Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

www.tiesa.com   |   2010-11-24

Kūčių stalui – apkepėlės su lietuviškais virtiniais

  
Kūčių stalui – apkepėlės su lietuviškais virtiniais Martyno Prižginto paruošti koldūnai patinka ir į svečius užsukusiai draugei Lina

Iš darganotos Londono gatvės įėjus į šiltus namus ir prisėdus prie stalo, gomurį ir kūną užlieja virtinių, fermentinio sūrio, prieskonių ir atviro pokalbio malonumas.

background-color: white; ">Taip maloniai laisvu nuo darbo laiku į svečius užsukusius tautiečius priima jau septynerius metus Didžiojoje Britanijoje gyvenantis gargždiškis statybininkas Martynas Prižgintas.

„Ilgai kuistis ruošdamas maistą neturiu laiko, nes grįžęs po darbų būnu alkanas kaip vilkas. Man labiausiai patinka greitai  pagaminami patiekalai. Todėl mielai renkuosi gyvenimą palengvinančius  pusgaminius”, – pasakojo lietuvis.

Martynui skaniausi – lietuviški produktai. Jų vyras įprastai ieško  Londone įsikūrusiose parduotuvėse, kuriose prekiaujama iš Lietuvos atvežtais gaminiais.

Ant Martyno stalo dažniausiai garuoja Kaune įsikūrusios įmonės „Liūtukas“ ir Ko gaminiai: „Karališkieji” koldūnai, „Tortelini”, „Firminiai” virtiniai su bulvėmis ir rūkyta šonine.

Statybininkas juos pirkti pradėjo 2005 metais, kai tik jie pasirodė lietuviškais gaminiais prekiaujančiose Londono parduotuvėse.

„Esu išragavęs visų „Liūtuko“ gaminių, kokių tik įmanoma rasti Anglijoje.

Jie ne tik skanūs, bet ir pagaminti iš natūralių žaliavų pagal autentišką receptūrą, todėl yra sveiki”, – tvirtino Martynas.

Darbo dienomis vyras įprastai pusgaminius ruošia keletą minučių – taip, kaip nurodyta ant pakuotės. O savaitgaliais ir švenčių dienomis virtuvėje jis pasitelkia fantaziją.

Martyno improvizacijų virtuvėje pradžia buvo vienas šeštadienis, kai  vyras pietums išsivirė pilną puodą koldūnų su mėsa, tačiau visų  iškart nesuvalgė. Atėjus vakarienės metui, atvėsusius koldūnus Martynas sudėjo į lėkštę, apibarstė šaldytuve rastu fermentiniu sūriu, pipirais, krapais  bei kitais prieskoniais ir pašovė į mikrobangų krosnelę.

Per keletą minučių iš paprastų produktų vyrui pavyko pagaminti skanią apkepėlę, kurios receptą kitą dieną praturtino svogūno galvute, grietinėlės indeliu, gabalėliu sviesto ir sultinio kubeliu.

Nuo šios apkepėlės pirštus laižėsi ne tik Martynas, bet ir netikėtai užgriuvusių bičiulių būrys.

Šiuo metu Martynas yra sukūręs daugybės apkepėlių su įmonės „Liūtukas“ ir Ko koldūnais, virtiniais ir kitais gaminiais receptus.

Jo manymu, įvairios apkepėlės su grybais ir daržovėmis puikiai tinka pasninkaujant Advento laikotarpiu ir net ruošiant Kūčių stalą.

 

Bendrovės „Liūtukas“ ir Ko gaminių išskirtinumas – natūralumas.

Valdemara Rita Kazlauskienė

Bendrovės „Liūtukas“ ir Ko direktorė

 „Liūtukas“ ir Ko produkcija gaminama apjungus ilgametes tradicijas ir naujas kulinarines tendencijas. Įmonės gaminių išskirtinumas – natūralumas. Visa produkcija ruošiama tik iš natūralių lietuviškų žaliavų. Vadovaudamasi teze „Sveikai besimaitinantis žmogus – sveikas”, įmonė atsakingai rūpinasi klientų sveikata ir didelį dėmesį skiria kruopščiai žaliavų atrankai. Bulvės, miltai, pienas, mėsa bei kiti produktai atrenkami pagal griežčiausius kokybės kriterijus, lemiančius skanaus, sveiko ir ekologiško maisto gamybą.

Gaminių skonio savybės išsaugomos taikant šiuolaikines greito užšaldymo technologijas. Šiuo metu įmonės produkcija eksportuojama į 11 pasaulio šalių.

 

Virtinių su kopūstais ir grybais apkepėlė

Patiekalui reikės 500 g šaldytų virtinių su kopūstais ir grybais, 100 g fermentinio sūrio, 50 g sviesto, 200 g sultinio, 100 g grietinėlės, 1 svogūno, druskos, pipirų, petražolių, krapų.

Virtinius paruošti taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Įkaitintoje keptuvėje išlydyti sviestą, sudėti smulkintus svogūnus ir kepti, kol gražiai pagels. Išvirti natūralų daržovių ar grybų sultinį. Taupant laiką tinka ir stiklinėje vandens ištirpdytas sultinio kubelis.

Į trupučiu sviesto išteptą kepimo indą sudėti paruoštus virtinius, ant viršaus sudėti kepintus svogūnus, pabarstyti prieskoniais ir smulkintomis prieskoninėmis žolelėmis. Užpilti sultiniu, grietinėle, pabarstyti tarkuotu fermentiniu sūriu. Kepti įkaitintoje orkaitėje, 200 laipsnių temperatūroje,  apie 10–15 min.

 

Bulvinių lazdelių apkepėlė su daržovėmis

Patiekalui reikės 400 g šaldytų bulvinių lazdelių, 100 g fermentinio sūrio, 50 g majonezo, 50 g sviesto, 1 svogūno, 1 saldžiosios paprikos, 1 morkos, 1 nedidelio brokolio, 1 pomidoro, druskos, pipirų, kmynų.

Bulvines lazdeles paruošti taip, kaip nurodyta ant pakuotės.

Įkaitintoje keptuvėje išlydyti sviestą, pakepinti smulkintą svogūną, papriką, morką, brokolį, pomidorą, pagardinti prieskoniais ir druska.

Galima naudoti ir kitokias daržoves arba šaldytų daržovių mišinį. Į išteptą kepimo indą sudėti virtas arba keptas bulvines lazdeles, paviršių padengti keptomis daržovėmis, pabarstyti fermentiniu sūriu, sumaišytu su majonezu, pabarstyti kmynais. Kepti įkaitintoje orkaitėje, 200 laipsnių temperatūroje, apie 10–15 min.

 

Naujų „Liūtuko“ ir Ko gaminių: „Virtinių su kopūstais ir grybais”, „Ravioli su ricotta ir špinatais” bei „Žemaičių blynų su grybais” bus galima paragauti lapkričio 27 dieną „Lituanicos“ parduotuvėje: Unit 4c, Becton Retail Park, Alpine Way,E6 6LA - LITUANICA BECTON, London. Cia vyks įmonės „Liūtukas“ ir Ko gaminių degustacija, bus dalijamos dovanėlės.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du kurčnebyliai ir kalbasi gestais tarpusavyje:
– Na, kaip tau vakar Jeronimo gimtadienis?
– Oi, neklausk. Prisidainavau, kad šiandien vos rankas pakeliu...