Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   psichika.eu   |   2018-01-03

Liūdesys gali būti pavojingas

  
Liūdesys gali būti pavojingas
© pixabay nuotr.
Liūdesys gali pavirsti rimtesnėmis problemomis.
Kai tokie simptomai tęsiasi ilgiau nei dvi savaites reikia rimtai pagalvoti, ar nėra depresijos

Liūdesys, kaip emocija yra tokia, kad laikui bėgant, o žmogui nieko nedarant, kad jis pasitrauktų, tik didėja ir pilka spalva nudažo vis didesnę žmogaus gyvenimo dalį. Tai nereiškia, kad reikia vengti liūdesio ar kitų neigiamų emocijų ar mėginti jas dirbtinai keisti, bet liūdesys neturėtų iš žmogaus atimti gyvenimo džiaugsmo ir suparalyžuoti.

Kokie ženklai rodo, kad liūdesys tapo pavojingas:
1. Kai sutrinka žmogaus miegas. Žmogus pradeda labai daug miegoti, nuolat jaustis pavargęs, mieguistas, be jėgų. Jei galėtų, toks asmuo visą dieną leistų lovoje, po antklode. Arba priešingai žmogus nebegali užmigti vakare, prabunda anksti ryte.
 
2. Kai sutrinka valgymas. Žmogus pradeda arba labai daug ir nuolat valgyti, arba praranda apetitą, maistas netenka skonio, nebesinori visai valgyti.
 
3. Kai niekas nebedžiugina. Dalykai, kurie anksčiau buvo malonūs ir įdomūs netenka prasmės. Žmogus nebenori užsiimti jokia veikla, kuri nėra būtina, net jei tai būtų daug džiaugsmo ir malonumo anksčiau teikę dalykai.
 
4. Kai žmogus praranda viltį, kad ateityje viskas bus gerai. Žmogus jaučiasi bejėgis kažką savo gyvenime kontroliuoti ir keisti. Viskas atrodo beprasmiška ir neverta pastangų. Ateitis matoma tik pilkesnė ir blogesnė nei dabartis.
 
5. Kai liūdnos mintys sukasi didesnę dienos dalį, liūdesiui atsirasti nebereikia jokios realios priežasties.
 
6. Atsiranda kaltės ir menkavertiškumo jausmas. Žmogus dėl visko kaltina save, jaučiasi nevertas gyventi geriau ar patirti džiaugsmą.
7. Susilpnėja koncentracija ir dėmesys. Žmogus nebegali skaityti, mokytis ar net palaikyti ilgesnį pokalbį. Visos mintys skendi tarsi rūke.
 
Kai tokie simptomai tęsiasi ilgiau nei dvi savaites reikia rimtai pagalvoti, ar nėra depresijos. Depresija yra pavojinga liga, jai įveikti reikia pasitelkti visus įmanomus būdus.
 
Parengė psichologė-psichoterapeutė Gintarė Jurkevičienė

Šaltinis: psichika.eu
  

Žymos: Sveikata, Liūdesys, Problemos, Depresija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...