Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Asta Šukienė   |   2010-10-29

Labiau linkę meluoti socialiniuose tinkluose nei gyvenime

  
Labiau linkę meluoti socialiniuose tinkluose nei gyvenime Meluoti „Twitter“ ir „Facebook“ tinkluose lengviau.

Jungtinės Karalystės draudimo įmonės „Direct line“ vardu atliktame tyrime sakoma, jog žmonės jaučiasi daug patogiau ir saugiau, kuomet jie meluoja socialiniuose interneto portaluose, tokiuose kaip „Twitter“ ir „Facebook“ nei tada, kai yra nesąžiningi kalbėdamiesi su kuo nors akis į akį.

Tyrimas, kuriame buvo apklausta apie 2012 žmonių parodė, jog tik 20 proc. apklaustųjų bendraudami socialiniuose pokalbių tinkluose yra nuoširdūs ir pateikia realius faktus apie save, o beveik trečdalis teigė, kad jie būna atviri tik kalbėdami su kitais žmonėmis gyvai.
Anot psichologo Gleno Wilsono, „modernios technologijos, tokios kaip išmanieji telefonai, socialiniai interneto tinklai ir žinutės, kurios pripažintos kaip inovatyvus žmonių bendravimo būdas, pašalina bendravimo kliūtis ir leidžia atvirai komunikuoti“.
 
„Tačiau, kartais, kuomet nenorima sakyti tiesos, mes verčiau naudojame šias susisiekimo priemones negu netikėtą susitikimą akis į akį arba pilnavertį pokalbį. O tai yra lengvesnis „nekalto melavimo“ būdas, kada mes nematome žmonių reakcijos ar neturime kontroliuoti savo kūno kalbos“, - pažymi jis.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Karstadirbių, duobkasių ir pan. susirinkimas. Sprendžiama, kaip būtų galima pagerinti darbą. Kalba įvairių kapinių ir dirbtuvių atstovai:
– Siūlau laidoti be karstų, tada mažiau medžiagų sunaudosim!
– Taip, geras pasiūlymas, o dar siūlau laidoti ne gulomis, o stačiomis – tada sutaupysim vietos kapinėse, ir duobkasiams darbo bus mažiau!
– O aš siūlyčiau juos užkasti tik iki pusės – tada darbo duobkasiams dar labiau sumažės, be to, nereikės statyti paminklų!
– Tikrai! O jei mes dar jų rankas sukabinsime, išeis puiki tvora aplink kapines!