Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-20

Liežuvaukite darbe – tai naudinga!

  
Liežuvaukite darbe – tai naudinga! Pasirodo, liežuvavimas gerina darbinę drausmę bei skatina... sąžiningumą.

Pasirodo, apkalbėdami kolegų darbo etiką mes teigiamai veikiame savo pačių našumą. Be to, liežuvavimas šia tema gerina darbinę drausmę bei skatina... sąžiningumą.

Kaip skelbia portalas UPI.com, tokią netikėtą paskalų savybę atskleidė amerikiečiai mokslininkai iš Stanfordo universiteto.
Jų surengtuose eksperimentuose dalyvavo daugiau kaip 200 savanorių. Tyrimo dalyvių būdavo paprašoma įgyvendinti projektą, vienodai naudingą jiems visiems. O specialistai tuo metu stebėdavo tiriamųjų elgesį.
 
Kaip ir buvo galima tikėtis, nors dauguma savanorių stengdavosi dėl bendro rezultato, buvo ir tokių, kurie stengėsi, kad visą darbą už juos atliktų kiti. Sąžiningi darbuotojai dažnai apkalbinėdavo tarpusavyje tokius tinginius ir taip vieni kitiems padėdavo apsispręsti, su kuo kolektyve verta bendradarbiauti.
 
Galiausiai komandos nariai vengdavo turėti reikalų su nesąžiningais darbuotojais, dėl to tie kartais pakeisdavo elgesį ir imdavo uoliai darbuotis. O tie, kurie ir toliau nerodydavo noro stengtis, užsitarnaudavo prasčiausią reputaciją.
 
Tad mokslininkai padarė išvadą: paskalos ne visada yra geras dalykas, tačiau kartais jos vis dėlto gali priversti žmones pasikeisti į gera.
 
  

Žymos: Psichologija, Darbas, liežuvavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jūs su Jonu tokia laiminga pora, 40 metų kartu. Išduokite laimingo gyvenimo paslaptį!
– Nagi, Maryte, pati pagalvok: Jonas yra – aš gaminu valgyt, jis vilki drabužius – aš skalbiu, jis visur netvarkingai išmėto daiktus – aš surenku… Ir ką gi aš be jo daryčiau?...