėjo prie išvados, kad jeigu kiekvienas darys, ką labiausiai mėgsta, tai abu turės papildomai po dvi laisvas valandas savaitgaliais.
 
Daryk, ką labiausiai mėgsti
 
Nuolatiniai palyginimai, kas daugiau dirbo ir kuris daugiau nuveikė, buvo ne vienintelė problema toje šeimoje, kur sutuoktiniai, kaip jau minėjome, visus buities darbus dalijosi per pusę. Daugiausia susierzinimo ir nervų kėlė tai, kad į tuos pačius darbus sutuoktiniai kibdavo su labai skirtingu entuziazmu. Vyras tiesiog siusdavo, kai ateidavo jo eilė vedžioti šunį. Rinkti šuns ekskrementus – na, kas gali būti dar baisiau?! O žmona, atvirkščiai, sakė, kad pasivaikščiojimai su šunimi jai yra puiki meditacija, ir niekaip negalėjo suprasti vyro nusiteikimo.
 
Taigi, užuot draugiškai dalijusis visas namų pareigas pusiau reikia sėsti prie derybų stalo. Ir, jei norite išgelbėti santuoką, turite vienas kitam įteikti sąrašą buities darbų, kurių tiesiog negalite pakęsti. Gal paaiškės, kad antroji pusė juos kaip tik labiausiai mėgsta? O visus kitus galima pasidalyti linksmai ir be pykčių – gal burtų keliu, gal ir „kas antrą kartą“. Juk kai šeimoje vyras ir moteris laimingi, joks šeimyninių santykių bankrotas jiems negresia.
 
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė, Šeima, Psichologija,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambina anyta marčiai:
- Na, kaip ten mano sūnelis?
- Kaip, kaip?! Geria ištisai, namo negrįžta ir mane nuolat muša!
- Vadinasi, viskas gerai. Svarbu, kad neserga!